Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Mart - La Kana

Go down

Mart - La Kana

Пишување by netocka on Вто Мар 01, 2011 3:13 pm

Kako odat proekciite vo La Kana?
Predlagam proekcii na "zenski" filmovi za mesec Mart.
Eden predlog Bandit Queen

netocka

Број на мислења : 95
Registration date : 2008-09-18

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Mart - La Kana

Пишување by Rastapunk on Вто Мар 01, 2011 11:37 pm

Како мислиш, како одат? Имаме као редовна проекција на филм секој четврток, а за ова со „женски“ филм, што е до мене, океј е Smile Сега другите нека си кажат што мислат Very Happy
avatar
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 26
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Mart - La Kana

Пишување by netocka on Сре Мар 02, 2011 1:04 pm

Sto ima ovaj cetvrtok? Koj film ke odi?

netocka

Број на мислења : 95
Registration date : 2008-09-18

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Mart - La Kana

Пишување by Rastapunk on Пет Мар 04, 2011 1:23 am

Овој што помина беше Lucio Anarquista, а за наредниов немаме договорено.
avatar
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 26
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Mart - La Kana

Пишување by skatanic on Чет Мар 31, 2011 12:36 am

31 mart 2011
vo la kanja
vo 18:00

Iraq for sale vo ramkite na "antii-nato denovi"https://www.youtube.com/watch?v=I7S8TRIyDjs
avatar
skatanic

Број на мислења : 116
Registration date : 2009-08-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Mart - La Kana

Пишување by Rastapunk on Чет Мар 31, 2011 5:24 pm

Многу би сакал да дојдам, ама правиме проба со Picket, ποшто свириме на втори (оваа сабота), нели? :/
avatar
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 26
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Mart - La Kana

Пишување by skatanic on Нед Апр 03, 2011 5:38 pm

da da prosteno vi e .... ama ne znaes kolku dobar film bese...... prv pat vidov takvi informacii za vojnata u irak..... a inace sledniov e war made easy... taka neso bese ... so toj film kje zavrsuvame so anti-militaristickata nedela..... povelete u 18 casot u la kanja..... u cetvrtok Smile
avatar
skatanic

Број на мислења : 116
Registration date : 2009-08-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Mart - La Kana

Пишување by Rastapunk on Сре Апр 06, 2011 11:06 pm

Фала што ми прости... Smile Еве го линкот од наредниот филм:

http://www.facebook.com/event.php?eid=212083455484163
avatar
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 26
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Mart - La Kana

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот