Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Банки, пари, тајкуни

Go down

Банки, пари, тајкуни Empty Банки, пари, тајкуни

Пишување by Anarchist on Сре Јун 11, 2008 5:40 pm

Што мислите за теориите на завери... дали се само теории, дали мала група на луѓе со интересни презимиња како рокфелери и ротшилди и некои други помалку познати имаат контрола врз поголемиот дел од случувањата во светот?
Anarchist
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Банки, пари, тајкуни Empty Re: Банки, пари, тајкуни

Пишување by -off- on Сре Јун 11, 2008 7:36 pm

hm sekako deka ima takvi luge bez takvi svetot bi bil sovrsen ama jebiga....na pr.nekoj kako masonskata loza?
-off-
-off-

Број на мислења : 190
Age : 30
Location : skopje
Registration date : 2008-03-03

Вратете се на почетокот Go down

Банки, пари, тајкуни Empty Re: Банки, пари, тајкуни

Пишување by Anarchist on Сре Јун 11, 2008 8:17 pm

не .. мислам масонски ложи си постојат повеќе и повеќе не се тајна дури и си имаат и веб-сајт официјален.. кај нас има веќе 4 ми се чини без витезите темплари... но зборувам за оние навистина моќни фамилии како ротшилди кои имаат неверојатно богатство и традиција и моќ. Јас слушнав некаде дека тие преку сорос и други инвеститори делуваат во македонија... моето прашање беше повеќе дали сметате дека се до толку моќни како што некои луѓе ги претставуваат?
Anarchist
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Банки, пари, тајкуни Empty Re: Банки, пари, тајкуни

Пишување by Anarchist on Нед Jул 06, 2008 9:05 am

Се уште чекам ваши мислења. Smile
Anarchist
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Банки, пари, тајкуни Empty Re: Банки, пари, тајкуни

Пишување by -off- on Пон Jул 07, 2008 6:05 pm

ja inace i neznam koj se tie soros ni kako gi pretstavuvaat!mokno neli??? affraid
-off-
-off-

Број на мислења : 190
Age : 30
Location : skopje
Registration date : 2008-03-03

Вратете се на почетокот Go down

Банки, пари, тајкуни Empty Re: Банки, пари, тајкуни

Пишување by Anarchist on Саб Jул 12, 2008 8:55 pm

-off- напиша:ja inace i neznam koj se tie soros ni kako gi pretstavuvaat!mokno neli??? affraid

е па вака друже тие сорос имаат удел и во младинскиот образовен форум кој собра потписи за правење на студентскиот парламент, ти утре ќе бидеш студент и можеби ќе учествуваш во тој парламент па можеби и во некои такви "прогресивни организации" но треба да се биде свесен за тоа кој ги држи конците на марионетките.

Мислам дека е важна темава, и исто така интересно е (за мене) како и во сите револуции, движења итн. луќето се финансирале. Но таа тема некако е мошне паметно одбегнувана, а сепак е толку значајна(според мене).
Anarchist
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Банки, пари, тајкуни Empty Re: Банки, пари, тајкуни

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот