Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

I Am The naZi Killer

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Re: I Am The naZi Killer

Пишување by Fennecus Zerda on Чет Фед 04, 2010 3:41 am

M-1 напиша:Јас лично немам намера да ви одговарам на прашањата поврзани со анархизам бидејќи во вас гледам непријатели и се додека сте фашисти ќе ве третирам онака како вие ги третирате оние за кои тврдите дека се пониски од вас.

Vo red. Znaci tuka ja zavrsuvas diskusijata.
avatar
Fennecus Zerda

Број на мислења : 36
Registration date : 2010-02-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: I Am The naZi Killer

Пишување by Fennecus Zerda on Чет Фед 04, 2010 3:42 am

Anarchist напиша:М-1 има разлика од фашизам до национал-социјализам. Ако немаш ти лично намера, тогаш јас имам да им одговарам. Убеден сум дека некои од нив ова не го прават за пари, туку стварно од идеолошки побуди и мотиви, но за нив има надеж според мене бидејќи ако рационално размислуваат и со отворен ум можеби ќе успеат да го сменат својот став и можеби еден ден ќе ни се приклучат кон борбата за подобро утре.

"Ne umiraj konju do zelena treva".
NARODNA POGOVORKA. Smile
avatar
Fennecus Zerda

Број на мислења : 36
Registration date : 2010-02-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: I Am The naZi Killer

Пишување by Fennecus Zerda on Чет Фед 04, 2010 4:28 am

Бојан напиша:Pokraj blesaviot Einstein postoi i eden drug fizicar (ako si cul) koj se vika Maks Plank i koj gi odreti zakonite na kvantnata mehanika.

Добро е... Ни докажа дека си интелегентен и прогресивен... Знаеш што е квантна физика, а бидејќи не го барав тоа, ќе се обидам да го преформулирам прашањето.

Izvini, nemav namera da dokazuvam deka sum inteligenten, nitu progresiven, tuku aludirav na toa deka site denes se fakaat za Ajnstajn a retko koj ima da kaze barem dva zbora za umovite kako Plank (ovde naveden samo kako primer, no ne i edinstven), i smetav deka ke bide jasno deka kvantnata mehanika ja pobiva teorijata na relativitet. Ako i toa ne e dovolno jasno, mozam da objasnam samo mislam deka potoa ke zabegame vo druga nasoka so temava.

Прашањето беше: Сметајќи го Ајнштајн за основоположник на модерната физика и еден од најголеми умови на минатиот век,

Povtorno da se objasnuvam? Stotici umovi postojat i den denes od taa oblast pa sepak site se fakate za Ajnstajn. Zarem nikoj ne pomislil zosto tokmu toj e najmnogu "isforsiran" megu obicnata populacija (pokraj negovite zaslugi kako osnovopoloznik sto e neosporno)? Sto togas so Steven Hawking na pr.? I mnogu kako nego. Zosto vo psihologijata se forsira tokmu Sigmund Frojd so negovata psihoanaliza? Mnogu od negovite teorii denes veke nevazat i pokraj toa sto ja postavil osnovata na psihoanalizata. Ili, zosto tolku mnogu e isforsiran Elvis Prisley pokraj Jerry Lee Lewis? Ili zosto e isforsiran Indijana Djons i do den denes dodeka Gospodarot na prstenite bese edna fama od odprilika 2 godini? Zosto se forsira Stiven Spilberg poveke od Peter Greenaway? I da ne nabrojuvam drugi primeri ponatamu.

еве од кога ќе ги исчистите инфериорните, во нив ќе спаѓаат многу потенцијални интелектуалци, па што ќе правите со нив?

Isto sto i prethodno! Wink

- Да речеме дека сте убиле барем двајца со објективен ум како Ајнштајн,

1. Koi sme toa nie?
2. Nikogo ne sum ubil. Barem do sega Very Happy
3. Modernava demo(no)kratija forsira samo evrei vo site oblasti. (ova se nadovrzuva na prethodnoto sto go napisav pogore), a so toa na nekoj nacin gi ubila site drugi umovi! Smetas deka toa e fer?

па и како Планк(Јас не реков дека Германците се глупи, само дадов пример за Ајнштајн пошто бил евреин), а со тоа ќе се оддолжат некои работи кои би можеле они да ги докажат, па ќе се успори прогресот, па батерфлај ефект и експоненцијално расте успорувањето... итн, итн, итн... Што значи дека сепак не е толку идеално општеството како што викаш, нели?

Ne rekov deka rece deka germancite se glupi. A ova so baterflaj efektov ti e jaka finta. Smile Ako e tocen podatokot (vo sto iskreno se somnevam, a go zemam tvojot primer vo predvid za barem dvata ubieni umovi kako Ajnstajn) deka se ubieni 6 mil. evrei, toa strasno ne unazadilo vo poslednive 60 godini. Stignavme skoro do kameno vreme. Very Happy

Hitler claimed that nations that could not defend their territory did not deserve it. He thought “slave races”, like the Slavic peoples, to be less worthy to exist than “leader races”. In particular, if a master race should require room to live (“Lebensraum”), he thought such a race should have the right to displace the inferior indigenous races.

Ne gledam nikakov problem. Ako se dokaze deka nekoj e ednostavno posuperioren od tebe, cesno e i cest od tvoja strana da im ja priznaes pobedata.

Значи ги сметал и Словените за инфериорни, со што, не треба да си циган за да не можеш да го правиш разговоров, треба само да си роден во Македонија, зошто многу мал процент од нас немаат Славјанско во нивната крв.

Mozebi gi smetal slovenite za inferiorni no tokmu tie ja izvojuvale pobedata. "Ako germanskiot narod ne e sposoben da ja izvojuva ovaa vojna so konecna pobeda, togas ne zasluzuva da zivee" - Adolf Hitler!

I drugo... Treba da vi bide jasno deka i nie kako i drugite evropski narodi pripagjame na istoto indoevropsko pleme, no so razlicni rasni podtipovi. Nacionalsocijalizmot vo poslednite 60 godini idejno se nadmina sebesi so starite teorii za toa deka samo Nordiskata rasa e superiorna nad drugite evropski rasni podtipovi. Toa mozes slobodno da go proveris kaj site denesni ideolozi, Mat Koel, Dejvid Majat, Povl H. Riis Knudsen, Revilo Oliver, Djordj Linkoln Rokvel, Djejms Gregor i da ne nabrojuvam ponatamu...

Дали сфаќате дека тој, да, сакал да достигне перфекција на цивилизацијата, но без нас... Без нашите предци...

Ne komentiram izjavi pottiknati od soc-propagndnata masinerija na vremeto koga komunistickite zlotvori ne biraa sredstva da ni gi is(p)erat mozocite i da ne ubedat deka samo komunizmot e edinstvenata opcija.

ШТО??? Јас не кажав ништо вакво... Само кажав дека не би биле живи ако мечот на раката на природата продолжел да ги чисти инфериорните.

Sepak ke moram da komentiram zasto ne sum jasen najverojatno... Tvojata izjava pogore smetam deka e nastanata kako rezultat na propagandnata masinerija (vklucitelno i obrazovanieto) na drzavata koja veke ne postoi. A za toa deka ne bi bile zivi... Uste eden citat, edni od poslednite zborovi na Firerot: "Ne se rabotese samo za Germanija".

14/88
avatar
Fennecus Zerda

Број на мислења : 36
Registration date : 2010-02-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: I Am The naZi Killer

Пишување by Rastapunk on Чет Фед 04, 2010 12:48 pm

па и како Планк(Јас не реков дека Германците се глупи, само дадов пример за Ајнштајн пошто бил евреин), а со тоа ќе се оддолжат некои работи кои би можеле они да ги докажат, па ќе се успори прогресот, па батерфлај ефект и експоненцијално расте успорувањето... итн, итн, итн... Што значи дека сепак не е толку идеално општеството како што викаш, нели?


Ne rekov deka rece deka germancite se glupi. A ova so baterflaj efektov ti e jaka finta. Ako e tocen podatokot (vo sto iskreno se somnevam, a go zemam tvojot primer vo predvid za barem dvata ubieni umovi kako Ajnstajn) deka se ubieni 6 mil. evrei, toa strasno ne unazadilo vo poslednive 60 godini. Stignavme skoro do kameno vreme.Реков дека ќе се успори, не уназади... Не може работите што веќе се докажале да се негираат... А од кај знаеш до кај би биле во напредокот кога би биле живи тие луѓе.

3. Modernava demo(no)kratija forsira samo evrei vo site oblasti. (ova se nadovrzuva na prethodnoto sto go napisav pogore), a so toa na nekoj nacin gi ubila site drugi umovi! Smetas deka toa e fer?

Кој кажа дека ги поддржуваме капиталистиве? Со твои зборови... The Crass - Demoncrats, не знам дали го знаеш бендов... Anarcho - Punk бенд, албум: Stations of The Crass - 1979...


Значи ги сметал и Словените за инфериорни, со што, не треба да си циган за да не можеш да го правиш разговоров, треба само да си роден во Македонија, зошто многу мал процент од нас немаат Славјанско во нивната крв.


Mozebi gi smetal slovenite za inferiorni no tokmu tie ja izvojuvale pobedata. "Ako germanskiot narod ne e sposoben da ja izvojuva ovaa vojna so konecna pobeda, togas ne zasluzuva da zivee" - Adolf Hitler!

I drugo... Treba da vi bide jasno deka i nie kako i drugite evropski narodi pripagjame na istoto indoevropsko pleme, no so razlicni rasni podtipovi. Nacionalsocijalizmot vo poslednite 60 godini idejno se nadmina sebesi so starite teorii za toa deka samo Nordiskata rasa e superiorna nad drugite evropski rasni podtipovi. Toa mozes slobodno da go proveris kaj site denesni ideolozi, Mat Koel, Dejvid Majat, Povl H. Riis Knudsen, Revilo Oliver, Djordj Linkoln Rokvel, Djejms Gregor i da ne nabrojuvam ponatamu...


Оф топик: Добро, барем не кажа дека не си словен... Барем не кажа дека си директен наследник на Александар Македонски како повеќето Нео - Нацисти, кои веруваат дека имаат чиста крв после 2000 години масовно мешање на Балканов...
Он топик: Па добро, сепак не ми е јасно како можете да сметате дека треба да се исчистат сите што „не се добри“...
avatar
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 26
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: I Am The naZi Killer

Пишување by Fennecus Zerda on Пет Фед 05, 2010 1:47 am

Не може работите што веќе се докажале да се негираат... А од кај знаеш до кај би биле во напредокот кога би биле живи тие луѓе.

?? Koi raboti se dokazale??
A od kaj znaes pa deka bi bile ponapredni dokolku tie luge bi bile zivi? Kako sto ukazav za teorijata na relativitet i kako sto kazav za psihoanalizata na frojd, mnogu teorii denes se preispituvaat dali se tocni. Ako se pokaze sprotivno, znaci do sega sme ziveele vo zabluda, t.e. razvojot se usporil poradi pogresni teorii.

3. Modernava demo(no)kratija forsira samo evrei vo site oblasti. (ova se nadovrzuva na prethodnoto sto go napisav pogore), a so toa na nekoj nacin gi ubila site drugi umovi! Smetas deka toa e fer?

Кој кажа дека ги поддржуваме капиталистиве? Со твои зборови... The Crass - Demoncrats, не знам дали го знаеш бендов... Anarcho - Punk бенд, албум: Stations of The Crass - 1979...


Ne, ne sum go slusal. Verojatno i nema nikogas da go slusam.

I drugo... Treba da vi bide jasno deka i nie kako i drugite evropski narodi pripagjame na istoto indoevropsko pleme, no so razlicni rasni podtipovi. Nacionalsocijalizmot vo poslednite 60 godini idejno se nadmina sebesi so starite teorii za toa deka samo Nordiskata rasa e superiorna nad drugite evropski rasni podtipovi. Toa mozes slobodno da go proveris kaj site denesni ideolozi, Mat Koel, Dejvid Majat, Povl H. Riis Knudsen, Revilo Oliver, Djordj Linkoln Rokvel, Djejms Gregor i da ne nabrojuvam ponatamu...[/color]

Оф топик: Добро, барем не кажа дека не си словен... Барем не кажа дека си директен наследник на Александар Македонски како повеќето Нео - Нацисти, кои веруваат дека имаат чиста крв после 2000 години масовно мешање на Балканов...

Izgleda nesto pogresno si razbral. Mesanjeto na narodite na balkanov ili vo Evropa, ne podrazbira valkanje na krvta, od ednostavna pricina sto eden narod ne znaci edna rasa. Edna nacija ne znaci edna rasa. Kazav deka, vnatre, vo arievskata rasa postojat pet podtipovi na istata i mesanjeto na tie podtipovi ne pretstavuva mesanje na krvta, se raboti za ista rasa!

Па добро, сепак не ми е јасно како можете да сметате дека треба да се исчистат сите што „не се добри“...
[/quote]

Smetame deka taka ja potpomagame prirodata, evolucijata i razvojot na civilizacijata. Da ne se razbereme pogresno pa da mi recete pak: "Koj si ti da sudis", nie ne sudime! Sudi prirodata, a nie sme samo nejzin instrument. Kako lopatata... Se sekavas? Wink
avatar
Fennecus Zerda

Број на мислења : 36
Registration date : 2010-02-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: I Am The naZi Killer

Пишување by Rastapunk on Пет Фед 05, 2010 4:19 am

Сега конечно ти го сфатив концептот, ама сè уште максимално застанувам против вас!!! Сам си контрадикторен, велиш дека никој не би можел да знае со сигурност дали би имало прогрес, или не(ако ги „исчистиш“ нечисто-крвните), односно не зависи од нас, туку од самата природа, а после си даваш за право како „посупериорен“ да го извршиш тој акт, односно да бидеш лопатата на природата.

92!
avatar
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 26
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: I Am The naZi Killer

Пишување by Anarchist on Нед Фед 07, 2010 5:57 pm

Fennecus Zerda напиша: Smetame deka taka ja potpomagame prirodata, evolucijata i razvojot na civilizacijata. Da ne se razbereme pogresno pa da mi recete pak: "Koj si ti da sudis", nie ne sudime! Sudi prirodata, a nie sme samo nejzin instrument. Kako lopatata... Se sekavas? Wink
Можете да и потпомогнете на еволуцијата со тоа што ќе прочитате и некоја книга претходно, не е навреда, туку само сакам да укажам на тоа дека премногу сте затворени за размiслување i мислите дека се што ќе прочитате било каде ако е против евреите е вистина. Книгата која ја земате како учебник, протоколите на сионските мудреци, кажува многу за вас.

Ако суди природата, тоа значи дека ја субјективизирате природата, т.е. и давате човечки особини, кои пак се предмет на интерпретација за луѓето. А штом тоа е така, тогаш природата, т.е. судењето на природата, може да се интерпретира на најразлични начини, сепак вашето интерпретирање е само едно од многуте и за жал многу тажно. Проблемите се јавуваат во оној момент кога тие ваши размислувања ќе ги сфатите сериозно, да се гледате себеси како инструмент за истребување на луѓе... Таквиот начин на размислување води само до војни, што доаѓаме до главната поента. Вие сте само инструмент за заматување на сиромашниот народот, хранејќи го со илузии како нации, за да не го искористи својот гнев против богатите, за да не се крене на револуција, за да не го направи овој свет како што сакаат 90% од луѓето, без разлика на нивнат нијанса на кожата, местото на нивното раѓање и сл.
Направете ни услуга и не се нарекувајте социјалисти, туку само нацисти, затоа што во суштина вие сте само тоа, инструмент на богатите против сиромаштијата. Можеби најжалното е тоа што и ти и таквите како тебе не се богати, туку голтари како нас, само со превезот на нацизмот кој им го заматува видот, а ако го носат доволно долго време ќе ги ослепи.


Последната промена е направена од Anarchist на Пон Фед 08, 2010 5:36 pm. Мислењето е променето 1 пати
avatar
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Re: I Am The naZi Killer

Пишување by skatanic on Нед Фед 07, 2010 10:50 pm

ah be lugje lugje... so se zanimavate so toa od koja nacija si i bla bla bla... toa ti e cista politicka igra.... samo nekoi takanareceni"lideri" nasle eden mn dobar nacin da gi razgranicuvaat lugjeto da gi razlikuvaat lugjeto megjusebe i da im gi soberat parite so sirenje na nacionalna propaganda.... ve molam barem anarhistite se razbudile i go videle toa.... i zatoa nacistite ne mozam da gi sfakjam i ne sum gi sfatil do sea Smile ... taka da zaebi nacija ...
avatar
skatanic

Број на мислења : 116
Registration date : 2009-08-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: I Am The naZi Killer

Пишување by Renegade on Пон Фед 08, 2010 8:14 pm

Мене ме интересира само кој ке биди крајниот исход,доколку ете речиме би загинале за својата земја?
Мислите дека стварно некој би ве пофалил или би останале запаметени дека сте се бореле за својата земја?

Не.Ќе загините за вашите идеали,вашата "борба" ќе исчезни во заборав од самата нација за која сте се бореле.Ќе оставите само оцрнета фамилија која ќе плачи за вас,а сите други ќе ве игнорираат.
avatar
Renegade

Број на мислења : 62
Location : Битола
Registration date : 2009-02-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: I Am The naZi Killer

Пишување by Fennecus Zerda on Вто Фед 09, 2010 2:02 am

Сам си контрадикторен, велиш дека никој не би можел да знае со сигурност дали би имало прогрес, или не(ако ги „исчистиш“ нечисто-крвните), односно не зависи од нас, туку од самата природа, а после си даваш за право како „посупериорен“ да го извршиш тој акт, односно да бидеш лопатата на природата.

Naprotiv. Tvrdev deka go potpomagame progresot. Nekoj drug tvrdese deka progresot se usporuva ako vo aktot na rasnata higiena bidat ubieni nekoi intelektualci od tipot na Ajnstajn. Jas obrazloziv sprotivno mislenje vo vrska so baterflaj efektot, i mislev na toa deka vie ne mozete da bidete sigurni deka bi se usporil toj progres. Vsusnost, mislam deka prvo treba da razgranicime za kakov progres zboruvame, opstestven ili evolutiven vo bioloska smisla na rasata.
avatar
Fennecus Zerda

Број на мислења : 36
Registration date : 2010-02-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: I Am The naZi Killer

Пишување by Fennecus Zerda on Вто Фед 09, 2010 2:41 am

Можете да и потпомогнете на еволуцијата со тоа што ќе прочитате и некоја книга претходно, не е навреда, туку само сакам да укажам на тоа дека премногу сте затворени за размiслување i мислите дека се што ќе прочитате било каде ако е против евреите е вистина. Книгата која ја земате како учебник, протоколите на сионските мудреци, кажува многу за вас.

Kako prvo, sum procital mnogu knigi i ne se site so ista tematika. Sum cital od beletristika i fantastika do naucni trudovi. Vtoro. Toa za citanjeto knigi vazi i za vas za da ne si mislite deka sekoja levicarska literatura e vistina. Obidete se so otvoren um da procitate i nesto razlicno od levicarski knigi i so sopstvena glava da gi razmislite rabotite. Kako treto, svoevremeno sum cital mnogu i anarho literatura vo vremeto koga mislev deka toa e ispravna opcija se dodeka ne se sudriv so malku poinakvi fakti. Da ne gi nabrojuvam site sto ke mi padnat na um, bi gi spomnal mozebi najbitnite, od Comski i Bakunjin pa do Ema Goldman, taka da mislam deka mnogu dobro znam sto zboruvam. Inaku, protokolite, ako si gi procital treba da ti bide jasno deka ne kazuva za nas tuku za Cionizmot, koj ima mnogu postari koreni od Nacionalsocijalizmot. So negovoto povampiruvanje kon krajot na 19ti vek na celo so Teodor Hercel i negovoto zemanje zamav vo pocetokot na dvaesettiot vek, kako rezultat na otpor, vo Evropa se pojavi i Nacionalsocijalizmot. Ova ne go izmisluvam jas tuku go kazuva edna evrejka Ana Harent vo svojata kniga "Izvori na Totalitarizmot" ako si cul... Veli deka Evreite treba da se zamislat zosto se pojavi Nacionalsocijalizmot koj vodel do mnogu stradanja na evrejskiot narod. Taa isto taka smeta deka korenot na problemot okolu evrejskoto prasanje lezi tokmu vo evreite i nivnito opstestveno odnesuvanje i status niz istorijata, sto dovelo do otpor kaj evropskoto naselenie. Inaku, se raboti za Pisatelka koja na izvesen nacin megu zborovi go poddrzuva cionizmot, odnosno potocno kazano, se obiduva i pokraj ova nejzino tvrdenje da dokaze deka Nacionalsocijalizmot e kriv za nivnoto stradanje. Kako sto gledas, citam i evrejska literatura. Vo vrska so pogledite na obicniot evrein vo Evropa i nivniot obid da se zadrzi cionizmot vo senka vo toj period, uste eden evrein-Stefan Cvajg - "Utresniot Svet", avtobiografsko delo.

Ако суди природата, тоа значи дека ја субјективизирате природата, т.е. и давате човечки особини, кои пак се предмет на интерпретација за луѓето. А штом тоа е така, тогаш природата, т.е. судењето на природата, може да се интерпретира на најразлични начини, сепак вашето интерпретирање е само едно од многуте и за жал многу тажно.

Prirodnite zakoni se konstanti. Nie ne gi interpretirame tuku gi prifakame takvi kakvi sto se. Posilniot vid go ubiva poslabiot za da se ishrani. Poslabiot vid ima tendencija da se razmnozuva vo pogolem broj za da opstane vidot. Gravitacija, gn = 9.80665 N/kg, 2+2=4 i tn.

Проблемите се јавуваат во оној момент кога тие ваши размислувања ќе ги сфатите сериозно, да се гледате себеси како инструмент за истребување на луѓе...

MOLAM??? Znaes sto zboruvas?? Ova tvoe tvrdenje e isto kako koga obicniot covek ke ti kaze tebe deka Anarhija e haos. Znaes kolku e toa glupavo??

Таквиот начин на размислување води само до војни, што доаѓаме до главната поента. Вие сте само инструмент за заматување на сиромашниот народ хранејќи го со илузии како нации, за да не го искористи својот гнев против богатите, за да не се крене на револуција, за да не го направи овој свет како што сакаат 90% од луѓето, без разлика на нивнат нијанса на кожата, местото на нивното раѓање и сл.

Vakva glupava teorija do sega nemav slusnato. Very Happy:D:D

Направете ни услуга и не се нарекувајте социјалисти, туку само нацисти, затоа што во суштина вие сте само тоа, инструмент на богатите против сиромаштијата.

HAHAHAHAHAHAHA!!! Nacizam e skratenica od Nacionalsocijalizam, taka da... Very Happy

Можеби најжалното е тоа што и ти и таквите како тебе не се богати, туку голтари како нас, само со превезот на нацизмот кој им го заматува видот, а ако го носат доволно долго време ќе ги ослепи.
[/quote]

Very Happy:D:D Nacionalsocijalizmot e proizlezen od srednata klasa. Vistina, ne sum bogat, verojatno i ne sakam da bidam so ogled na moite razmisluvanja i pogledi na svetot, ama daleku od toa da sum goltar kako tebe (kako sto sam velis). Najverojatno nema i ni da bidam, isto taka so ogled na moite pogledi i svakjanaja za opstestvoto. Very Happy
avatar
Fennecus Zerda

Број на мислења : 36
Registration date : 2010-02-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: I Am The naZi Killer

Пишување by Fennecus Zerda on Вто Фед 09, 2010 2:52 am

skatanic напиша:ah be lugje lugje... so se zanimavate so toa od koja nacija si i bla bla bla... toa ti e cista politicka igra.... samo nekoi takanareceni"lideri" nasle eden mn dobar nacin da gi razgranicuvaat lugjeto da gi razlikuvaat lugjeto megjusebe i da im gi soberat parite so sirenje na nacionalna propaganda.... ve molam barem anarhistite se razbudile i go videle toa.... i zatoa nacistite ne mozam da gi sfakjam i ne sum gi sfatil do sea Smile ... taka da zaebi nacija ...

Very Happy:D:D:D:D:D:D Ok. Ne znam za tebe ama jas ne samo sto se smetam, tuku i ZNAM deka sum razlicen od drugite. Na pr, ne sum isto sto i Barak Obama nitu Osama Bin Laden. Ne sum ni kako Indira Gandi ni Opra. Ne sum ni Candrazekar ni Martin Luter King. Najmalku pak mislam deka sum ist so Boki 13 ili Rupaul Very Happy:D:D
Samo mislam deka mu pripagjam na eden narod so slicni fizicki i psihicki karakteristiki, koj zboruva na ist jazik so nekolku dijalekti i koj ima zaednicka istorija, tradicija i kultura. I vo nikoj slucaj ne smetam deka i poedincite na toj narod SE ISTI edni so drugi.
avatar
Fennecus Zerda

Број на мислења : 36
Registration date : 2010-02-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: I Am The naZi Killer

Пишување by Fennecus Zerda on Вто Фед 09, 2010 2:56 am

Renegade напиша:Мене ме интересира само кој ке биди крајниот исход,доколку ете речиме би загинале за својата земја?
Мислите дека стварно некој би ве пофалил или би останале запаметени дека сте се бореле за својата земја?

Не.Ќе загините за вашите идеали,вашата "борба" ќе исчезни во заборав од самата нација за која сте се бореле.Ќе оставите само оцрнета фамилија која ќе плачи за вас,а сите други ќе ве игнорираат.

Bi zaginale za nasite predci i pokolenija. I sovremenici kako tebe, za zal. I toa e nasiot ideal. I naprotiv. Mislam deka poznavas mnogu poveke lugje koi niz istorijata zaginale vo borba za "svoite ideali", nasproti iljadnici milioni mrtvi vo tekov na cela civilizacija koi ne storile nisto.
avatar
Fennecus Zerda

Број на мислења : 36
Registration date : 2010-02-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: I Am The naZi Killer

Пишување by M-1 on Вто Фед 09, 2010 3:13 am

Fennecus Zerda напиша:

Bi zaginale za nasite predci i pokolenija. I sovremenici kako tebe, za zal. I toa e nasiot ideal. I naprotiv. Mislam deka poznavas mnogu poveke lugje koi niz istorijata zaginale vo borba za "svoite ideali", nasproti iljadnici milioni mrtvi vo tekov na cela civilizacija koi ne storile nisto.

Тоа што некој загинал за своите идеали не е доволен доказ дека направил нешто од општа корист во својот живот. Напротив, постојат луѓе кои умреле/загинале не следејќи некои особени идеали но постигнале многу повеќе за сите нас.
avatar
M-1

Број на мислења : 351
Registration date : 2008-05-31

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: I Am The naZi Killer

Пишување by skatanic on Вто Фед 09, 2010 3:18 am

Fennecus Zerda напиша:
Very Happy:D:D:D:D:D:D Ok. Ne znam za tebe ama jas ne samo sto se smetam, tuku i ZNAM deka sum razlicen od drugite. Na pr, ne sum isto sto i Barak Obama nitu Osama Bin Laden. Ne sum ni kako Indira Gandi ni Opra. Ne sum ni Candrazekar ni Martin Luter King. Najmalku pak mislam deka sum ist so Boki 13 ili Rupaul Very Happy:D:D
Samo mislam deka mu pripagjam na eden narod so slicni fizicki i psihicki karakteristiki, koj zboruva na ist jazik so nekolku dijalekti i koj ima zaednicka istorija, tradicija i kultura. I vo nikoj slucaj ne smetam deka i poedincite na toj narod SE ISTI edni so drugi.

psihicki ? .. ako mislis psihicki kao karakter NE .... sekoj makedonec sekoj albanec sekoj turcin,.... se razlikua megjusebe i psihicki i so karakterot. moze da ti dojde nekoj asijanec i da ti rece deka on e makedonec ... ke go prifatis?? ili so ako ima neso deka albancite bile hrabri ke izleze nekoj albanec i on nema da bide tolku hrabar.... a i plus site albanci ne se seljaci ima i makedonci koi se teski seljaci i turci koi se teski seljaci ..... a za rasa nikako ne davam odgovor .. ti fizicki kao mozes da bides sovrsen od drugite... haha smeski be.... i plus covek se razlikua spored znaenjeto a ne spored fizickiot izgled... a za tradicii i takvi raboti.... ok postuam toa ama tradicii tie ustvari se denesnite festivali .. samo so imeto e smeneto niso drugo se isto.... same shit different name Smile
avatar
skatanic

Број на мислења : 116
Registration date : 2009-08-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: I Am The naZi Killer

Пишување by Rastapunk on Вто Фед 09, 2010 11:52 am

Проблемите се јавуваат во оној момент кога тие ваши размислувања ќе ги сфатите сериозно, да се гледате себеси како инструмент за истребување на луѓе...


MOLAM??? Znaes sto zboruvas?? Ova tvoe tvrdenje e isto kako koga obicniot covek ke ti kaze tebe deka Anarhija e haos. Znaes kolku e toa glupavo??


Зарем не го кажа тоа? Дека сте лопатата на судбината... Како ли беше? :/ А чим убиваш сè што не е бело, или повеќе од пола свет значи дека си инструмент за истребување на луѓе... Ти кажав дека си контрадикторен, а ти ме правиш будала.

Naprotiv. Tvrdev deka go potpomagame progresot. Nekoj drug tvrdese deka progresot se usporuva ako vo aktot na rasnata higiena bidat ubieni nekoi intelektualci od tipot na Ajnstajn. Jas obrazloziv sprotivno mislenje vo vrska so baterflaj efektot, i mislev na toa deka vie ne mozete da bidete sigurni deka bi se usporil toj progres. Vsusnost, mislam deka prvo treba da razgranicime za kakov progres zboruvame, opstestven ili evolutiven vo bioloska smisla na rasata.

Е тоа де... Тоа те прашав, кој ти дава за право да го „потпомагаш“ прогресот, или било што што е вон тебе, без разлика од кој тип и за каков тип на прогрес зборуваме. Кој ти дава право да одлучуваш за животот на другите и да ги судиш по тоа што, или што не направиле кога можеби само немале прилика... Исто како жените до пред извесен период, што значи дека да си се родел пред сто години (а ако си ги имал истиве размислувања) би бил тежок машки шовинист и најверојатно би ги истребил сите и би ја отерал целава цивилизација јабана... Како бе тоа ти си толку супериорен и над другите, а секој ден можеш од одење по улица да умреш... Идеш, се сопињаш, си го крцнуваш вратчето и оп - те нема веќе... Кај ја гледаш силата во тебе тука? Премногу си кревате акции... А да не збориме за твојата ... Или ајде... Да речеме дека ти си најчистиот Македонец, ама еве да збориме за крвта на нео-нацистите, од кои 90% се тешка мешавина, а пошто сам се декларираш како начитан - го знаеш тоа. Не сум сигурен, ама збореше за еволуција, биологија, значи и знаеш како се мешаат нациите, поготово во војни и окупации, а на Балканов ги имало премногу до сега.
avatar
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 26
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: I Am The naZi Killer

Пишување by Anarchist on Вто Фед 16, 2010 9:57 pm

Za Cionizmot ne velam deka ne postoi, mislam deka drzavata Izdrael e
prilicno dobar primer. Samo sto ima razlika vo antisemitizam i anticionizam.

Fennecus Zerda напиша:Prirodnite zakoni se konstanti. Nie ne gi interpretirame tuku gi prifakame takvi kakvi sto se. Posilniot vid go ubiva poslabiot za da se ishrani. Poslabiot vid ima tendencija da se razmnozuva vo pogolem broj za da opstane vidot. Gravitacija, gn = 9.80665 N/kg, 2+2=4 i tn.
NE, nie lugjeto ne sme kako ostanatite zivotni, lugjeto gi interpretiraat rabotite i zakonite vo prirodata, preku taa interpretacija i uspevaat da manipuliraat da pravat novi raboti da istrazuvaat i slicno. Takvite razmilsuvanja za prifakjanje na rabotite od prirodata se od tipot na:Zemjata e ramna. Inaku poslab vid i poslilen vid ... dali znaes od kade doagja toa? Dali znaes deka Darvinizmot e samo alfa no ne i omega vo pogledite na evlocijata... Ako velis deka si cital pobitni anarhisticki teoreticari togas siguren sum deka si naisol na Petar Kropotkin i negovoto delo: Mutual Aid: Factor of evolution. Dokolku ne si ja procital toplo ti ja preporacuvam i mozes da ja najdes na internet besplatno, neli ako stoi uste toa za otvoren um i sl. Vo taa kniga ti e dokazano BIOLOSKI deka nema najsilniot ili najslabiot, kakos to i nema site zivotni da ziveat vo harmonija kako sto Ruso nekat velel.. Evolucijata e samo zbir od primeri na vzaemna borba, no mnogu povekje od primeri na vzaemna pomos.
Fennecus Zerda напиша:MOLAM??? Znaes sto zboruvas?? Ova tvoe tvrdenje e isto kako koga obicniot covek ke ti kaze tebe deka Anarhija e haos. Znaes kolku e toa glupavo??
Pa ne znam mozebi tebe ti zvuci ili izgleda taka.. no poucen od neodamnesnata istorija pa duri i od segasnosta kakva e situacijata so ostanatite naci dvizenja vo ostatokot od svetot za mene e logicno.
Fennecus Zerda напиша:Vakva glupava teorija do sega nemav slusnato. Very Happy:D:D
Za se ima prv pat.... pak kje kazam mozebi e glupava za tebe no toa e realnosta ne ste vie instrument na prirodata, tuku instrument za manipulacija, instrument na kapitalistite sakala vie ili ne.Fennecus Zerda напиша:HAHAHAHAHAHAHA!!! Nacizam e skratenica od Nacionalsocijalizam, taka da... Very Happy
Sto od socijalizmot ima vo nacionalsocijalizmot?
avatar
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Re: I Am The naZi Killer

Пишување by spartacus on Сре Фед 17, 2010 9:01 pm

Според мене Македонец односно словен да биде следбеник на Хитлеровите теории е сосема нелогично, бидејќи словените не спаќаат во таа така наречена посупериорна раса, да немаше толку евреи и роми ние би биле следните кои би биле истребувани во логорите.
Мислам дека определени делови од форумот треба да бидат затворени за членовите со нео нацистичка ориентациа и сл.

spartacus

Број на мислења : 39
Location : Битола
Registration date : 2010-02-07

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: I Am The naZi Killer

Пишување by Секс Објект on Сре Фед 17, 2010 9:07 pm

spartacus напиша:Мислам дека определени делови од форумот треба да бидат затворени за членовите со нео нацистичка ориентациа и сл.

Naprotiv, imaat i tie pravo da si go iskazat svoeto mislenje. Uspat, razgovorite so niv na forum kje im sluzat za primer na onie pomalku upatenite vo anarhizmot, kvazi nacistite itn. Na toj nacin bi sfatile vo kolkava zabluda ziveat Wink
avatar
Секс Објект

Број на мислења : 210
Age : 30
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: I Am The naZi Killer

Пишување by spartacus on Сре Фед 17, 2010 9:11 pm

Реков определени делови ,бидејќи неможеме да зборуваме за организирање на антифа ако тие ни се меѓу редови
ПС претпоставувам дека се сложи со првиот дел од постот чим не коментираше на него


Последната промена е направена од spartacus на Сре Фед 17, 2010 9:12 pm. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : Заборајв да напишам)

spartacus

Број на мислења : 39
Location : Битола
Registration date : 2010-02-07

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: I Am The naZi Killer

Пишување by skatanic on Сре Фед 17, 2010 9:12 pm

huh za organiziranje lesna rabota e toa Smile ... postoi mail BTW Very Happy
avatar
skatanic

Број на мислења : 116
Registration date : 2009-08-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: I Am The naZi Killer

Пишување by Секс Објект on Сре Фед 17, 2010 9:23 pm

Spartacus, spored mene nelogicno e da bides nacist voopsto Wink
I da, kako sto kaza skatanic, tuka ne mozeme da zboruvame za nikakvo organiziranje, barem spored mene, forumot e za razmena na mislenja, diskusii, edukacija...
avatar
Секс Објект

Број на мислења : 210
Age : 30
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: I Am The naZi Killer

Пишување by spartacus on Сре Фед 17, 2010 9:56 pm

А според мене зошто ни се мислењата, дискусиите, теорите и цл работи ако не се применат на дело, за да си ги чуваме книгите на полица и да велиш јас сум анархиста ама ништо не сум спроведол

spartacus

Број на мислења : 39
Location : Битола
Registration date : 2010-02-07

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: I Am The naZi Killer

Пишување by Секс Објект on Сре Фед 17, 2010 10:19 pm

Ne se razbirame, ne kazav da nema nikakvi akcii (ALO!!!), tuku mislam deka forumot ne e mesto kade sto treba da se zboruva za organiziranja od ovakov tip, ima kade!
avatar
Секс Објект

Број на мислења : 210
Age : 30
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: I Am The naZi Killer

Пишување by spartacus on Сре Фед 17, 2010 10:37 pm

Очигледно дека не се разбравме, ај пушти сега некој линкој кај шо се договарат акците

spartacus

Број на мислења : 39
Location : Битола
Registration date : 2010-02-07

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: I Am The naZi Killer

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот