Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Lugje so narusena percepcija i kvazi"intelektualci" bez inte

Go down

Lugje so narusena percepcija i kvazi"intelektualci" bez inte

Пишување by Pandonetti on Нед Окт 10, 2010 7:46 pm

http://milevski.blog.mk/2010/06/24/dzhon-lenon-imagine/#comment-1969

Citajte go ve molam tipcevo kako ja tolkuva edna od najhumanistickite pesni na genijalniot muzicki guru na idejata za beznacionalnost, nereligioznost i bez privatna sopstvenost... Imagine-John Lennon.

Ajnstajn rekol samo vselenata i covekovata glupost se beskrajni, za prvoto ne sum siguren. :-) I bil sosema vo pravo....
avatar
Pandonetti

Број на мислења : 136
Age : 38
Location : Skopje
Registration date : 2010-08-26

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Lugje so narusena percepcija i kvazi"intelektualci" bez inte

Пишување by Anarchist on Нед Окт 10, 2010 8:27 pm

Го прочитав и не знам што да кажам. Жал ми е што размислува така човекот. Се смеев навистина на неговата анализа, но и помалку ми е жал.

avatar
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Lugje so narusena percepcija i kvazi"intelektualci" bez inte

Пишување by Pandonetti on Нед Окт 10, 2010 10:34 pm

Ima edna stara rimska pogovorka koja veli "Nie sme ona sto mislime (ili kakvi sto se nasite misli)" Soglasno ova covekot e stvarno za zalenje Razz
avatar
Pandonetti

Број на мислења : 136
Age : 38
Location : Skopje
Registration date : 2010-08-26

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Lugje so narusena percepcija i kvazi"intelektualci" bez inte

Пишување by spartacus on Вто Окт 12, 2010 11:48 am

"Објаснување за недоволно упатените.
Се во светот е поделено на 2 групи, апсолутно се.
Едната група е онаа која му служи на Бог, а таму спагаат само Православните.
Втората група се оние кои му служат на сатаната. Во оваа група спагаат сите, апсолутно сите останати луѓе кои не се верници и не се Православни Христијани.
Сите тие сакале или не му служат на сатаната, затоа многу јасно јас ги нарекувам сатанисти. Тие можат да станат православни но сега се само слуги на сатаната.
Можеби тоа те збунило зошто Џон Ленон сум го именувал за сатанист а исто така и Дарвел ке си го најде одговоротVery Happy
Нема неопределени. Или си со Бог или си со сатаната трета опција нема."

еј па батето има сериозни проблеми бе, е ова тие чист пример за човек со ипран мозок

"Нема трето верувај, само еден е патот до Бог. Неодредените, неверниците, атеистите му служат на ѓаволот. Зошто?
Затоа што не се раководат по Божјите правила и закони.
А за да бидеш со Бог треба да се придржуваш до моралните, вредности и етичко човечки принципи кои тој ги дал. Надвор од Бог имаш само хаос, безредие, неморал, блуд и сл."

абе неам поке ни коментар

spartacus

Број на мислења : 39
Location : Битола
Registration date : 2010-02-07

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Lugje so narusena percepcija i kvazi"intelektualci" bez inte

Пишување by amylee on Сре Окт 13, 2010 2:17 am

EPIC FAIL lol!
avatar
amylee

Број на мислења : 10
Location : Bitola
Registration date : 2010-07-07

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Lugje so narusena percepcija i kvazi"intelektualci" bez inte

Пишување by Карирана овца on Чет Окт 28, 2010 8:10 pm

Суштествово е со тешки ментални нарушувања. Штом успеал да ги прочита демоните и Сатаната меѓу редовите на Imagine мора да ги забележал и потсвест-расипувачките пораки во цртаните на Disney... Способност е да гледаш завери насекаде.
avatar
Карирана овца

Број на мислења : 4
Registration date : 2010-10-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Lugje so narusena percepcija i kvazi"intelektualci" bez inte

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот