Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

SMUT станаа наци?!

Go down

SMUT станаа наци?! Empty SMUT станаа наци?!

Пишување by negative_h on Пон Мај 05, 2008 1:28 pm

Не знам што е работава, пред некое време слушав песна од најновиот албум на SMUT, која звучеше поприлично НАЦИоналистички! Ќе ми објасни некој што е работата? Лично, SMUT одамна не ми се допаѓаат. Сметам дека се продадоа, ама ова?!
negative_h
negative_h

Број на мислења : 163
Age : 35
Location : nekade vo Tetovo (najverojatno na rabota)
Registration date : 2008-01-24

http://www.myspace.com/negative_h

Вратете се на почетокот Go down

SMUT станаа наци?! Empty Re: SMUT станаа наци?!

Пишување by -off- on Пон Мај 05, 2008 2:15 pm

ej ez kako se vika pesnata da ja najdam ?za prodavanje oni go napravija toa odamna no znam nekoja faca od tamu pa bas me interesira so se desava so pesnata!aj ako mozes pisi mi
-off-
-off-

Број на мислења : 190
Age : 30
Location : skopje
Registration date : 2008-03-03

Вратете се на почетокот Go down

SMUT станаа наци?! Empty Re: SMUT станаа наци?!

Пишување by Renegade on Вто Фед 24, 2009 8:06 pm

Нешто лирики ова она да видиме шо е работата?Пошо го неам албумов го неам преслушано али стариот материјал одамна ми го прај кефот Smile.
Renegade
Renegade

Број на мислења : 62
Location : Битола
Registration date : 2009-02-23

Вратете се на почетокот Go down

SMUT станаа наци?! Empty Re: SMUT станаа наци?!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот