Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Dali nekoj gi cital ovie knigi?

Go down

Dali nekoj gi cital ovie knigi?

Пишување by Ravachol on Нед Апр 19, 2009 9:24 pm

Dali nekoj cital nekoja od ovie knigi i dali vredi da se citaat dokolku ste gi procitale, molam za mislenje

News From Nowhere - William Morris
The Time Machine - H.G. Wells
When The Sleeper Wakes - H.G. Wells
The Machine Stops - E.M. Forster
Die Andere Seite - Alfred Kubin
R.U.R. - Karel Capek
We - Jevgenij Zamjatin
Brave New World - Aldous Huxley
Darkness at Noon - Arthur Koestler
Mountains of Madness - H.P. Lovecraft
If This Goes on - Robert Heinlein
Player Piano - Kurt Vonnegut
Fahrenheit 451 - Ray Bradbury
Harrison Bergeron - Kurt Vonnegut
Make Room, Make Room - Harry Harrison
Logan's Run - Nolan & Johnson
Blade Runner - Philip K. Dick
Flow my Tears, The Policeman Said
The Possibility of an Island - Michel Houellebecq

Ravachol

Број на мислења : 79
Registration date : 2009-04-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Dali nekoj gi cital ovie knigi?

Пишување by Anarchist on Нед Апр 19, 2009 9:51 pm

Од сите овие што ги наброја ја имам читано само
The Time Machine - H.G. Wells
Иако бев мал ми се свиѓаше, не ми текнува многу што како... во секој случај секоја книга според мене вреди да се прочита.
avatar
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот