Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Grcija 15 juni

Go down

Grcija 15 juni

Пишување by netocka on Сре Јун 15, 2011 7:44 pm

Sto se slucuva vo Grcija, na grckiot kanal Mega mnogu narod po ulicite,na plostad...za denes bese najaven golem protest..Na sajtot na masa e postiran ovaj natpis denes(a pisuvan e na 12 juni):

http://masa-hr.org/content/vijesti-s-gr%C4%8Dkih-ulica

A eve vo utrinski sto pisuva:

http://utrinski.com.mk/?ItemID=F8D958D3EE3F384F9F6F0518733ACA03

Mislam deka imalo sudir pomegu anarhistite od edna strana i fasistite i policijata od drugata strana, vo utrinski pisuva ova: "Слики од граѓаните испратени до медиумите на маскирани со полициски идентификации, маскирани со полни корпи стапови и камења како поминуваат покрај полицијата покренаа прашања во медиумите дали дел од маскираните граѓани кои ги започнаа насилствата се испратени или соработуваат со полицијата за да се растури мирниот протест."

netocka

Број на мислења : 95
Registration date : 2008-09-18

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот