АНАРХИЈА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Similar topics
    Site Meter

    ANTIFA!!!

    +24
    The Joker In The Pack
    Zile Zmija
    Pucha
    netocka
    smith
    anarchy
    punk_bt
    M-1
    Admin
    CURIN88
    evolutionary
    Ski[N]eR
    Kittentits
    Che
    LILI MARLEN
    SkinSS
    zika
    Секс Објект
    Anarho
    -off-
    BaXAnt
    Anarchist
    schizzo
    negative_h
    28 posters

    Страна 7 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

    Go down

    ANTIFA!!! - Page 7 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by schizzo Сре Jул 09, 2008 1:13 pm

    crnkogaol напиша:Denes se pukam keljav-Viva ANTIFA!

    на здравје фризура. anything that makes you happy. Smile
    schizzo
    schizzo

    Број на мислења : 53
    Age : 34
    Location : skopje
    Registration date : 2008-03-20

    http://www.myspace.com/the_idle_artist

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 7 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by schizzo Сре Jул 09, 2008 1:29 pm

    crnkogaol напиша:
    -off- напиша:fuck mcdonald's forever punk ija ija oooooooo lol! zbesnav doma hi Razz

    Ne trujat so gomno hrana, a uste u nivni dzebovi odat parite sto gi trosime tamu. Taa gomila masnotii, bajat leb, soja biodizel i genetski mutirano meso edinstveno moze vo rekorden rok da ti go namali IQto i na neodredeno vreme da ti go paralizira libidoto. Sum cul deka covek moze da se nadue u McDonalds ama deka moze da se najade ne sum cul.
    Pozz
    P.S. Za niv treba ne Antifa, abe Redskins ili RASH:)


    mcd е паметна искористеност на опијатите кои ги содржи храната. попрошетана и дотрајана храна не знам дали постои, а поантиздрава па ич. сепак, дечките си имаат масовен маркетинг, најпозната ствар се кловнот мекдоналд или како и да го крстиле и coca cola како поими. не се продава за џабе заедно со нивни оброци. Very Happy најпрекрасна комбинација. камо да можеше желудникот да извади камшик и повеќе да ги казни тие што ги јадат.
    среќни сме што тука се прескапи оброците за буџетот наш, инаку ќе беше мнооооогу масовна популарноста на mcdonald's посебно знаејќи како напињаат деца за играчките Very Happy
    бидете среќни... тука има само 3 ипол (тоа во парк го сметам за пола, ако постои уште) mcd's ресторани... во софија е страшно, насекаде се гледаат знаци за нив, и тоа се на највидни места, ако гледаш еден пред себе, гледаш уште два некаде во далечината Razz

    за mcd's треба барем молотов позади каса сред бел ден. грев ми е за луѓето што аргатат таму.
    schizzo
    schizzo

    Број на мислења : 53
    Age : 34
    Location : skopje
    Registration date : 2008-03-20

    http://www.myspace.com/the_idle_artist

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 7 Empty anarchy

    Пишување by anarchy Сре Jул 09, 2008 6:56 pm

    4ever
    anarchy
    anarchy

    Број на мислења : 1
    Registration date : 2008-07-09

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 7 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by evolutionary Чет Jул 10, 2008 5:14 pm

    bolje ke se pukam u vena nego da jadam u mekdonals
    evolutionary
    evolutionary

    Број на мислења : 146
    Registration date : 2008-05-21

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 7 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by Kittentits Саб Сеп 06, 2008 2:23 am

    Квалитетот чини. Така да, МкДоналдс нема изградено светски бренд базиран на квалитет, туку на достапоност и јака реклама. Да бидеме искрени, јадењето им е говно, но сепак луѓето јадат тамо пошо сакат да се осеќат како дел од светските трендови, ете и ние сме модерни. Одам тамо само за бесплатен интернет, а и кока колата не им е лоша. Razz

    Бољи у 7мица ќе јадам, лол.
    Kittentits
    Kittentits

    Број на мислења : 79
    Age : 38
    Registration date : 2008-03-19

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 7 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by smith Нед Сеп 07, 2008 1:34 am

    viva antifa
    avatar
    smith

    Број на мислења : 2
    Registration date : 2008-09-07

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 7 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by Anarchist Пон Окт 06, 2008 3:36 pm

    На 11 Октомври се планира да се одржи јавна трибина во знак почит на АНТИФАШИСТИЧКАТА БОРБА. Се планира веќе некое време, а за посигурно што и како ќе ве известам повторно.
    Anarchist
    Anarchist

    Број на мислења : 603
    Registration date : 2008-01-05

    http://anarhija.tk

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 7 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by BaXAnt Пет Ное 07, 2008 9:09 pm

    BaXAnt
    BaXAnt

    Број на мислења : 119
    Registration date : 2008-01-24

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 7 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by netocka Нед Јан 11, 2009 8:37 pm

    Vo Mc Donalds edinstevno dobro e WC-to. Mmmm, free mochkanje i kakanje! Wink
    Ima Antifa vo Makedonija?
    avatar
    netocka

    Број на мислења : 95
    Registration date : 2008-09-18

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 7 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by M-1 Вто Јан 13, 2009 11:38 pm

    Ima veke 1 mesec:)
    M-1
    M-1

    Број на мислења : 351
    Registration date : 2008-05-31

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 7 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by Kittentits Пет Фед 20, 2009 3:40 pm

    Koj се какви се каде се ситуирани? Детаљи човеку, детаљи!
    Kittentits
    Kittentits

    Број на мислења : 79
    Age : 38
    Registration date : 2008-03-19

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 7 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by M-1 Вто Фед 24, 2009 1:38 am

    Detalji ne se raspravaat po forumi:)
    M-1
    M-1

    Број на мислења : 351
    Registration date : 2008-05-31

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 7 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by Pucha Вто Aвг 11, 2009 3:31 am

    viva la antifa pozz od Kocani churin ti so kaza deka blood and honor Kocani deka etaj ja ne govidam Nema gi od doma da izlezat oti stanaa pozeri Skinheadci nema vejke vo Kocani samo sme 2 pankeri nekolku hardcorci i metalci toa e pozz
    Pucha
    Pucha

    Број на мислења : 9
    Age : 34
    Location : Kocani
    Registration date : 2009-08-11

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 7 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by Zile Zmija Вто Aвг 11, 2009 3:38 am

    Pucha напиша:viva la antifa pozz od Kocani churin ti so kaza deka blood and honor Kocani deka etaj ja ne govidam Nema gi od doma da izlezat oti stanaa pozeri Skinheadci nema vejke vo Kocani samo sme 2 pankeri nekolku hardcorci i metalci toa e pozz

    kako ne te sram da lazes puca ima postoe i postoe i Blood&Honour -stip
    avatar
    Zile Zmija

    Број на мислења : 1
    Registration date : 2009-08-11

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 7 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by Pucha Вто Aвг 11, 2009 3:40 am

    Zile Zmija напиша:
    Pucha напиша:viva la antifa pozz od Kocani churin ti so kaza deka blood and honor Kocani deka etaj ja ne govidam Nema gi od doma da izlezat oti stanaa pozeri Skinheadci nema vejke vo Kocani samo sme 2 pankeri nekolku hardcorci i metalci toa e pozz

    kako ne te sram da lazes puca ima postoe i postoe i Blood&Honour -stip
    Da dvvajca bez trujca ste Very Happy:D:D:D
    Pucha
    Pucha

    Број на мислења : 9
    Age : 34
    Location : Kocani
    Registration date : 2009-08-11

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 7 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by Anarchist Вто Aвг 11, 2009 10:49 am

    Може ли да ни кажете колку има блад-енд-онор во Штип?

    Или колку има и во другите градови ако знаете?
    Anarchist
    Anarchist

    Број на мислења : 603
    Registration date : 2008-01-05

    http://anarhija.tk

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 7 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by Pucha Вто Aвг 11, 2009 5:53 pm

    nema be boneheadci u shtip streata se glupira ima punkeri kocani nema shtip nema veles ne znam ama nema izgleda kumanovo ima gevgelija ima kavadarci imase ama nema vejke ni tamo
    Pucha
    Pucha

    Број на мислења : 9
    Age : 34
    Location : Kocani
    Registration date : 2009-08-11

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 7 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by The Joker In The Pack Саб Дек 19, 2009 1:27 pm

    Мислам дека околу наци „движењето“ не се толку проблем наци скинериве...колку ги има нив 100 ? 200? па и 1000 нека се џабе му е. Голем дел од нив се некои напалени дечиња шо слободното време го врват слушајќи синан сакич (пример https://www.facebook.com/profile.php?id=1190575307&ref=search&sid=1135515521.1186723504..1) што, покрај нивната ретардирана идеологија, уште поќе кажува за нискиот IQ што го поседуваат. Комбинацијата на низок IQ со екстремно малку на членови = НИШТО и не мислам да се замарам со луѓе чиј највисок идеолошки дострел е носење на знаме со свастика на свирки и покажување на нивниот знак (зиг хајл;хај хитлер;хајл мусолини;ватевр)
    Воглавно не ни знат за шо се борат и се збунети и ако би имал прилика би му објаснал некои работи (ненасилно), ако и само ако се подготвени да слушаат, хелл дури и би ги оставил да ми објаснат нешо за наци движењето и мош па јас ќе станам нацист (NOT!) xD.

    А од друга страна го имаме албанското малцинство кое брои 20% од населението и повеќето се националистички расположени т.е. сакаат „голема“ албанија. А налет се то дури и остваруваат. Цело време слушаме на телевизија за борби за поголеми права на албанците од страна на нивните претставници во владата и , за разлика од шитхедсиве остваруваат. Секако дека јас немам ништо против тоа сите да бидеме еднакви ама ко ќе разгледам околу себе албанците имаат повеќе права отколку било кој во државава.

    А пак грујо наби многу големо национална „свест“ и патриотизам за да не се смени името, македонија вечна блаблабла и бројот на патриоти нагло скокна. А ставот на албанците да се смени името и да влезиме во ЕУ и НАТО уште поке ја разгори ситуацијата и на крај имаме се поке морончиња што велат Смрт за шиптари , Чиста македноја и други глупости
    The Joker In The Pack
    The Joker In The Pack

    Број на мислења : 4
    Location : Bitola
    Registration date : 2009-12-17

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 7 Empty LINKOVI OD DOKUMENTARCI ZA RASISTI I NACIONALISTI VO RUSIJA

    Пишување by gaziranmozok Сре Дек 23, 2009 5:45 am

    LINKOVI OD DOKUMENTARCI ZA RASISTI I NACIONALISTI VO RUSIJA ISTO I EDINSTVENIOT ANTI-FA DOKUMENTEREC SNIMEN VO RUSIJA

    RASISTI VO RUSIJA i nacionalisticki grupi
    https://www.youtube.com/watch?v=Y0fUuOtyaVo

    Dokumentarecot FROM RUSSIA WITH HATE za nazi-skins od rusija!

    https://www.youtube.com/watch?v=nBV3E8CnBew

    I ZA KRAJ NAJPOZNATIOT DOKUMENTAREC "Antifascist Attitude" ZA ANTIFA OD RUSSIA !

    https://www.youtube.com/watch?v=ZNDHe1NLcc4&feature=PlayList&p=DF54F234043291F3&index=0

    ( btw , sechen e na delovi posledniot )

    za da si anarcho vo rusija stvarno treba "da imash madinja" !!!
    gaziranmozok
    gaziranmozok

    Број на мислења : 4
    Registration date : 2008-09-06

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 7 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by Rastapunk Сре Дек 23, 2009 11:06 am

    Ај бе налет со национализмов во државава... Секој втор носи Виргина знаме поголемо од него, а што е најтрагично - благе везе немаат за ништо -.- На крај ќе испадне дека си шиткач ако си патриот со нивнине сфаќања... Просто и едноставно само да си ја сакаш државата, ама да не мразиш никој - Глумат нешто лудило - фашисти - нацисти, а се скапуваат од идење на одмори во Грција и купување у Веро, они дур не мочаат од озгора... Јаки се на зборови само... Тоа е :/
    Rastapunk
    Rastapunk
    Admin

    Број на мислења : 236
    Age : 32
    Location : Во Скопјето!
    Registration date : 2009-10-19

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 7 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by M-1 Сре Дек 23, 2009 9:42 pm

    Бојан,

    Ставот кој го имаш кон нацистите и фашистите ми се допаѓа но како анархист ми е должност да ти укажам на тоа дека најактивните членови на овој форум (анархистите со подлога) не си ја сакаат државата бидејќи анархизмот како идеологија се бори за укинување на државите. Сепак доколку со тоа сакање на државата мислеше на тоа дека си го сакаш народот или местото во кое живееш тогаш е ок.
    M-1
    M-1

    Број на мислења : 351
    Registration date : 2008-05-31

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 7 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by skatanic Сре Дек 23, 2009 10:16 pm

    abe lugje ke dojde 2012 i site ke umreme so se sekirame tolku mn.... lol! xD ... sala na strana nacistite (patrioti) mn gi ima ako vikame deka vo grcija mn gi ima antifa a pazi pred mn godini vikavme deka grcija bila nacionalna drzava..... kolku ne..... ja pojke bi sakal tamu da ziveam deka tamu pojse lugje ima koi vise gi otvorile ocite vise znaat sto se desava okolku niv (anarhist) taka da batali ja makedonija, samo zaradi glupavi lugje koi odma veruvaat na nacionalnite gluposti a koga im zboruas za anarhija ejj vikaat haos.... ej u kurac neka da idat lugjeto..... sea ke pisuam seminarska za anarhija i na krajot na godinata treba da ja pezentiram... taka da togas ke vi kazam kakov e stavot na umetnicite kon anarhijata... aj pozzz farao
    skatanic
    skatanic

    Број на мислења : 116
    Registration date : 2009-08-11

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 7 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by Rastapunk Чет Дек 24, 2009 1:34 am

    Па тоа де... Не држава како уредување, туку како народот што живее у нејзе, баш ко што кажа, као луѓе блиски до мене со кои сакам да останам до крајот на моите денови (2012) Smile Инаку, далеку од тоа дека ја поддржувам политиката, или нешто слично... Изгледа погрешно се изразив, ама не може никој да ме убеди дека ми е сеедно кога гледам дека игра репрезентација на Македонија, језда веќе и у спорт и у сè има политика повеќе од било кога, ама тоа е веќе друга тема на расправија... Поздрав Smile
    Rastapunk
    Rastapunk
    Admin

    Број на мислења : 236
    Age : 32
    Location : Во Скопјето!
    Registration date : 2009-10-19

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 7 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by Rastapunk Чет Дек 24, 2009 1:43 am

    А инаку за Грците и нивната политика - немам зборови... Наречете ме како сакате, ама нив едноставно не можам да ги смислам, а не па да кажам нешто добро... Како поединци не ми сметаат и ако имаат анти - фашистичко размислување, или едноставно не се замараат за политика и нашите билатерални односи - тогаш е супер, не би ми сметало и да сме другари и сè, ама тоа што го прават нивните политичари и начинот на кој се пали простата маса... Едноставно не можам да се помирам со тоа.
    Батали ги и Александар и Филип и сите искомерцијализирани гомнари и цела ебана Историја
    (Видете на www.mk.Wikipedia.org, www.Wikipedia.org и www.el.Wikipedia.org - иста тема - три различни приказни... И тоа е некоја Историја!!! :/) ама они не дозволуваат да постоиме како луѓе... Не омаловажуваат максимално... Не треба да си ни националиста, ни патриот, ни ништо за да не ги сакаш... Доволно е да си роден у Македонија за тоа да е така...
    Rastapunk
    Rastapunk
    Admin

    Број на мислења : 236
    Age : 32
    Location : Во Скопјето!
    Registration date : 2009-10-19

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 7 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by skatanic Пет Дек 25, 2009 1:04 am

    ama bojan sea vaka... ne samo politicarite u grcija u cel sve t se takvi site.... se prepravaat deka pravat neso za lugjeto a ustvari niso ne pravat... nekoi kako so se nasite sadat patriotska ljubov ili nacionalizam vo srcat na lgujeto i lugjeto aj ke glasam za nego deka e prav makedonec, albanec, turcin, ..... itn. znaci ja anarhistite gi sakam kao lugje deka se svesni za toa so se desava okolu niv a ne se kao obicnite lugje.... zatoa kolku so slusnav i pred 2 god vise vidovme ili toa bese pred edna god so toa so imaa 15 dnevna li kolku bese ne pamtam anarhija barem u atina Very Happy .... tie barem se aktivni i mn gi ima... a kaj nas ne znm kaj citav na forumov pisuase negde deka na makedonija samo 1% od naselenieto se anarhisti a ostanatoto 99% se lugje koi idat po zboroite na politicarite.... a isto taka 60% od tie anarhisti se pozeri ili pomalce ne nzm ama zborot mi e deka nie nikako nema da praime nitu ni 2-3 dnevna anarhija u skopje barem... toa e
    skatanic
    skatanic

    Број на мислења : 116
    Registration date : 2009-08-11

    Вратете се на почетокот Go down

    ANTIFA!!! - Page 7 Empty Re: ANTIFA!!!

    Пишување by Sponsored content


    Sponsored content


    Вратете се на почетокот Go down

    Страна 7 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

    Вратете се на почетокот

    - Similar topics

     
    Permissions in this forum:
    Не можете да одговарате на темите во форумот