Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

TV?-kolku bi izdrzale bez tv????-nepotrebno!

Go down

TV?-kolku bi izdrzale bez tv????-nepotrebno! Empty TV?-kolku bi izdrzale bez tv????-nepotrebno!

Пишување by -off- on Пон Мај 26, 2008 10:32 pm

televizija nacin na sirenje na vladina propaganda i nacin na prenesuvanj na informacija no so obrabotena sodrzina i bez sloboda na misla i bez vistina!

jas bi izdrzal bez televizor ne mi treba no i retko gubam vreme pred televizor!

a da i go izgubiv dalecinskoto!hihih lol!


pa ajde nekoe mislenje da zivne forumov!
-off-
-off-

Број на мислења : 190
Age : 30
Location : skopje
Registration date : 2008-03-03

Вратете се на почетокот Go down

TV?-kolku bi izdrzale bez tv????-nepotrebno! Empty Re: TV?-kolku bi izdrzale bez tv????-nepotrebno!

Пишување by negative_h on Пон Мај 26, 2008 11:30 pm

хех
од телевизија, поштуем само American Choppers i American Hotrods и нив слични емисии (идат на дискавери).
Е сеа, пошто кабловска неам по дома, ова го глеам само по гости или кај дедо ми Razz
иначе, телевизор не уклучуем ама ич (што најверојатно е причина зошто сите бледо ме гледаат кога не знам некоја вест што СИТЕ ја знаат Razz )
negative_h
negative_h

Број на мислења : 163
Age : 35
Location : nekade vo Tetovo (najverojatno na rabota)
Registration date : 2008-01-24

http://www.myspace.com/negative_h

Вратете се на почетокот Go down

TV?-kolku bi izdrzale bez tv????-nepotrebno! Empty Re: TV?-kolku bi izdrzale bez tv????-nepotrebno!

Пишување by anarhitetka on Вто Мај 27, 2008 12:09 am

хехе ист случај..
сите реагираат аман како не знаеш дека се десило ..нешто таму бла бла.. не глеаш ли вести??..
Nop. cyclops
anarhitetka
anarhitetka

Број на мислења : 6
Age : 31
Registration date : 2008-04-17

Вратете се на почетокот Go down

TV?-kolku bi izdrzale bez tv????-nepotrebno! Empty Re: TV?-kolku bi izdrzale bez tv????-nepotrebno!

Пишување by Anarchist on Нед Јун 01, 2008 2:46 pm

ретко гледам, но сепак се трудам новостите да ги следам... но тоа можам и на интернет Smile
но може и доста да се научи од телевизијата ... како функционира... како се прават афери за да се избегне некоја повежна тема и сл.
Anarchist
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

TV?-kolku bi izdrzale bez tv????-nepotrebno! Empty Re: TV?-kolku bi izdrzale bez tv????-nepotrebno!

Пишување by Jozef K. on Нед Сеп 13, 2009 12:13 am

Mnogu retko gledam televizija, i iako mislam deka ima mnogu raboti so mozat da se naucat gledajki televizija, nejzinite pozitivni strani se anulirani od negativnite! Najlesen nacin za perenje mozok. A covekovata ljubopitnost ja znaeme: nikoj ama apsolutno nikoj ne moze da ne natera da primime nesto osven nas samite, odnosno nasata ljubopitnost.
Eve na pr. ako ne vie sigurno poznavate nekoj so barem ednas rekol: cekaj use ova da go vidam.....i taka so casovi!

Za sreka postoi edno kopce.....
Jozef K.
Jozef K.

Број на мислења : 7
Age : 30
Registration date : 2009-09-12

Вратете се на почетокот Go down

TV?-kolku bi izdrzale bez tv????-nepotrebno! Empty Re: TV?-kolku bi izdrzale bez tv????-nepotrebno!

Пишување by skatanic on Пет Мар 26, 2010 2:35 am

abe ja skoro ic ne gleam televizija ... lugjeto mi kazuvaat gluposti i koga ke im recam deka ne sum znael zatoa pa kao ne znaes koga vcer atoa go imase na vesti ..... ama ja bez TV ne bi mozel da izdrzam samo sabajle koga idam nakaj fax moram da gleam bakugan inace ke bidam cel den ne raspolozen Very Happy ...... se salam ama sepak gleam bakugan xD .... a vaka voopsto ne mi ni treba TV
skatanic
skatanic

Број на мислења : 116
Registration date : 2009-08-11

Вратете се на почетокот Go down

TV?-kolku bi izdrzale bez tv????-nepotrebno! Empty Re: TV?-kolku bi izdrzale bez tv????-nepotrebno!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот