АНАРХИЈА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Similar topics
    Site Meter

    ANTIFA!!!

    +24
    The Joker In The Pack
    Zile Zmija
    Pucha
    netocka
    smith
    anarchy
    punk_bt
    M-1
    Admin
    CURIN88
    evolutionary
    Ski[N]eR
    Kittentits
    Che
    LILI MARLEN
    SkinSS
    zika
    Секс Објект
    Anarho
    -off-
    BaXAnt
    Anarchist
    schizzo
    negative_h
    28 posters

    Страна 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

    Go down

    ANTIFA!!! - Page 4 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by Ski[N]eR Чет Мај 15, 2008 5:35 pm

    ne sme nazi tuku sme HAMMER a nemam nisto protiv nazi posto sekoj si ima svoe pravo da se opredeli vo sekoj slucaj sekoj sto si ja saka drazavata e nazi zatoa nema sto da gi vregas lugeto
    Ski[N]eR
    Ski[N]eR

    Број на мислења : 16
    Age : 34
    Location : delcevo
    Registration date : 2008-05-15

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 4 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by -off- Чет Мај 15, 2008 6:55 pm

    da skiner vo pravo si sekoj ima pravo na svoe mislenje no se dodeka so toa ne misli na drug covek nesto loso ili ne go prifaka drugoto mislenje kako shithead-ov.inace skinheads vo delcevo?-za voa prvpat slusam,no sharp-skinheads ili nazi ????
    pa pozdrav!veruvaj ima razlika vo mislenje megi nazi - i sharp ili rash!
    -off-
    -off-

    Број на мислења : 190
    Age : 34
    Location : skopje
    Registration date : 2008-03-03

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 4 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by negative_h Пет Мај 16, 2008 12:04 am

    "The Hammerskins, (also known as Hammerskin Nation) is a white supremacist group formed in 1988 in Dallas, Texas.
    The Hammerskins' primary focus is the production and promotion of white power music (also known as Rock Against Communism) and many white power bands are affiliated with the group..." - Wikipedia
    Ne se nacisti, rasisti se, i toa od teksas Very Happy
    Aj sea objasni mi sto imate vie vrska so bela rasa i teksas? Very Happy
    auuuuuuuuuu
    strasni raboti

    lol!
    negative_h
    negative_h

    Број на мислења : 163
    Age : 39
    Location : nekade vo Tetovo (najverojatno na rabota)
    Registration date : 2008-01-24

    http://www.myspace.com/negative_h

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 4 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by Ski[N]eR Пет Мај 16, 2008 1:25 am

    ok e toa sto si go nasol na net no mislam deka malku treba poveke da vidis sto stvarno e hammer skinerstvo ako me svakas sto sakam da ti kazam.
    i da te prasam a ti sto si??
    Ski[N]eR
    Ski[N]eR

    Број на мислења : 16
    Age : 34
    Location : delcevo
    Registration date : 2008-05-15

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 4 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by negative_h Пет Мај 16, 2008 9:57 am

    Ski[N]eR напиша:ok e toa sto si go nasol na net no mislam deka malku treba poveke da vidis sto stvarno e hammer skinerstvo ako me svakas sto sakam da ti kazam.
    i da te prasam a ti sto si??
    jas? jas sum skejter jocolor
    ne sum makedonec, ne sum bel (a ne ste ni vie taka da malce me cudite so ova hammer skinerstvovo ama ajde)
    i mislam deka losi role models ste si nasle (mislam teksas be! ne mozevte od nekoe poretardirano mesto da najdete nesto?!!! )
    sto treba da vidam? kako pretepuvate nekogo za bez vrska? zatoa sto izgledal nekako? mnogu vozvishena cel ste si postavile. odbrana na arievskata rasa (sto btw ja nema, pogotovo ne vo makedonija, ti teknue?). Poradi toa sto postoele idioti sto sakale da ja vozdignat rasava, moite (a sigurno i tvoite) babi i dedovci bile vo vojna pamtish?
    I aj objasni mi (nikako ne mi vlaga u glava): teksas e u picku mater, taka da vlijanija direktni nema od kade da dojdat do tebe (ili vas ili seedno). Kako ste resile da stanete hammer skins? gleate po internet i vikate "ej, aj ke staneme ova"?!!!
    birate ko od katalog? mislam wtf?!!!
    i sto ste nasle?!!! od teksashki kafandzii primer da zemate!!! e svaka vi cast!
    pozz
    negative_h
    negative_h

    Број на мислења : 163
    Age : 39
    Location : nekade vo Tetovo (najverojatno na rabota)
    Registration date : 2008-01-24

    http://www.myspace.com/negative_h

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 4 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by -off- Пет Мај 16, 2008 1:07 pm

    hahahaha dobro kazano ez no zar nikoj u mk prvin od vas skinerite ne procital sto se skineri,modovi i sto ti gi znam drugi tuku odma na sharp,rash(sto e ok),ili pa na nazi,neo-nazi,hammer i sto ti gi znam zar nikoj ne go interesira ona traditional skinheads???????do kaj stignaa lugevo da bidat ona sto prvo ke im bide staveno vo cinija!bidi realen i ne furaj nekoj takvi ideologii sto se iljadnici km odaleceni i sto nikogas nemale nikakvo vlijanie na nasive prostori.tvoe pravo na mislenje se dodeka ne im mislis loso na drugite,i dodeka ne ti e u glava onaa veke dosadna nazi ideologija!
    pozdrav!
    -off-
    -off-

    Број на мислења : 190
    Age : 34
    Location : skopje
    Registration date : 2008-03-03

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 4 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by Секс Објект Пет Мај 16, 2008 1:08 pm

    Dodeka ja citav temava,na skype mi se ubaci nekoj nazi skiner od Sk. lol!
    Секс Објект
    Секс Објект

    Број на мислења : 210
    Age : 36
    Registration date : 2008-01-05

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 4 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by -off- Пет Мај 16, 2008 1:08 pm

    a izgleda se furaassss na taa nazi ili sto ti ja znam ideologija"keep it white"?????
    kade so vakov pamet be ej?????? affraid
    -off-
    -off-

    Број на мислења : 190
    Age : 34
    Location : skopje
    Registration date : 2008-03-03

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 4 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by -off- Пет Мај 16, 2008 1:10 pm

    AntiSocial_Bitch напиша:Dodeka ja citav temava,na skype mi se ubaci nekoj nazi skiner od Sk. lol!


    i kaza li neso poveke koj e kako se vika ???aj ako mozes pisi ili prati licna!
    pozdrav
    -off-
    -off-

    Број на мислења : 190
    Age : 34
    Location : skopje
    Registration date : 2008-03-03

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 4 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by Секс Објект Пет Мај 16, 2008 1:11 pm

    -off- напиша:a izgleda se furaassss na taa nazi ili sto ti ja znam ideologija"keep it white"?????
    kade so vakov pamet be ej?????? affraid
    mene mi vikas? :S
    Секс Објект
    Секс Објект

    Број на мислења : 210
    Age : 36
    Registration date : 2008-01-05

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 4 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by Ski[N]eR Пет Мај 16, 2008 2:59 pm

    vidi sea ajs sum veke skiner 6 godini i mozebi e malku za mene no koga vidosv sto svet se birolskinet mislam dekase sea tradi skineri sve mi bese jasno neznam dali si slusal za nekakvi skin head skoli vo mnakedonija sto se odrzuvaat sekoja godina ???a uste nesto mislis deka naci skinerite se pojavile vo makedonija ili oi ne nikoi skineri ne sa se pojavile vo makedonija i tie se odalecenio so kilometri od makedonija a posto ete veke nie treta godina sme hammer skineri poradi edna pricina sto se sluci vo ohrid koga bevme so edni naci skineri ne sakam da imenuvam posto ne sakam da go raspaluvam ognot........... i toa da znaes vo sekoja drzava naj primerni skineri se hammer skinerite mozes slobodno da proveris a nie sme so niv posto sme drklarirani vo delcevo kako organizacija so site pravila i propisi kako sto e vo pogolemite drzavi ako mozes da svatis stop sakam da ti kazam!!!!!!!


    nemam nisto protiv nikoja rasa posto eden e god toj gi sozdal site si exspirimentiral i taka
    aj ke prodolzam vecer posto moram da odam na lov Smile


    Ski[N]eR
    Ski[N]eR
    Ski[N]eR

    Број на мислења : 16
    Age : 34
    Location : delcevo
    Registration date : 2008-05-15

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 4 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by -off- Пет Мај 16, 2008 3:14 pm

    ste stanale organizacija????haha pa da eden covek na planetata taka rekol ako ne bideme ednakvi i ne si pomagamme na kraj od dvizenje ke zavrsime na organizacija .izgleda i vie taka ste zavrsile!a znam deka skinerite i pankerite kako dvizenje ne nastanuvaat od tuka no sakam da ti kazam deka porano imalo nekoe vlijanie a nazi skinerite stanale nazi gledajki na internet sto e nazi skiner.a stom ste zavrsile na organizacija.......... No nema za sto da se zbori poveke!
    -off-
    -off-

    Број на мислења : 190
    Age : 34
    Location : skopje
    Registration date : 2008-03-03

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 4 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by -off- Пет Мај 16, 2008 3:18 pm

    a posto ete veke nie treta godina sme hammer skineri poradi edna pricina


    zar nekoja rabota vo zivotot tre da ti smeni tvoeto zivotno mislenje?ili posle tolku vreme si svatil deka toa sto si go fural ne e vo red?pa koga ste razmislile podobro aj zaebi ulicen zivot zaebi sekakva ideologija ke si na pravime nie organizacija so pravila i propisi??nema smisla!
    -off-
    -off-

    Број на мислења : 190
    Age : 34
    Location : skopje
    Registration date : 2008-03-03

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 4 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by Ski[N]eR Пет Мај 16, 2008 7:28 pm

    ne znam kolku si informiran no dali znaes deka vo nekoi drzavi skin head grupite sa deklarirani kako organizacii zemi ja za primer hrvatska tamu mora da si zaclenen vo taa organizacija i da bides lojalen a sto ti mislis deka nie sme organizacija i deka sme ebi veter a pa ako ne sme koj ke ne organizira koj ke dava paricni sretstva za da se sobirame barem 3 pati vo godinata ?????????????????????????????? mozebi da se potsmevas ti na toa ali ova e izmisleno od mn poumni luge od tebe posto vo nasata grupa ne se samo mali deca ima i profesori najnoviot clen e direktor i uste kakvi ne ima dobro sea ima i ulicarai ali toa za site koi sto sakaat da se odadat na ovaj zivot .


    a toa sto deka sum napravil golema greska sto sum se prefarlil vo hammer se lazes jas ne znam ti sto skiner si ili ne si ali koga ke se najdes vo nekakva nevolja se nadevam deka bi go napravil istoto posto NACI nemaat nikakva pocit eden sprema drug....

    kaj niv fintata e vo nekoja tepacka da se ufarlis a posle koga ke ides vo policija velat (najmaliot bese kriv za sve toj prv ripna dase tepa a posle nie otidovme da go branime jas koga pocnav na 14 god da idam na tepacki i koga bev najmaliot ok ceka grupa jas bev kriv za sve... i uste nesto koga bev so naci ne znam koga si bev doma otisol trezen posto so kakvi se druzis takov si od doma me znaea deka sum na skolo jas vo bev vo nekoj grad na sobir samo da bidam kako i drugite i poradi ova sto se sluci i uste na nekoi moi drugari od delcevo se prevospitavme dali da si pravime problemi megu samite sebe DRUGITE ili da prasame sto kako probame dali ke mozeme da bideme nekoi koi sto ke bideme blizu do ona sto sme a tocno od internet prebaruvavme recisi 1mesec i se odlucivme da bideme ona sto sme sea HAMMER.

    mozebi ova ti zvuci glupavo na mislam deka ovaa se ima sluceno na mn drugi i zalam za toa!!!!!!!!!

    AKO NEMA KOJ DA TE FINANSIRA ZA DZABE TI E DA SI NAZI NACI HAMMER OI TRADI I DR SAMO KE BIDES TAKA NAREKUVAN I KE SE RAZLIKUVAS PO ODNESUVANJE I SAM KE SI GI PLAKAS KAZNITE NEMA DA SE ZNAES SO NIKOJ OD DRZAVATA ISTOMISLENIK KAKO TEBE POSTO NEMAS PARI DA IDES DA GO POSETIS ILI DA SE SOBERETE BAREM EDNAS VO GODINATA



    a zamisli na eden sobir kako sto e nasiot treba da platis za prenokevanje jadenje patni troskovi i uste sto ne zatoa se ovie organizacii


    MISLAM DEKA ME SVAKAS SO SAKAM DA TI KAZAM


    A ona sto ne e legarizirano negde da go ima na hartija znaci deka e protiv zakonot kako naci se zalagaat za tamu nekoi si baranja a za koi samo za niv samo tija zakoni vazat na samite sebe nigde ne mozat da deluvaat samo so ubistvo ili pretepuvanje za da dokazat deka se borat za nekakvi prava


    ME SVAKAS???????!??!?!?!?!
    Ski[N]eR
    Ski[N]eR

    Број на мислења : 16
    Age : 34
    Location : delcevo
    Registration date : 2008-05-15

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 4 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by -off- Пет Мај 16, 2008 8:16 pm

    abe nenad !izgleda tebe od kopilj te zaebale i ti ja napunile glavata deka si posuperioren od drugite!vie ste isto sranje kako i nazi-skins,znaes isto sranje drugo pakuvanje!a ne sum znael deka ste se sobirale sekoja godina i deka ima takva organizacija.kako se narekuvate ?hammer-shitheads???????closed-minded skinheads???i u taa vasa ebana organizacija kako i da se vika samo se sobirate ednas godisno ili ima i nesto kako direktna akcija????tepate ?????hahah


    a ke zaboravev jas sum inace A panker! Twisted Evil
    -off-
    -off-

    Број на мислења : 190
    Age : 34
    Location : skopje
    Registration date : 2008-03-03

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 4 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by Ski[N]eR Пет Мај 16, 2008 8:49 pm

    .


    Последната промена е направена од Ski[N]eR на Пон Мај 19, 2008 11:42 am. Мислењето е променето 1 пати
    Ski[N]eR
    Ski[N]eR

    Број на мислења : 16
    Age : 34
    Location : delcevo
    Registration date : 2008-05-15

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 4 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by negative_h Пет Мај 16, 2008 9:23 pm

    eeeeeeeeeeeeej
    off poleka so deteto Very Happy
    nenad vidi vaka. Pak znaci izleguva deka ste gledale na internet i "aj ova ke staneme".
    Ne sakam da te navreduvam i nisto slicno. AMA, mislam deka ima povekje pricini zasto ne treba da bides nacist, nacionalist i slicno gomno, a ne samo toa deka si vlegol vo problemi radi niv.
    Diskriminacija e glupava rabota. Glupavo e da mrazis nekogo poradi toa sto e roden kako sto e roden (bel, crn, gej, popolni sam)
    Hammerskins se rasisticka grupa. Dali vi e bitno samo da bidete del od celina ili razmisluvate do sto vodi taa celina odnosno grupa? Dali samo zatoa sto nekako se organizirani i pravat sobiranki, vredi da isklucis mozokot i da slusas gluposti? Dali veruvas vo superiorna rasa?Mislis deka si podobar od drugite? Pred nekoj post si pisal deka nema vrska koj sto e i deka nikogo ne mrazis. Zosto togas se deklariras kako clen na rasisticka grupa?
    Ima mnooooooogu organizacii sto pokrivaat trosoci za sve i sva. Organizacii sto se zanimavaat so mnogu popametni raboti od rasizam (koj voopsto ne e pametna rabota btw )
    razmisli za sve ova (a i za mnogu drugi raboti btw Razz)
    Zosto voopsto se fakjate za grupi sto se nasilni, moze da znam? Tolku imate visok energija?! Mislam sto e fintava?!
    negative_h
    negative_h

    Број на мислења : 163
    Age : 39
    Location : nekade vo Tetovo (najverojatno na rabota)
    Registration date : 2008-01-24

    http://www.myspace.com/negative_h

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 4 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by -off- Пет Мај 16, 2008 9:50 pm

    da znam koj se anti-flag i znam deka zborat za anarhija no ne bas vo vistinska smisla.ne ni gi slusam.a sto bas anti-flag ete ti sto slusas nazi-bendovi?muzika kade sto vie se vozvisuvate nad site i so koja iskazuvate deka si podobar od drugite rasi ili od luge so razlicna vera od tvojata?zar mislis deka postoi taa "plava" krv?deka nekoj bil sozdaden a drugite bile nekoj eksperiment na tvojot gospod?

    all equal all different!
    smrt za fasizmot sloboda na narodot

    a pankot e muzika no i nacin na zivot(ideologija)neznam kako podobro da ti objasnam no anarhija se nadevam barem malku znaes sto e?ako ne ke ti objasnam drugpat!

    ajde odam sega
    -off-
    -off-

    Број на мислења : 190
    Age : 34
    Location : skopje
    Registration date : 2008-03-03

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 4 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by Ski[N]eR Саб Мај 17, 2008 5:19 am

    .


    Последната промена е направена од Ski[N]eR на Пон Мај 19, 2008 11:43 am. Мислењето е променето 1 пати
    Ski[N]eR
    Ski[N]eR

    Број на мислења : 16
    Age : 34
    Location : delcevo
    Registration date : 2008-05-15

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 4 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by negative_h Саб Мај 17, 2008 9:36 am

    Ski[N]eR напиша:kako i da e

    mislete sto si mislite jas sum ona sto sum i toa ke si ostanam dodeka mozam

    sve dodeka ne dojde nekojka bozija sila kako sakate tolkuvaje si go vie ona sto sme nie sme oa i toa ke bidemae ne sum ajsmo jas onoj koj sto ja napravil ovaa organizacija ima i mn drugi toa znaci deka ne mozam samo jas da donesuvam opdlukam sto kako da bodeme Very Happy

    Значи ова нема врска со размислување него е чисто продукт на “ај тоа ќе бидеме“.
    Ок, ти (или вие, сеедно) си знаете. Е сега. Две работи. Немој да се излажете случајно да нападнете некого поради таа расна гордост ваша, да не си направите проблеми. Сватете го ова како сакате. Второ. Подитно да ја смениш сликата, и веќе такви работи да не видам. Јасно? Дискриминација не толерираме (барем јас сигурно не толерирам). Тоа бела раса дома, не тука.
    negative_h
    negative_h

    Број на мислења : 163
    Age : 39
    Location : nekade vo Tetovo (najverojatno na rabota)
    Registration date : 2008-01-24

    http://www.myspace.com/negative_h

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 4 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by Секс Објект Саб Мај 17, 2008 11:40 am

    negative_h напиша:Подитно да ја смениш сликата, и веќе такви работи да не видам. Јасно? Тоа бела раса дома, не тука.

    Diktator Razz
    Секс Објект
    Секс Објект

    Број на мислења : 210
    Age : 36
    Registration date : 2008-01-05

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 4 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by negative_h Саб Мај 17, 2008 8:46 pm

    AntiSocial_Bitch напиша:
    negative_h напиша:Подитно да ја смениш сликата, и веќе такви работи да не видам. Јасно? Тоа бела раса дома, не тука.

    Diktator Razz


    лелеееееееееееее!
    како ме извади од контекст! ц ц ц, бетер од МТВ си! Razz
    ауууууууууууууууууууууууууууууу
    хахаххѕахахаххахахаххахахахаххаххахахахаххааааааааа

    абе не сум, ама keep it white?! мислам, што е многу многу е.
    Башка тоа, ова со организацијава...
    мислам дека не смеат уствари да се официјализираат пошто мк не дозволува нацистички и расистички организации (барем по закон) ама којзнае кој ги легализирал Razz
    сеедно... нема да траат долго Very Happy
    поаѓајќи од моментот “гледавме со месеци по интернет и решивме да станеме...“ мислам дека само е фаза Very Happy
    можеби ќе разгледаат уште малце по интернет па ќе најдат нешто поинтересно (и подобро се надеваме).
    btw, вчера му реков на off дека ако ова скинерствава продолжат да бидат вакви модерни, и ја ќе се шишам! Ааааааааааааа, ќе му ебам мамата, и ја ќе станам скинер!!! Првиот RASH у мк Razz
    И ќе бидам жив нетолерантен, ќе соберам една багра деца што сакаат да бидат скинерчиња, и мамето ќе им го ебеме на сите! Red & Anarcho Skin Heads MK!!! Razz
    negative_h
    negative_h

    Број на мислења : 163
    Age : 39
    Location : nekade vo Tetovo (najverojatno na rabota)
    Registration date : 2008-01-24

    http://www.myspace.com/negative_h

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 4 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by Секс Објект Саб Мај 17, 2008 9:11 pm

    A ja kje se prekrstam vo Valerie i kje vi ja ebam mamata na site Very Happy Btw,toa me potseti...(begam od temava,ama koga vekje pocnav,kje dovrsam) Mi kazaa pred nekoe vreme deka otkrile nacin zenata da se razmnozi bez sperma ili voopsto maz Very Happy Ne mi teknuva kakov bese nacinot,bitnoto e da se nasalime ili da naapam nekoj :p E sega...problemot bilo toa so na toj nacin,se ragjale samo zenski deca
    How lovely! Very Happy
    Секс Објект
    Секс Објект

    Број на мислења : 210
    Age : 36
    Registration date : 2008-01-05

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 4 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by -off- Саб Мај 17, 2008 9:26 pm

    haha i ja slusnav za toa deka vo zenskata kletka mislam imalo i nekoj si neznam maski del ili hotmon pa mozelo sami da se razmnozuvaat.lele samo i zenite da ne pocnat da imaat vakvi predrasudi zs otidovme (maskite) No

    mala sala nemam nisto protiv zenite da bidat ednakvi so mazite-site sme luge,se dodeka ne posakaat da dominiraat !
    -off-
    -off-

    Број на мислења : 190
    Age : 34
    Location : skopje
    Registration date : 2008-03-03

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 4 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by Ski[N]eR Саб Мај 17, 2008 10:11 pm

    Very Happy nemam komentari a za slikava namerno ja staviv iako ne treba samo sakam da vidam do kolku mozete da kritikuvate pr nekoj nov na forumov ok btw aj uste malku pokomentirajte pa ke vi kazam nesto mislam deka ke vi bide mn interesno ok aj ke se slusneme za nekoj cas pisete jas vecer ke poglednam nakaj 4 sto imate napisano
    Ski[N]eR
    Ski[N]eR

    Број на мислења : 16
    Age : 34
    Location : delcevo
    Registration date : 2008-05-15

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 4 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by Sponsored content


    Sponsored content


    Вратете се на почетокот Go down

    Страна 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

    Вратете се на почетокот

    - Similar topics

     
    Permissions in this forum:
    Не можете да одговарате на темите во форумот