Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Sacco and Vanzetti

Go down

Sacco and Vanzetti

Пишување by Anarchist on Саб Aвг 15, 2009 11:16 am

Дали и колкумина од вас имаат слушнато за Sacco and Vanzetti?

Мислам дека е важно да се знае за нив.

Еве неколку линка:

http://en.wikipedia.org/wiki/Sacco_and_Vanzetti

http://www.saccoandvanzetti.org/

Еве линк до торенти за да го гледате документарецот за нив:

http://onebigtorrent.org/torrents/5256/SaccoVanzetti-1971-torrent

Има уште еден документарец:

http://btjunkie.org/torrent/Sacco-And-Vanzetti-2006-LiMiTED-DVDRip-XviD-LPD/43335aa2eab8695aeeddb3ace3f28e13305674fa0d7f

За вториов документарец мислам дека е понов од првиот, јас го гледав тој.
За да го симнете кликнете на зелената површина.

avatar
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот