Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

MUZIKA:komercijalna ili nekomercijalna?!?

Go down

MUZIKA:komercijalna ili nekomercijalna?!? Empty MUZIKA:komercijalna ili nekomercijalna?!?

Пишување by nihilium on Саб Јан 17, 2009 9:47 am

Jas ne ja delam muzikata na komercijalna i nekomercijalna,tuku na onaa sto mi se dopaga i na onaa sto ne mi se dopaga.Inaku vo momentot slusam Dead can dance.Za mene licno eden od bendovite koij ima izvrseno golemo vlijanie vrz mene. "Anywhere out of the (this) world?
avatar
nihilium

Број на мислења : 5
Registration date : 2009-01-17

Вратете се на почетокот Go down

MUZIKA:komercijalna ili nekomercijalna?!? Empty Re: MUZIKA:komercijalna ili nekomercijalna?!?

Пишување by M-1 on Вто Јан 20, 2009 11:56 pm

A nesto revolucionerno kako THE WIND THAT SHAKES THE BARLEY? Smile
M-1
M-1

Број на мислења : 351
Registration date : 2008-05-31

Вратете се на почетокот Go down

MUZIKA:komercijalna ili nekomercijalna?!? Empty Re: MUZIKA:komercijalna ili nekomercijalna?!?

Пишување by Kittentits on Саб Јан 24, 2009 3:54 pm

Во ова доба на интернет и конективност и лесен пристап до секаква информација, глупо е музиката да се дели на андерграунд или комерцијална. Да бидеме реални, секој сака да вади пари од музика (бар тие што прават)

Е сега, дали слушам музика кој не се смета себе си за секојдневна? Секако. Smile Мада, да, прзинавам, има шака песни или артисти кои би се вклопиле во калапот на комерцијала, ама ми се свиѓат и тие.
Kittentits
Kittentits

Број на мислења : 79
Age : 33
Registration date : 2008-03-19

Вратете се на почетокот Go down

MUZIKA:komercijalna ili nekomercijalna?!? Empty Re: MUZIKA:komercijalna ili nekomercijalna?!?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот