Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Sapunici:)

Go down

Sapunici:)

Пишување by Fatty on Пет Јан 25, 2008 1:46 am

Site se isti, ko u stilot "da ne doznae Fernando deka Francisko mu e tatko..." ili "Lukrecija ne znae deka Rafaela bila so muz i..." hah i da ne gleas cela nedela, posle pak ke znaes so se desava:) sala na strana... vasa "omilena" sapunica ako voopsto ima takva:) moja e"Un Paso Adelante" ama zavrsi:(
avatar
Fatty

Број на мислења : 23
Age : 28
Location : Skopjeah:)
Registration date : 2008-01-24

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/fatty_ana

Вратете се на почетокот Go down

Re: Sapunici:)

Пишување by Anarchist on Пет Јан 25, 2008 2:41 am

lol добра тема.. Јас не гледам сапуници, и не само што не гледам дури и ги мразам.... кај ме нервира сета таа мелодраматичност, па уште и лоша глума.... единствено нешто корисно човек што моше да извлече од тоа е јазикот, учење на нов јазик, тоа е се.

Да бе .. "Хозе му кажал на Фернандо дека Лилита се плескала со кој ќе стигне а тој мислел дека таа е калуѓерка, а во суштина она била само домаќинка со едно дете, кое не е од бившиот маж туку од дечкото од средно, кој така напален заборавил да стави куртон......."

Од тој текст може да се напрвават 2 сезони Laughing
avatar
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Sapunici:)

Пишување by Fatty on Пет Јан 25, 2008 7:55 pm

Hahahah da da taka e:) ti ustvari cel film go raskaza:)
avatar
Fatty

Број на мислења : 23
Age : 28
Location : Skopjeah:)
Registration date : 2008-01-24

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/fatty_ana

Вратете се на почетокот Go down

Re: Sapunici:)

Пишување by agent47 on Пет Фед 01, 2008 7:52 am

vie ste ludi hahahahahahah...
u sekoj slucaj The Soaps Should Be Banned For Life Twisted Evil
avatar
agent47

Број на мислења : 7
Age : 29
Registration date : 2008-02-01

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

fuj

Пишување by punk_bt on Пет Мар 28, 2008 1:14 am

nema nisto poloso od sapunski serii
site glumici izgledaat kako da se izlezeni od nekoj los pornofilm
tie se najstetnata rabota sto ja ima na televizija
doma imam nekolku primeri koj se izrasnata so sapunski serii
sakate veruvajte sakate ne
ama zivotot mi e shit so niv
avatar
punk_bt

Број на мислења : 69
Registration date : 2008-03-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Sapunici:)

Пишување by schizzo on Пет Мар 28, 2008 4:31 am

ааааааааауу

видете бе луѓе.. па мора некаде да се истестираат новите трендови во шминкање, облекување, искачање и ентериерен дизајн, а уствари и кај би било фино да си го запишеш детето у средно ако имаш екстра кеш....
колку ненормално НЕРЕАЛЕН свет се тоа сапуниците... ни глумицине не се свесни.... забораиле како е да се живее на земја од толку снимање и зборење на мобилни измеѓу....
јас седнувам на тв на секои 2 месеца по еднаш, и се некои нови квази-авантуристичко-срцекршачки наслови се појавуваат, и шетајќи по канали, кога ќе видам дека истиот актер се појавува во различни серии и дијаметрално различни улоги...
аман... каква индустрија за сапун е тоа?...
па добро, што ќе се случи ако во моментот не ми текне дека Фернандо е у оваа серија а не у другата, а таму се вика Хулио,... па ќе се изгуби целата поента на серијата!!

гледајте <a href="http://illwillpress.com/vault.html">Foamy...</a>
кога веќе сме кај пена и сапуни и верверици...
avatar
schizzo

Број на мислења : 53
Age : 28
Location : skopje
Registration date : 2008-03-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/the_idle_artist

Вратете се на почетокот Go down

Re: Sapunici:)

Пишување by Kittentits on Пет Апр 04, 2008 6:01 am

Sapunici > hell
avatar
Kittentits

Број на мислења : 79
Age : 32
Registration date : 2008-03-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Sapunici:)

Пишување by Che on Сре Апр 16, 2008 5:33 pm

Sapunicite se cisto sranje!!! Tie se za prosti luge koi preku niv se gledaat sebesi u nekoe drugo izdanie! Osven toa, u niv se fura i religiozna propaganda... Znaete ona "Por Dios!" i tn.

Inaku i Hitler ne proizveduval takov "seriski" sapun! Smile
Malku crn humor!
avatar
Che

Број на мислења : 18
Registration date : 2008-03-26

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Sapunici:)

Пишување by anarhitetka on Вто Мај 13, 2008 12:35 am

Fatty напиша:Site se isti, ko u stilot "da ne doznae Fernando deka Francisko mu e tatko..." ili "Lukrecija ne znae deka Rafaela bila so muz i..." hah i da ne gleas cela nedela, posle pak ke znaes so se desava:) sala na strana... vasa "omilena" sapunica ako voopsto ima takva:) moja e"Un Paso Adelante" ama zavrsi:(

site u drzavava ja izgleale kasandra
od site sranja povrzani so spanskite serii (i veke navedeni, da ne gi povtoruem dosadno e) ima zimi edna rabota sto ne e tolku negativna-LJugeno naucija spanski cyclops
scratch ma da ne znam za sto kur ke im e toa , ali aj Neutral

au da, ke zaboraev zaso staiv quote.. so gi gleas? da ne ucis spanski?? ne tepaj vreme affraid
avatar
anarhitetka

Број на мислења : 6
Age : 30
Registration date : 2008-04-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Sapunici:)

Пишување by nattydread on Пет Сеп 26, 2008 8:00 pm

dinastija defintivno. jer sjecam je se poprilicno dobro, za tih sat vremena, ulice su bile puste, kafane prazne, na ulici ni krepana macka, a kristl i aleksis kad su se potukle u onom bazenu, ma do dana danasnjega neprevazidjeno...sapunjara, ali sa stilom...

nattydread

Број на мислења : 2
Registration date : 2008-09-26

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Sapunici:)

Пишување by M-1 on Пет Сеп 26, 2008 8:36 pm

Jazikot koj moze da se nauci e golema prednost, samo mislam deka postojat pobezbolni metodi na ucenje na jazici:)
avatar
M-1

Број на мислења : 351
Registration date : 2008-05-31

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Sapunici:)

Пишување by Kittentits on Саб Сеп 27, 2008 12:45 pm

Se prasuvam kako bi izgledala anarho-sapunica... Razz
avatar
Kittentits

Број на мислења : 79
Age : 32
Registration date : 2008-03-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Sapunici:)

Пишување by M-1 on Чет Окт 02, 2008 3:54 am

U anarhisticko opstestvo ke nema needucirani ili nevraboteni zeni taka da CORBA:)
avatar
M-1

Број на мислења : 351
Registration date : 2008-05-31

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Sapunici:)

Пишување by Anarchist on Чет Окт 02, 2008 6:22 pm

anarchist-communist напиша:U anarhisticko opstestvo ke nema needucirani ili nevraboteni zeni taka da CORBA:)
Pa mislam deka sekoe opstestvo kje nema needucirani. Vo nekoe povekje, vo nekoe pomalku.
avatar
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Sapunici:)

Пишување by M-1 on Пет Окт 03, 2008 3:05 am

Pa mislam deka sekoe opstestvo kje nema needucirani. Vo nekoe povekje, vo nekoe pomalku.[/quote]

Anarhistickoto opstestvo nudi edukacija kako nacin za sebespoznavanje i samopotvrduvanje na covekot. Vo kapitalizmot lugjeto se educiraat za da imaat pari.
avatar
M-1

Број на мислења : 351
Registration date : 2008-05-31

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Sapunici:)

Пишување by HawkTheGreat1 on Чет Ное 27, 2008 10:58 pm

Sapunici...leleeeeee kolku gi mrazam, stvarno se mn dosadni, jas osven "xvezdeni pateki 5 Enterprise" i "Jericho" ( Na koja vladee haos vo USA vo gradot JERICHO ) nikoja druga sapunica ne gledav/gledam...
avatar
HawkTheGreat1

Број на мислења : 16
Location : Kumanovo
Registration date : 2008-11-19

Преглед на профилот на членот http://www.google.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Sapunici:)

Пишување by -Feministka- on Саб Јан 24, 2009 4:50 pm

ABE KJUTETE TAMU......BAREM SHPANSKI NAUCIV..... lol! Smile bounce
avatar
-Feministka-

Број на мислења : 37
Age : 25
Location : Skopje
Registration date : 2009-01-07

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Sapunici:)

Пишување by Anarchist on Нед Фед 15, 2009 7:31 pm

Добро кажете има ли некоја од тие шпанските серии, каде не боли глава кога се гледаат, некоја онака со помалку срцепарателни сцени, бар малку јазик да научам порфавор. Грацијас Very Happy
avatar
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Sapunici:)

Пишување by Секс Објект on Пон Фед 16, 2009 1:29 pm

Te quiero mucho mi amor. Es bueno que existas, es bueno que seas mi amor. Sin ti este mundo no me gusta.

LMAO
avatar
Секс Објект

Број на мислења : 210
Age : 30
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Sapunici:)

Пишување by Anarchist on Нед Фед 22, 2009 11:43 am

AntiSocial_Bitch напиша:Te quiero mucho mi amor. Es bueno que existas, es bueno que seas mi amor. Sin ti este mundo no me gusta.

LMAO

Si Si i na tebe. What a Face
avatar
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Sapunici:)

Пишување by Секс Објект on Нед Фед 22, 2009 12:44 pm

so na mene be?Ne ti opcuv majka...
Mi Corazón Very Happy
avatar
Секс Објект

Број на мислења : 210
Age : 30
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Sapunici:)

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот