Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

GOLEM STUDENTSKI PROTEST!!!

Go down

GOLEM STUDENTSKI PROTEST!!!

Пишување by Anarchist on Пет Окт 16, 2009 1:40 pm

Ние сме неформална, политички и финансиски независна група на студенти од чија цел е промоција и унапредување на студентските стандарди во Македонија.

*******************************
ГОЛЕМ СТУДЕНТСКИ ПРОТЕСТ

Доста беше молк!
*******************************

БАРАЊА:

* Поголем буџет за високото образование!

(пари за ваучери, стипендии за пост-дипломците, бесплатни учебници, укинување на партиципацијата, студентски бенефиции, подобри услови во студентските домови...)* Нов закон за студентско организирање!

********************************

20ти октомври – вторник, во 11 часот секој пред својот факултет

13:00 – Пред Влада на Република Македонија.

Протестна поворка пред владата, студентскиот парламент, надлежните министерства!Дигни глас против проблемите во студентскиот систем!

Барај ги сите твои права!
avatar
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Re: GOLEM STUDENTSKI PROTEST!!!

Пишување by skatanic on Нед Окт 18, 2009 8:26 pm

znm i doagjam 100%

i ja podeluvav flaeri i im dadov na moite eden flaer pocnaa dami jadaat gomna bla bla bla ne idi vaka taka ke padnes od ocite na profesorite ... gajle mi e ja ne sum roba na drzavata koja so ke mu nosi pari sekoja god.. i fakuletot ne e bizniz mesto neli e taka Smile
avatar
skatanic

Број на мислења : 116
Registration date : 2009-08-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: GOLEM STUDENTSKI PROTEST!!!

Пишување by Aco.B. on Пон Окт 19, 2009 1:46 am

taka e

Aco.B.

Број на мислења : 27
Registration date : 2008-07-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: GOLEM STUDENTSKI PROTEST!!!

Пишување by gt on Пон Окт 19, 2009 8:18 am

ami kako

gt

Број на мислења : 14
Age : 30
Location : bitola
Registration date : 2009-05-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: GOLEM STUDENTSKI PROTEST!!!

Пишување by skatanic on Вто Окт 20, 2009 5:21 pm

lee ok bese protestot ama najvise so se nervirav bese momentot koga gi prasuvavkolegite dali doagjaat na protestot tie vikaa "ako idat site i ja idam, a inace vaka ne mi se ide" leeeeeeeeee
avatar
skatanic

Број на мислења : 116
Registration date : 2009-08-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: GOLEM STUDENTSKI PROTEST!!!

Пишување by Renegade on Вто Окт 20, 2009 6:45 pm

ГРУЕВСКИ!!!!!!!!! МАМИЦАТА ТВОЈА МАМИНА!!!!!!!!!!!

Леле ме изваде од контакт мамето негово,партиски чин,опозицијата пуштала "некакви си студенти"...ДОБРО КОЈ КУР ГЛАСА ЗА ВАКВИ ИДИОТИ!?

а патем,што беше тоа знамето на сдсм на протестот?

извинете за нападноста али едноставно ме изваде од контакт.
avatar
Renegade

Број на мислења : 62
Location : Битола
Registration date : 2009-02-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: GOLEM STUDENTSKI PROTEST!!!

Пишување by Anarchist on Вто Окт 20, 2009 11:40 pm

Renegade напиша:
а патем,што беше тоа знамето на сдсм на протестот?

извинете за нападноста али едноставно ме изваде од контакт.

Znaci toa e taktika na vmro, i toa prakjaat nivni meduim i gi slika nivnite ufrleni lugje vo samo eden moment. Znameto bese znaci vo najbrz mozen rok otstraneto.

Toa istoto se sluci i na protestot vo maj sto bese i na uste nezavrseniot protest ovie vmro izlegoa so izjjava deka bile vadeni partiski znaminja.
avatar
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Re: GOLEM STUDENTSKI PROTEST!!!

Пишување by M-1 on Сре Окт 21, 2009 4:49 pm

Tоа со знамето на СДСМ нека не ве замара многу. Во ред е што сте го отстраниле иако не сте морале бидејќи тие што ве обвинуваат дека сте агенти на некоја политичка партија со гордост кажуваат дека се ВМРО-вци.
avatar
M-1

Број на мислења : 351
Registration date : 2008-05-31

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: GOLEM STUDENTSKI PROTEST!!!

Пишување by Renegade on Сре Окт 21, 2009 6:06 pm

Значи све е катастрофа...за ние што не бевме на протестот,што слушнавме преку телевизија,се што видовме и што бевме информирани е дека цел протест било само масло на одредени партиски припадници и со други зборој,дека не е ништо на што треба да му се оббрни внимание и слободно КОЈ ГИ ЕБА СТУДЕНТИТЕ.Посебно е лошо ако не си информиран,а за жал се поголем број од луѓево се навлечени да веруваат во глупавите медиуми...
avatar
Renegade

Број на мислења : 62
Location : Битола
Registration date : 2009-02-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: GOLEM STUDENTSKI PROTEST!!!

Пишување by M-1 on Чет Окт 22, 2009 1:20 pm

Знам дека е така. Секако дека е потребна подршка од страна на пошироката јавност но таа нема да се случи се додека тие не ги сфатат маките на студентите и слепо им веруваат на медиумите. Луѓето едноставно немаат чувство на солидарност и доколку тоа чувство не проработи нема да одат напред ни студентите, ни народот. Исто така треба на народот да му се даде до знаење дека впрочем и Студентската Организација, медиумите, владата кои истапија против Слободен Индекс (кој не е партиски, но еве да речеме дека во некоја земја Недојдија е така) се всушност до коска партиски обоени така да нивните аргументи против нив паѓаат во вода.
Јас го признавам трудот на Слободен Индекс и го подржувам (жал ми е што не можам да бидам активен член) и инсистирам да продолжат да дејствуваат бидејќи единствено преку дејствување можат да се изборат за нешто.
avatar
M-1

Број на мислења : 351
Registration date : 2008-05-31

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: GOLEM STUDENTSKI PROTEST!!!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот