Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

direktna akcija!?(zar navistina bi mozelo)?

Go down

direktna akcija!?(zar navistina bi mozelo)?

Пишување by -off- on Нед Јун 08, 2008 1:36 pm

diretna akcija zar ima li nekoj na forumov sto veruva deka bi bilo vreme da se napravi nesto so cel da se pokaze deka ne sme site nacionalisti i deka ima luge koj mislat na dobroto na drugite!
pa ajde sto mislite deka bi mozele da napravime vo mk?hrana a ne oruzje?:anti-mekdonolds, ili.....

pa ajde nekoj idei i moze ke se sobereme da napravime neso!

let the games begin! cheers
avatar
-off-

Број на мислења : 190
Age : 28
Location : skopje
Registration date : 2008-03-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: direktna akcija!?(zar navistina bi mozelo)?

Пишување by Anarchist on Нед Јун 08, 2008 6:06 pm

Eve ideja.... ajde site na tribinive so se organiziraat od nas studentite... mislam na SOLIDARNOST pred se. Znam deka mnogumina ne se studenti, rabotat ili seuste se vo sredno ili pak se studenti na drugi fakulteti mislam na privatni... no toa ne e pricina da ne se doagja na vakvi slucuvanja.

VE povukivam SITE...

SOLIDARNOST!!!
avatar
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Re: direktna akcija!?(zar navistina bi mozelo)?

Пишување by negative_h on Нед Јун 08, 2008 7:02 pm

kako sto kaza boki, moze za pocetok da se pojavime na studentskive deshavki.
ponataka, moze da se prai bilo sto. samo za tie raboti mora znaci da se prai muabet vo zivo. vaka nisto ne bidua
ako imash nekoja dobra ideja, kazi den pa ke sredime nesto Very Happy
avatar
negative_h

Број на мислења : 163
Age : 33
Location : nekade vo Tetovo (najverojatno na rabota)
Registration date : 2008-01-24

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/negative_h

Вратете се на почетокот Go down

Re: direktna akcija!?(zar navistina bi mozelo)?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот