Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Ааааааааа, ама е мртов форумоооооооооов...

Go down

Ааааааааа, ама е мртов форумоооооооооов... Empty Ааааааааа, ама е мртов форумоооооооооов...

Пишување by negative_h on Чет Мар 06, 2008 11:41 am

Некако не му иде најдобро а? Не знам што е работава. Немате што да кажете или немате време? Јас го претпоставувам првото (мислам да не се лажеме). Дај малку поактивно пропагандава. Нели спомињавте нешто за тоа? Што стануе? Ако ја биде нека ја биде. Ајде ајде! Поактивно малку.
Друга работа. Тука ќе ја истакнам најголемата глупост кај “македонските анархисти“. Од една страна, сите зборуваат за анархија, солидарност, што ти ја знам, а од друга страна каде се? Кај се сите тие фаци што ги има по свирки со анархии по гзовите? Тие “панкери“ што мрзат позери (хаххаххааа каква иронија)? Кај се тие “хардкорците“ што тврдат дека панкот станал позерски и дека движењето е сега у хардкор музиката? Што е со тоа дека панкот/хардкорот/металот (!) е повеќе од музика (за металот во мк јасно ми е, поминав некое време на мкметал scratch )? Сакате пропаганда? Налепници и сегде по град! Наместо да им “ласкате“, плукајте им по панкот и харкорот! Така побрзо ќе дојдат на форум, кога знаат дека некој јаде гомна за нив! И гледајте сега и оваа тема да замре! Ова е главниот проблем моментално. Не е капитализмот, државата, туку НАШАТА ЕБАНА ПАСИВНОСТ!!! Нашето правење ништо! Јадеме гомна за анархија, за 3ти светски војни, а не можеме да викнеме ебани 20 луѓе на форум (зборам активни, не баба ти да ја регистрираш за да има бројка на форум).
negative_h
negative_h

Број на мислења : 163
Age : 35
Location : nekade vo Tetovo (najverojatno na rabota)
Registration date : 2008-01-24

http://www.myspace.com/negative_h

Вратете се на почетокот Go down

Ааааааааа, ама е мртов форумоооооооооов... Empty Re: Ааааааааа, ама е мртов форумоооооооооов...

Пишување by Секс Објект on Чет Мар 06, 2008 2:45 pm

Isto kako so sakas ti da go bide forumov, sakame i nie.Ama ne mozes so sila da go nateras nekoj da pisuva, neli?Moram da ti priznaam,mnogu mi se svigjase ideata za pisuvanje na adresata na sajtov na deset denarki,a jas sekojdnevno vo raka drzam mnogu takvi i gi prakjam niz Makedonijava Smile I veruvaj, se trudime, ama kako so kaza

negative_h напиша:Кај се сите тие фаци што ги има по свирки со анархии по гзовите?

...i jas se prasuvam istoto...
Секс Објект
Секс Објект

Број на мислења : 210
Age : 32
Registration date : 2008-01-05

Вратете се на почетокот Go down

Ааааааааа, ама е мртов форумоооооооооов... Empty Re: Ааааааааа, ама е мртов форумоооооооооов...

Пишување by Anarchist on Чет Мар 06, 2008 4:02 pm

Вака, треба да ни биде јасно дека форумов е со предзнак анархија. Збор кој повеќето не го разбирааат, или ако го разбираат тоа најчесто е погрешно. Треба време за се, така и за форумов. И јас како и тебе негатив сакам што повеќе луѓе да има, без разлика дали се анархисти, панкери, позери, кремци или не знам уште што.

Да бидеме реални ок, од тие 20 членови пишуваат 5, верувам дека сите имаат што да кажат, но јас лично не само што не можам туку и не сакам некого да присилам да зборува со сила и сл. Треба време, а во меѓувреме треба да поработиме малку на тоа да се дознае за форумов.
Anarchist
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Ааааааааа, ама е мртов форумоооооооооов... Empty Re: Ааааааааа, ама е мртов форумоооооооооов...

Пишување by negative_h on Чет Мар 06, 2008 6:39 pm

hahahhahahhh
Pak, od site registrirani na forumov zborat edinstvenite dvajca sto pisuvaat nesto Very Happy
Ne mislev da ve navredam, a gledam deka nesto mnogu ste se zapalile Smile
Temava bese rezultat na momentalna frustracija. Onaka, sekoe utro go proveruvam, dali ima nesto napisano, i skoro sekoj pat se razocaruvam deka ke gi procitam istite raboti po milioniti pat
scratch
A sto se odnesuva do toa, ne znaat sto znaci anarhija, NEKA PRASAAT! Neka citaat i neka prasuvaat sto ne im e jasno, ili so koj del ne se soglasuvaat. Inaku, bravo za propagandata sto ja vodis od rabotno mesto sestro, ogromen pozdrav do tebe Smile
Seedno, kako i da e, neka bide temava za toa sto mi posluzi mene, ispukajte si gi frustraciite ovde, na temava, bar ke ima nesto svezo sekoj den (osven ako nemate frustracii, sto iskreno ne veruvam Razz)
Pozdrav i ne se lutete Smile
negative_h
negative_h

Број на мислења : 163
Age : 35
Location : nekade vo Tetovo (najverojatno na rabota)
Registration date : 2008-01-24

http://www.myspace.com/negative_h

Вратете се на почетокот Go down

Ааааааааа, ама е мртов форумоооооооооов... Empty Re: Ааааааааа, ама е мртов форумоооооооооов...

Пишување by Секс Објект on Пет Мар 07, 2008 12:34 am

bate be, nikoj ne se luti,nie samo repliciravme Smile
Ti sekoe utro...jas dodeka sedam,a sedam ednas do dva pati na kompjuter (po 5-6 saata LOL) i go otvaram najmalku 15 pati na den Smile
Секс Објект
Секс Објект

Број на мислења : 210
Age : 32
Registration date : 2008-01-05

Вратете се на почетокот Go down

Ааааааааа, ама е мртов форумоооооооооов... Empty Re: Ааааааааа, ама е мртов форумоооооооооов...

Пишување by Anarchist on Пет Мар 07, 2008 4:35 pm

А да, сакам само да ве информирам дека има линкови поставено кон нашиот форум на http://teror13.anarhija.org/ и на левичарскиот блог http://levicamk.blog.com.mk/
Anarchist
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Ааааааааа, ама е мртов форумоооооооооов... Empty Re: Ааааааааа, ама е мртов форумоооооооооов...

Пишување by negative_h on Пон Мај 05, 2008 11:01 am

ај ќе напнам пак со темава пошто никој не пишуе Razz
(уствари врска си нема и ја не пишуам така да немам право да јадам гомна али ја сум ја. Абе ѓубре!!! lol! )
negative_h
negative_h

Број на мислења : 163
Age : 35
Location : nekade vo Tetovo (najverojatno na rabota)
Registration date : 2008-01-24

http://www.myspace.com/negative_h

Вратете се на почетокот Go down

Ааааааааа, ама е мртов форумоооооооооов... Empty Re: Ааааааааа, ама е мртов форумоооооооооов...

Пишување by Banshee Paganica on Нед Јун 15, 2008 5:37 pm

sega taman li e forumov? razraboten od posledniot pat koga go posetiv gledam! Very Happy

...a jas priznavam deka seuste ne se pronaogjam celosno kako anarhist.
no sepak smeam da diskutiram, neli?
ednostavno, me bendisuva sto ima kvalitetna podloga za dobri diskusii ovde.

KEEEEEP IT UP!
Banshee Paganica
Banshee Paganica

Број на мислења : 15
Registration date : 2008-03-13

Вратете се на почетокот Go down

Ааааааааа, ама е мртов форумоооооооооов... Empty Re: Ааааааааа, ама е мртов форумоооооооооов...

Пишување by negative_h on Вто Јун 17, 2008 12:24 am

Banshee Paganica напиша:sega taman li e forumov? razraboten od posledniot pat koga go posetiv gledam! Very Happy

...a jas priznavam deka seuste ne se pronaogjam celosno kako anarhist.
no sepak smeam da diskutiram, neli?
ednostavno, me bendisuva sto ima kvalitetna podloga za dobri diskusii ovde.

KEEEEEP IT UP!

heh pa ne mora da se pronaogjash kako anarhist. Mozhe i da ne se vikash nikogash anarhistKA
bitnoto e da ti odgovara opkruzhuvanjeto i ti da mu odgovarash nemu
shto se odnesuva do mene, super si Very Happy
negative_h
negative_h

Број на мислења : 163
Age : 35
Location : nekade vo Tetovo (najverojatno na rabota)
Registration date : 2008-01-24

http://www.myspace.com/negative_h

Вратете се на почетокот Go down

Ааааааааа, ама е мртов форумоооооооооов... Empty Re: Ааааааааа, ама е мртов форумоооооооооов...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот