Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Промоција на весникот „Слобода“

Go down

Промоција на весникот „Слобода“

Пишување by Секс Објект on Пет Мар 05, 2010 6:46 pm

Во четврток, 11 март, културен центар ЦК - во 20 часот. bounce
avatar
Секс Објект

Број на мислења : 210
Age : 30
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Промоција на весникот „Слобода“

Пишување by Rastapunk on Пет Мар 05, 2010 11:32 pm

Кај можам да го најдам првиот број? Ова на нет што е е багнато нешто Sad
avatar
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 26
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Промоција на весникот „Слобода“

Пишување by Секс Објект on Пет Мар 05, 2010 11:53 pm

Aj probaj ovaka

http://teror13.anarhija.org/maga-zines/sloboda.html

Ili, ako ne ti gi otvara, ako mozes, odi na promocijata, kje gi dobies tamu Wink
avatar
Секс Објект

Број на мислења : 210
Age : 30
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Промоција на весникот „Слобода“

Пишување by Rastapunk on Саб Мар 06, 2010 1:50 pm

Не бе... Ме заебава нешто... Еве како изгледа:
http://img26.imageshack.us/img26/1668/desktopxci.jpg

Нема везе ако имате уште примероци од првиот број ќе земам на промоцијата.
avatar
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 26
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Промоција на весникот „Слобода“

Пишување by Секс Објект on Саб Мар 06, 2010 2:01 pm

Mozes i taka...
avatar
Секс Објект

Број на мислења : 210
Age : 30
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Промоција на весникот „Слобода“

Пишување by Anarchist on Пет Мар 12, 2010 4:33 pm

Промоцијата помина добро според мене, имаше дискусиии, идеи, оптимистички и песимистички размислувања... Се поделија весниците прв, втор и трет број.

Иако би сакал да видам и фидбек од тие што беа, зашто може јас пристрасно оценувам...

Поздрав другари и другарки!
avatar
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Промоција на весникот „Слобода“

Пишување by Rastapunk on Пет Мар 12, 2010 6:49 pm

Мене ми се допадна Smile Не беше лошо... Интересна дискусија имаше у секој случај Smile
avatar
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 26
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Промоција на весникот „Слобода“

Пишување by skatanic on Пет Мар 12, 2010 10:42 pm

abe mene kasno mi tekna ... tek u 10 mi tekna deka imase takvo neso .... xD .... i se zaebav
avatar
skatanic

Број на мислења : 116
Registration date : 2009-08-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Промоција на весникот „Слобода“

Пишување by Admin on Пон Апр 05, 2010 4:07 pm

Трите броја на Слобода се онлајн и можете да ги симнете во електронска форма во pdf овде:
http://teror13.anarhija.org/maga-zines/sloboda.html

Десен клик, сејв линк ез и сејв и готово. Во подговотвка е четвртиот број за чие излегување ќе бидете известени.

Доколку сакате да пишете текст или да го споделите весникот или да допринесете на било кој начин во однос ана анархизмот пишете на

anarhisticki.front @ gmail.com

Admin
Admin

Број на мислења : 34
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Промоција на весникот „Слобода“

Пишување by Rastapunk on Вто Апр 06, 2010 5:43 am

Note:
Пред да го форматирам компјутерот ме заебаваше странава ( http://teror13.anarhija.org/maga-zines/sloboda.html ) и не ми ги отвараше текстовиве - изгледа беше нешто фрка со адоб ридерот (стара верзија или некој баг у програмата), така да ако некој го има истиот проблем, упдејт (или реинстал) на адобот ваљда ќе го среди Smile Поздрав!
avatar
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 26
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Промоција на весникот „Слобода“

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот