Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Picket

Go down

Picket Empty Picket

Пишување by Rastapunk on Пон Мај 17, 2010 2:08 am

Конечно, после една година свирење од што сме сериозни и активни снимивме една ДЕМО песна, хаха Smile Крш е и мај спејсот и демото, ама слушнете го, шо... Smile Поздрав и остајте критика некоја! Smile

http://www.myspace.com/picketmk
Rastapunk
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 27
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Вратете се на почетокот Go down

Picket Empty Re: Picket

Пишување by Rastapunk on Нед Мај 30, 2010 3:36 pm

Свириме со дисхјуманити и ноу контрол на 5ти (сабота) у Кастро. Еве го и евентот на фејзбук:

https://www.facebook.com/event.php?eid=120186058016678&ref=ts
Rastapunk
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 27
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Вратете се на почетокот Go down

Picket Empty Re: Picket

Пишување by S K E L E T O R on Чет Јун 03, 2010 8:39 pm

Se gledame tamu!!!! PODRZETE JA SCENATA.........
S K E L E T O R
S K E L E T O R

Број на мислења : 99
Age : 33
Registration date : 2009-03-11

http://www.myspace.com/325960485

Вратете се на почетокот Go down

Picket Empty Re: Picket

Пишување by Rastapunk on Пет Јун 04, 2010 12:48 pm

Arrrrrr! xD
Rastapunk
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 27
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Вратете се на почетокот Go down

Picket Empty Re: Picket

Пишување by Rastapunk on Пет Сеп 10, 2010 1:20 pm

Свирка вечер(петок, 10 септември 2010), во 21:30 во Вулкан со Generiss и Heart Stroke.
Кој сака, слободно нека дојде... Smile

П.С. Малку касно со инфово, ама тоа е... Заборавив да пишам Sad
Rastapunk
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 27
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Вратете се на почетокот Go down

Picket Empty Re: Picket

Пишување by Rastapunk on Вто Мар 29, 2011 3:48 pm

Свириме со Picket на втори април!!! Да дојдете сите! Smile

Локација: Кастро
Почеток: 21:00 (Мислам Smile Ако не - дојдете порано, не губите ништо Very Happy )
Rastapunk
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 27
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Вратете се на почетокот Go down

Picket Empty Re: Picket

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот