Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Балкански анархистички саем на книга

Go down

Балкански анархистички саем на книга

Пишување by Anarchist on Нед Јун 05, 2011 8:21 pm

Веќе знаете дека во МКЦ од10-12 јуни ќе се одржи Балканскиот анархистички саем на книга што е 6-ти по ред. Се надевам дека ќе најдете време барем да го посетите саемот еднаш во тие три дена. Патем, саемот е во организација на Анархистички фронт.
avatar
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Балкански анархистички саем на книга

Пишување by р on Сре Јун 15, 2011 12:32 pm

Луѓе немав можност да отидам на саемот за жал. Сепак, секоја чест - колку и да имаме поделби помеѓу повеќето од форумот и мене (анархо-капитализам /анархо-комунизам) ова е нешто за пофалба. Едно големо браво за организирање на настанов и прикажаниот активизам на дело!

Има некои слики, впечатоци, книги кои ги купил или сл., а да сподели со форумов?

п.с. Особено да не завршија книгите во некоја книжара/библиотека?
avatar
р

Број на мислења : 206
Registration date : 2010-10-21

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Балкански анархистички саем на книга

Пишување by Rastapunk on Нед Јун 26, 2011 6:55 am

Земавме во инфошоп некои книги од анархистите од Србија и Бугарија. Ќе видам што точно имаме ново и ќе ти пишам. Поздрав...

За слики не знам дали правеше некој.
avatar
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 26
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Балкански анархистички саем на книга

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот