Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Google

Go down

Google

Пишување by spartacus on Нед Мар 14, 2010 11:57 pm

Еве дечки шо се вика империјализам
http://on.net.mk/default-MK.asp?ItemID=4D3A00ED56D80F4A90A99A7EAEB226C7

spartacus

Број на мислења : 39
Location : Битола
Registration date : 2010-02-07

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Google

Пишување by spartacus on Вто Мај 11, 2010 3:05 pm

видов дека поќе линкот не носи до неговата оригинална дестинација па зато
https://www.youtube.com/watch?v=InFNedaNq6s

spartacus

Број на мислења : 39
Location : Битола
Registration date : 2010-02-07

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Google

Пишување by mars_3 on Пон Сеп 27, 2010 12:52 pm

avatar
mars_3

Број на мислења : 12
Location : У Бугарско
Registration date : 2008-10-02

Преглед на профилот на членот http://ikonomov.a-bg.net/

Вратете се на почетокот Go down

Re: Google

Пишување by spartacus on Пон Сеп 27, 2010 1:02 pm

way up in your ass, вкрај е точно !!!

spartacus

Број на мислења : 39
Location : Битола
Registration date : 2010-02-07

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Google

Пишување by skatanic on Пон Сеп 27, 2010 6:49 pm

mnogu interesno ova so google ... obicen coek ne bi mislel vaka za google svakjas ustvari lugjeto toa go proslavuvaat kao najdovme neso nvoo i go korisatt toa a nikad nekjaat da ja gledaat i taaa strana :S
avatar
skatanic

Број на мислења : 116
Registration date : 2009-08-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Google

Пишување by Anarchist on Саб Окт 09, 2010 11:51 pm

Да интересно. Еве неколку работи за кои можеби не сте знаеле.

На амазон дот ком таму има софтвер кој го набљудува вашето однесување. На пример, ако сте гледале некоја книга и сте сакале да ја купите(сте ја посетиле неколку пати), за недела дена може да ви стигне е-пошта каде амазон ќе ви ја понуди баш таа книга со попуст.

На фејсбук апсолутно се следи вашето однесување. Тие се обидуваат дури да дознаат каде вашите очи гледаат, т.е. во кој дел од екранот, сето тоа се запишува во база на податоци која подоцна служи за статистичка обработка. Зашто ќе им служи тоа проценете сами. Исто така на фејсбук се чуваат и вашите слики што некогаш сте ги аплоадирале, дури и откако сте ги избришале. Гледате тие нема потреба да ви ја пробиваат вашата корисничка сметка, тие ги имаат базите со податоци и не им треба повеќе.

Има многу примери со многу сериозни нарушувања на приватноста.
avatar
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Google

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот