Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

САБОТА 21.06.2008 ВО ТОЧКА

Go down

САБОТА 21.06.2008 ВО ТОЧКА

Пишување by Anarchist on Нед Јун 15, 2008 2:41 pm

Отворена средба на отворени луѓе за студентско движење

  • локација: Културен центар Точка

  • датум: 21.06.2008 Сабота

  • време: 19:00


Значи ова ќе биде финале на трибините што се држеа на правен, филозофски, електро и пмф. Поканети се сите без разлика дали се идни, сегашни, минати стденти/ки или пак никогаш не биле студенти/ки. Трибината е отворена, јас ве повикувам СИТЕ Smile
avatar
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Re: САБОТА 21.06.2008 ВО ТОЧКА

Пишување by Anarchist on Пет Јун 20, 2008 3:02 pm

Кој/а доаѓа утре за ова????

Луѓе ајдете кој/а може солидарност... ни требаат луѓе пред се.. навистина е темата за студенско движење ама како што кажав сите се добредојдени и ако имаат некои да сакаат друга тема да отворат слободно можат тоа да го направат.
avatar
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот