Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

I Am The naZi Killer

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Re: I Am The naZi Killer

Пишување by Rastapunk on Чет Фед 18, 2010 3:50 pm

spartacus напиша:Според мене Македонец односно словен да биде следбеник на Хитлеровите теории е сосема нелогично, бидејќи словените не спаќаат во таа така наречена посупериорна раса, да немаше толку евреи и роми ние би биле следните кои би биле истребувани во логорите.
Мислам дека определени делови од форумот треба да бидат затворени за членовите со нео нацистичка ориентациа и сл.

Па јас тоа му го кажав во претходните постови и тој почна да се вади нешто, ама не му одеше некако... Не сфаќам зашто не сакаат да прифаќаат такви есенцијални факти :/
avatar
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 26
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: I Am The naZi Killer

Пишување by spartacus on Чет Фед 18, 2010 3:53 pm

Моето мислење е дека мислат дека се директни потомци од античките македонци (како сегашната власт) не сакаат да прифатат дека во нас има поќе ескимска крв одколку античка. Мое мислење

spartacus

Број на мислења : 39
Location : Битола
Registration date : 2010-02-07

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: I Am The naZi Killer

Пишување by Rastapunk on Чет Фед 18, 2010 4:02 pm

Па добро, ништо чудно со ВМРО на врвот... Им перат мозоци, ги лажат со срања, мешаат факти. Имам приметено во дискусија со такви „антички македонци“ дека стварно немаат добра ориентација во времето, на пример си поврзуваат работи што се десиле пред 5000 години со сега и тоа им е нив доказ дека после 2000 години масовно мешање на нациите поготово на Балканов ние сме уште „чиста“ нација. Мислам, само за себе ќе тргнам и доволно е јасно колку сме хибридни. Мајка ми е србинка по потекло (Мајка македонка, татко србин од Босна), татко ми е македонец ( Мајка словенка, татко македонец од тетовско село), а да не зборам па за нивната мешана крв... Ама тоа е... Си живеат у заблуда :/
avatar
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 26
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: I Am The naZi Killer

Пишување by skatanic on Саб Мар 06, 2010 2:12 pm

cirnete site... pa duri i nekoi nacisti kao ima na forumot xD

http://on.net.mk/default-MK.asp?ItemID=553E90254CAAF1409E9C378184606AF7
avatar
skatanic

Број на мислења : 116
Registration date : 2009-08-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: I Am The naZi Killer

Пишување by spartacus on Саб Мар 06, 2010 5:04 pm

го видов јас уште пред неколку дена, интересно е

spartacus

Број на мислења : 39
Location : Битола
Registration date : 2010-02-07

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: I Am The naZi Killer

Пишување by Rastapunk on Саб Мар 06, 2010 8:48 pm

Јаки слики Smile Нацистот над нацистите бил всушност „нациста“... Рофл lol!
avatar
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 26
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: I Am The naZi Killer

Пишување by Секс Објект on Чет Мај 06, 2010 3:50 pm

avatar
Секс Објект

Број на мислења : 210
Age : 31
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: I Am The naZi Killer

Пишување by sase.peace on Саб Мај 08, 2010 11:17 am

Секс Објект напиша:AAAHAHHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHHAHAHAHAHAAAA!

https://www.youtube.com/watch?v=TbBGjI1FiTI&feature=player_embedded#at=52


hahaha bednooooooo !!! haha iako neam nekoe poznavanje od psihologija , mozam da procenam deka ova ti se samo iskompleksirani, isfrustrirani lugje , razocarani od zivotot i se so doagja so nego , zrtvi na denesniot poredok , pa namesto da probaat da go smenat ona so gi zeznalo , baraat uteha vo vakvi glupavi i besmisleni ideologii ( ako moze da se narece ova ideologija - a ne moze ) i apsurdi ...
Poso toa e nacizmot ... Forata e toa so toj Emo batkata , Hitler bil nakurchen na Evreite neso ( znaete bolen mozok , mora da ima i takvi inace od so bi ziveele psihijatriskite institucii ) a ovie pa veselo drustvo na Nacional Socijalisti bile vo tolku beznadezna situacija so pri samoto stignuvanje na vlast vo Germanija se zaslepeni i povekje gi sirat bolnite idei na Hitler , nego nivnite partiski celi ...
A toa deka belata rasa ja unistuvaat drugite rasi e NAJgolemata glupost so sum ja slusnal do sea ... Pa pametni drugari so ne ja spomnavte zoltata rasa ... pa znaete li kolku se tie brojni , uslovite vo koi ziveat predizvikuvaat golem priroden prirast od nad 25 promili .. pa da sakaa tie da ne istrebat nas ... ne veruvam deka do sega ke imaat nekoja pogolema prepreka ... bidejki kolku so znam jas , site drzavi gledaat da odrzuvaat dobri odnosi so Kina , Severna Koreja ...
I dajte veke ednas razmisluvajte ko normalni lugje , 21 vek e a vie veruvate vo Superiorni Rasi , Nadprirodni sili i sli sranja ... pozdrav Very Happy
avatar
sase.peace

Број на мислења : 5
Registration date : 2010-03-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: I Am The naZi Killer

Пишување by evolutionary on Чет Jул 01, 2010 8:26 pm

NO PASARAN!
avatar
evolutionary

Број на мислења : 146
Registration date : 2008-05-21

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: I Am The naZi Killer

Пишување by spartacus on Чет Jул 01, 2010 9:01 pm

абе глеј, според мене омразата на хитлер спрема евреите била чисто политичка и бизнис, а тоа со супериорните раси е само многу добра маска. Работата е во тоа шо во тоа време во герменија па и цлеа европа па дури и кај нас евреите биле најбогатите луѓе, банкари и трговци и така натаму. Уште од многу далечно минато е познато дека евреите се многу добри трговци. И сеа имало само еден проблем, како да се сврти цела држава против евреите и нивните пари да станат на германците. И како ке најдиш подобар начин одколку на некој да му велиш уште од мали нозе дека е најдобар, најубав, најсилен и најпаметен и тн (па дури и мене би ми било убо Smile)))) и глата полна со глупости, гордо напред. Е сеа проблемот е шо уште останаја тие глупостите и сеа кога нема "потреба" од нив. Ама сепак не мие јасно како можи и кај нас да се ројат тите идеи кога ние не спаќаме во таа "чиста" раса и словените биле листа на хитлер, дури во посеверните делови имаше иселување на населението и населување на германско население, (на пример дедо ми е словенец и тој беше 4 години во логор во германија )

spartacus

Број на мислења : 39
Location : Битола
Registration date : 2010-02-07

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: I Am The naZi Killer

Пишување by skatanic on Пет Jул 02, 2010 2:03 am

zaebi ti toa ... ja licno so drugari zborevme so edni nacisti demek zaso se nacisti i tie zborea demek tie se borat za rabotnicka klasa i se antikapitalisti ... per kao mozes da se boris za rabotnicka klasa koga ti furas nacionalizam koga gazdata tvoj ke bide makedonec se znae deka ke mu kazes a be brate makedonec ako treba ke ti pomagam use kolku sakas i so toa ke doagja do eksploatacija na rabotnickata sila i tie ke dojdat do pari a ne nacistite ..... i plus mi kaza deka tie sakaat slobodna drzava nekjaat demokratija, da ima socjalizam i da se slusa glasot na mkedoncite site drugi narodi i etnicki grupi da kjutat i da ziveat kaj so sakaat u mak.... i za pederite isto taka jadea gomna .... a ja licno sum turcin (taka pisua na licnata karta) i mu kazav neka me tepa stom e naci... i on mi odgovori ko demek zaso da te tepam koga ti si turcin... xD .... pa ja istoto mu kazav demek tepajk zatoa so sum ti dosol od turcija tuka i sum ti go zel mestoto za ziveenje i utre ke ti ja zeam rabotata ... i demek vo toj moment ama ti si turcin tvoite nas ne sakaat i ne pomagaat xD ...... a nekjaat bil naci zatoa so ne gi sakal siptarite i grcite zatoa... inace druga pricina nema ... ama site nacisti se takvi be brat ... pagjaat na propagandite na vlasti i se unistuvaat megjusebe posle .... edinstveno dobro kaj niv e deka nekjaat dmokratija xD ama sakaat socijalizam xD
avatar
skatanic

Број на мислења : 116
Registration date : 2009-08-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: I Am The naZi Killer

Пишување by Rastapunk on Нед Jул 04, 2010 2:53 pm

Добро, али тоа ти е се некои квази-нео-нацисти... А у суштина се само националисти што сакаат да бидат малку поуникатни од другите... Ќе видиш, за 10 години нема ни да се замара за тоа што го зборел сега... У стилот: Ај бе остај, деца бевме...
avatar
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 26
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: I Am The naZi Killer

Пишување by M-1 on Вто Jул 06, 2010 10:36 am

Јас, иако би сакал, не можам да бидам толку опуштен и да тврдам дека времето ќе ги смени младите нацисти. Тие можат да бидат сменети или барем пасивизирани единствено преку широка слободарска едукативна кампања. Исто така не верувам дека се работи само за националисти кои сакаат да бидат поуникатни, туку и за националисти кои сакаат да бидат далеку поекстремни од другите.
avatar
M-1

Број на мислења : 351
Registration date : 2008-05-31

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: I Am The naZi Killer

Пишување by Rastapunk on Чет Jул 08, 2010 3:15 pm

Да, ама ти збориш за вистинските нацисти, а јас зборувам за фаци кои се прават едно, зборат друго, а прават трето...
avatar
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 26
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: I Am The naZi Killer

Пишување by Pandonetti on Саб Окт 30, 2010 1:03 am

Interesna tema so cuden naslov. Najprvin kontradiktorno e da se bide nazi killer ako ne si nazi. Zosto go velam ova, bidejki eden nazi nema zgrozuvanje od da receme eden anarhist po svojot fizicki integritet kolku sto ima zagrozuvanje od nekoj drug nazi ( rasist, nacionalist, fanatik) na druga rasa.
Ok sega nesto poveke za temava.
Smetam deka i nacionalsocijalizmot vo sebe sodrzi element na socijalizam no ogranicen vo granicite na edna nacija. Toa se gleda vo dva stremeza. Prviot e da bides ednakov pomegju svoite ( vo svojata nacija / rasa posiroko gledano) a vtoriot e da se izboris svojata nacija da bide nad site pa makar i fizicki gi eleminiral i unistil site drugi nacii. No ne treba da se zaboravi deka i tie nacii odnosno rasi sostaveni od poedinci -lugje se trudat da ja obezbedat svojata egzistencija na ovoj svet. Ako nekoj im ja zagrozuva egzistencijata i tie ke se organiziraat protiv nego na nacionalno/rasno/ili drugo organizacisko nivo. Ne cesto se slucuva onoj koj vo ime na nacionalizmot napagja da stane zrtva na svojot napad ( primerot so nacisticka germanija i rusija). Pritoa ne treba da se zaboravi deka GENETSKIOT IMPERATIV, kako sostaven element na site zivi sustestva vo univerzumot ne mu dozvoluva na ziviot organizam da se odnesuva letargicno dokolku nekoj go zagrozuva. Naprotiv toj ke stori se za toa da ja odbrani svojata egzistencija. Nacionalsocijalizmot i nacizmot ke postoi se duri postojat lugje koi se custvuvaat zagrozeni od nacionalizmot i dejstvuvanjeto na nekoi razlicni Nacii/rasi/religii od niv. Primer "lele ova evreive ni gi zemaa site pari i se kontroliraat vo biznisot i ekonomijata" - ekonomsko zagrozuvanje "lele ova crcive go osvoija muzickiot biznis i vladejat so muzikata, i plus ni gi ebat belite zeni posto se misli deka imaat golemi patlaci"-- kulturno i socijalno zagrozuvanje, "azijative ja preplavija zemjava"- prostorno zagrozuvanje itn... Vo sustinata na nacionalizmot lezi paranojata od drugi, a na smetka na toa i na nacionalnite custva i posvetenost nekoj vo pozadina debelo zarabotuva. Da odime ponatamu vo analizata, vistinskiot nacizam sodrzi i niska na prirodna eleiminacija. Kako sto velat pogore nasite prijatelcinja nacisti pogore "nie sme mec na prirodata, ja potpomagame prirodata itn.." Toa znaci i deka vo ramkite na edna nacija slabite, nemokjnite , sakatite, menmtalno retardiranite treba da se unistat. Pogore kazav sekoj ke stori se za da se odrzi i da ja obezbedi svojata egzistencija. Gledano vo ovaa nasoka vo edna nacija borbata ne bi se odnesuvala samo na lugjeto so nedostatoci i onie bez tuku bi bila i borba na pomalku slabite sprema pojakite pri sto vtorive bi bile zakana za prvite. Ova bi znacelo sostojba na vojna na site protiv site i sekoj protiv sekogo--Alles gegen Alles-- Bellum ones contra omnes.. Sto na krajot bi rezultiralo so eliminacija na covestvoto. Vo ovoj slucaj genetskiot imperativ samoodrzuvanjeto za da se odrzi ke se unisti samiot. Znaci nacizmot vo svojata sustina nr vodi vo druga nasoka osven vo unistuvanje. Zamislete vo denesna situacija, koga mnogu nacii, rasi, imaat atomsko oruzje kade bi go oterale covestvoto so idei na ekstremen nacizam---PA KE TREBA DA POMINAT MNOGU GODINI POSLE EDNA GLOBALNA NUKLEARNA VOJNA ZA DA SE JAVI MAKAR I MAL ZNAK NA ZIVOT NA ZEMJAVA. NE SAMO STO KE SE UNISTI COVESTVOTO TUKU KE SE UNISTI I CELATA PRIRODA. Za naciijata, religijata, parite i kaitalizmot imam veke dosta pisano po temite na blogov taka da dobro imam opisano komu ovie entiteti najmnogu mu koristat i kako vrsi upravuvanje na covestvoto so niv,predizvikuvajki si vojnicki, nemiri, krizi,glad beda, stradanje so niv.
Toa nakratko e moeto razmisluvanje za nacizmot kako ekstremen nacionalizam, i kako i pri razmisluvanjeto za site temi i problemi na ziveenjeto i egzistencija smetam deka dadov razmisluvanje koe vo svojata priroda e vodeno od racionalizmot, logikata i pricinsko-posledicnata kauzalnost. Dokolku nekoj smeta poinaku bi bil srekjen da go cujam negovoto mislenje
Non scholae, sed vitae discimus
avatar
Pandonetti

Број на мислења : 136
Age : 38
Location : Skopje
Registration date : 2010-08-26

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: I Am The naZi Killer

Пишување by Pandonetti on Саб Окт 30, 2010 1:19 am

Ispravka vo gorniot tekst, vo delot kaj crncite so golemi patlaci namesto kulturno i socijano zagrozuvanje treba da stoi kulturno i seksualno sagrosuvanje :-)
avatar
Pandonetti

Број на мислења : 136
Age : 38
Location : Skopje
Registration date : 2010-08-26

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: I Am The naZi Killer

Пишување by Rastapunk on Пон Ное 08, 2010 3:24 am

Амин Smile
avatar
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 26
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: I Am The naZi Killer

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот