Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Pokret za slobodu - Freedom Fight -intervju na radio Student

Go down

Pokret za slobodu - Freedom Fight -intervju na radio Student

Пишување by globalfight on Пон Јун 02, 2008 5:45 am

This is an audio interview translated on Slovenian with activists of Freedom Fight - Pokret za slobodu, Belgrade. It was broadcast on Radio Student. First link is about factories occupation in Serbia. Second and third are about Freedom Fight, Z magazine Balkan, Voice of Refugees and Voice of Workers.

https://www.youtube.com/watch?v=lPL8QaRCLQA

https://www.youtube.com/watch?v=m2EBvr9wfj8

https://www.youtube.com/watch?v=tLqyyIVpC_Y

globalfight

Број на мислења : 1
Registration date : 2008-06-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Pokret za slobodu - Freedom Fight -intervju na radio Student

Пишување by evolutionary on Пон Јун 02, 2008 2:30 pm

https://www.youtube.com/watch?v=T9ZkrXH0u4s okupacija fabriki argentina 2001
avatar
evolutionary

Број на мислења : 146
Registration date : 2008-05-21

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот