Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Слободен индекс организира свирка во La Kaña:

Go down

Слободен индекс организира свирка во La Kaña: Empty Слободен индекс организира свирка во La Kaña:

Пишување by Rastapunk on Сре Апр 06, 2011 11:01 pm

Свирка во La Kaña - Промената започнува сега!

Независното студентско движење „Слободен индекс“, како дел од кампањата на Интернационалното студентско движење наречена „Пролет на отпорот“ (Spring of Resistance) ќе организира свирка во La Kaña Bar, Стара скопска чаршија.

Ќе настапуваат бендовите:
Capital Punishment (Metal) - http://www.myspace.com/capitalpunishmentmk
Mindless Violence (Hard Core) - http://www.myspace.com/mindlessviolencesk
HIV Crew (Hip Hop) - http://www.myspace.com/HivCrewMK
Filter 57 (Street Punk) - https://www.facebook.com/pages/FILTER-57-official-fan-club-D/112185458796727

Целта е собирање на пари за сместување на активисти од балканот, кои ќе дојдат за балканската студентска средба, која пак ќе се оддржува на 16,17 и 18ти април. Па... Повелете Smile
Rastapunk
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 27
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Вратете се на почетокот Go down

Слободен индекс организира свирка во La Kaña: Empty Re: Слободен индекс организира свирка во La Kaña:

Пишување by skatanic on Вто Апр 12, 2011 1:23 am

top bese svirkata...... Smile ... aj da praime bolje i bolje svirki Very Happy:D:D
skatanic
skatanic

Број на мислења : 116
Registration date : 2009-08-11

Вратете се на почетокот Go down

Слободен индекс организира свирка во La Kaña: Empty Re: Слободен индекс организира свирка во La Kaña:

Пишување by Rastapunk on Чет Апр 28, 2011 3:37 am

Е ајде да правиме Smile You have my bless, child Very Happy
Rastapunk
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 27
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Вратете се на почетокот Go down

Слободен индекс организира свирка во La Kaña: Empty Re: Слободен индекс организира свирка во La Kaña:

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот