Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Критика...

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Критика... - Page 3 Empty Re: Критика...

Пишување by Anarchist on Нед Јан 17, 2010 10:07 pm

Бојан напиша:Нашите членови се испратиле точно 2676 мислења
Постојат b>180 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е TonA ...

Не знам дали е до мене само, или стварно се покажува вака бројот на регистрирани членови... Се надевам дека требаше тука да го пишам постов Smile
Da, navistina toa e brojot na registrirani clenovi. Ako toa bese prasanjeto. Smile
Zasto? Mnogu e ili malku e?
Anarchist
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 3 Empty Re: Критика...

Пишување by Rastapunk on Вто Јан 19, 2010 7:24 pm

b>180, за ова зборев... Вака треба да стои? B поголемо од 180? Мислев дека е баг, затоа го пишав Smile
Rastapunk
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 27
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 3 Empty Re: Критика...

Пишување by Anarchist on Сре Јан 20, 2010 1:49 am

А не, не е баг, така е кај повеќето phpBB форуми на кои сум наишол.
Anarchist
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 3 Empty Re: Критика...

Пишување by M-1 on Нед Јан 31, 2010 7:54 am

Ми се свиѓа новиот изглед на форумот Smile
M-1
M-1

Број на мислења : 351
Registration date : 2008-05-31

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 3 Empty Re: Критика...

Пишување by Fennecus Zerda on Вто Фед 02, 2010 3:44 am

Ok momci i devojki... Forumov e super... Da videme kako navistina stoite so ideologijava i pravoto na slobodno izrazuvanje... Da videme kolku vreme nema da bidam baniran... Inaku, forumov e odlicno pole za kulturen natprevar megu idologiite.

AVE! Wink
Fennecus Zerda
Fennecus Zerda

Број на мислења : 36
Registration date : 2010-02-02

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 3 Empty Re: Критика...

Пишување by Anarchist on Сре Фед 03, 2010 12:41 am

Fennecus Zerda напиша:Ok momci i devojki... Forumov e super... Da videme kako navistina stoite so ideologijava i pravoto na slobodno izrazuvanje... Da videme kolku vreme nema da bidam baniran... Inaku, forumov e odlicno pole za kulturen natprevar megu idologiite.

AVE! Wink
Мило ми е што пишуваат и луѓе со поинаки размислувања. Нема да бидете банирани се' додека се придржувате за правилата. Имаше нацисти претходно на форумов, но тие беа банирани бидејќи пцуеја, а ништо конструктивно не кажуваа, ниту пак објаснуваа. На овој форум член нема да биде никогаш баниран поради своите размислувања!

Добредојдени се' сите, вклучително и вие да си отварате теми за фашизам, национализам и слично, но поради платформата на која е ставен овој форум администраторот е обврзан да отстранува содржини кои повикуваат на насилство и сл... Значи културно да се разговара и се ќе биде ок.
Anarchist
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 3 Empty Re: Критика...

Пишување by Fennecus Zerda on Сре Фед 03, 2010 6:47 am

Anarchist напиша:
Fennecus Zerda напиша:Ok momci i devojki... Forumov e super... Da videme kako navistina stoite so ideologijava i pravoto na slobodno izrazuvanje... Da videme kolku vreme nema da bidam baniran... Inaku, forumov e odlicno pole za kulturen natprevar megu idologiite.

AVE! Wink
Мило ми е што пишуваат и луѓе со поинаки размислувања. Нема да бидете банирани се' додека се придржувате за правилата. Имаше нацисти претходно на форумов, но тие беа банирани бидејќи пцуеја, а ништо конструктивно не кажуваа, ниту пак објаснуваа. На овој форум член нема да биде никогаш баниран поради своите размислувања!

Добредојдени се' сите, вклучително и вие да си отварате теми за фашизам, национализам и слично, но поради платформата на која е ставен овој форум администраторот е обврзан да отстранува содржини кои повикуваат на насилство и сл... Значи културно да се разговара и се ќе биде ок.

Vo red. Da vidime dali ima dvojni standardi... Veke pocnaa da me navreduvaat. Evil or Very Mad
Fennecus Zerda
Fennecus Zerda

Број на мислења : 36
Registration date : 2010-02-02

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 3 Empty Re: Критика...

Пишување by Anarchist on Сре Фед 03, 2010 3:30 pm

Fennecus Zerda напиша: Vo red. Da vidime dali ima dvojni standardi... Veke pocnaa da me navreduvaat. Evil or Very Mad
Нема двојни стандарди, ако бараш да санкционирам тогаш ќе бидеш санкциониран и ти, поради твоите навреди што другарот М-1 ги спомна во темата каде што разговаравте. Обидетете се да разговарате како луѓе.

Друга работа, баш би сакал да видам теми како Национал-социјализам и фашизам, што е разликата меѓу национал-социјализмот и фашизмот, дали национал-социјализмот е дел д социјализмот или барем некои линкови на текстови каде може да дознаеме повеќе работи.
Anarchist
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 3 Empty Re: Критика...

Пишување by Fennecus Zerda on Сре Фед 03, 2010 4:03 pm

Anarchist напиша:
Fennecus Zerda напиша: Vo red. Da vidime dali ima dvojni standardi... Veke pocnaa da me navreduvaat. Evil or Very Mad
Нема двојни стандарди, ако бараш да санкционирам тогаш ќе бидеш санкциониран и ти, поради твоите навреди што другарот М-1 ги спомна во темата каде што разговаравте. Обидетете се да разговарате како луѓе.

Vidi go mojot odgovor na M-1!

Друга работа, баш би сакал да видам теми како Национал-социјализам и фашизам, што е разликата меѓу национал-социјализмот и фашизмот, дали национал-социјализмот е дел д социјализмот или барем некои линкови на текстови каде може да дознаеме повеќе работи.

Otvori tema vo drug topik za toa pa ke diskutirame. Ovde ne e mesto, neli? Smile
Fennecus Zerda
Fennecus Zerda

Број на мислења : 36
Registration date : 2010-02-02

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 3 Empty Re: Критика...

Пишување by Anarchist on Сре Фед 03, 2010 4:09 pm

Fennecus Zerda напиша:
Anarchist напиша:
Fennecus Zerda напиша: Vo red. Da vidime dali ima dvojni standardi... Veke pocnaa da me navreduvaat. Evil or Very Mad
Нема двојни стандарди, ако бараш да санкционирам тогаш ќе бидеш санкциониран и ти, поради твоите навреди што другарот М-1 ги спомна во темата каде што разговаравте. Обидетете се да разговарате како луѓе.

Vidi go mojot odgovor na M-1!

Друга работа, баш би сакал да видам теми како Национал-социјализам и фашизам, што е разликата меѓу национал-социјализмот и фашизмот, дали национал-социјализмот е дел д социјализмот или барем некои линкови на текстови каде може да дознаеме повеќе работи.

Otvori tema vo drug topik za toa pa ke diskutirame. Ovde ne e mesto, neli? Smile
Да секако, овде не е место, те охрабрувам да отвориш ти или некој друг тема, бидејќи се обидувам да ги вклучам членовите на форумот во отварање теми и пишување што повеќе постови со цел да се зголеми партиципативноста. Доколку не ти е јасно тебе, или на било кој друг како да отворите тема или било што поврзано со форумот, ве молам пишете каде било.
Anarchist
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 3 Empty Re: Критика...

Пишување by Fennecus Zerda on Чет Фед 04, 2010 4:35 am

Otvori tema vo drug topik za toa pa ke diskutirame. Ovde ne e mesto, neli? Smile
Да секако, овде не е место, те охрабрувам да отвориш ти или некој друг тема, бидејќи се обидувам да ги вклучам членовите на форумот во отварање теми и пишување што повеќе постови со цел да се зголеми партиципативноста. Доколку не ти е јасно тебе, или на било кој друг како да отворите тема или било што поврзано со форумот, ве молам пишете каде било.[/quote][/quote]

Ne. Temite vo vrska so moite politicki pogledi gi otvoram i gi pisuvam tamu kade sto im e i mestoto, a ne na anarhisticki forumi. Ako nekoj drug saka da otvori tema nemam protiv, ako dovolno me zainteresira mozam da se priklucam.

AVE!
Fennecus Zerda
Fennecus Zerda

Број на мислења : 36
Registration date : 2010-02-02

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 3 Empty Re: Критика...

Пишување by Rastapunk on Чет Фед 04, 2010 1:17 pm

А, бе... Ај тогаш, чим си желен за дискусија, а не сакаш да отвараш теми, остај некои линкови да ги читнеме вашите нацистички размислувања па да дебатираме на нив...

NO PASARAN!
Rastapunk
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 27
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 3 Empty Re: Критика...

Пишување by Fennecus Zerda on Пет Фед 05, 2010 2:02 am

[quote]
Бојан напиша:А, бе... Ај тогаш, чим си желен за дискусија, а не сакаш да отвараш теми, остај некои линкови да ги читнеме вашите нацистички размислувања па да дебатираме на нив..

Very Happy Ne razbra sto napisav? Procitaj go mojot posleden komentar povtorno. Wink
Fennecus Zerda
Fennecus Zerda

Број на мислења : 36
Registration date : 2010-02-02

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 3 Empty Re: Критика...

Пишување by Rastapunk on Пет Фед 05, 2010 4:26 am

Те разбрав бе другар, само ти барам линкови да оставиш да читнеме нешто, нема везе, и онака правиме муабет во погрешен топик.
Rastapunk
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 27
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 3 Empty Re: Критика...

Пишување by shadow on Пон Јан 30, 2012 2:03 am

форумов е мн закон али се прашувам зошто е толку малку активен ?!
shadow
shadow

Број на мислења : 10
Age : 26
Location : skopje
Registration date : 2011-06-26

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 3 Empty Re: Критика...

Пишување by Admin on Пет Фед 17, 2012 12:47 am

shadow напиша:форумов е мн закон али се прашувам зошто е толку малку активен ?!

Не пишуваат многу луѓе, читаат повеќе, зошто не можам да кажам. Има периоди кога се пишува поактивно. Секако фалат и нови теми и содржини, а за тоа си се виновни и самите луѓе кои го работат форумот. Но тоа не значи дека секој/а заинтересиран/а не може да пишува и да споделува. Smile
avatar
Admin
Admin

Број на мислења : 34
Registration date : 2008-01-05

http://anarhija.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 3 Empty Re: Критика...

Пишување by shadow on Пет Фед 17, 2012 12:53 am

океј е све тоа, не мора секој да пишува доколку нема што да каже, и добро е да г чита темите.. али повеќе коментарот ми беше од аспект на следната ситуација: секогаш кога ќе се уклучам јас сум единствен регистриран член, чат-пат некој гостин..
се прашувам, зошто вакви квалитетни и атрактивни теми на дискусија се запоставени, дали луѓето се информирани доволно за форумов или едноставно не ги интересира пошо се многу “кул“ да се замараат со такви ствари..
shadow
shadow

Број на мислења : 10
Age : 26
Location : skopje
Registration date : 2011-06-26

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 3 Empty Re: Критика...

Пишување by Anarchist on Пет Фед 17, 2012 1:04 am

Па има доста луѓе кои знаат за форумот практично секој кој пишал анархија на гугл знае... Реалноста е дека темите кои се пишуваат тука иако не се сита за анархија и анархизам, сепак се теми кои се малку познати на луѓето... и не се информирани многу. Од друга страна пак за да се информираат трена време да прочитаат некои работи. Но да има и такви интелектуалци кои се премногу кул да пишат и да споделат мислење, макар и негативно, значи срам ми е да кажам ама има „анархисти“ кои им е побитно на фејсбук да бидат приметени дека се анархисти одошто да седнат и да напраат муабет со другарите и другарките на форумот.
Anarchist
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 3 Empty Re: Критика...

Пишување by Секс Објект on Пон Фед 20, 2012 4:20 am

Мислам дека проблемот можеби и е поинаков, освен недоволната посетеност како што спомна shadow, проблем е и тоа што горе-доле сите сме истомисленици, сме издискутирале, сме размениле мислења и ставови и тоа е тоа. Оние што не се согласуваат со нашата идеологија, или се некои наци вжештени глави, неспособни за дискусија, или ќе ни дојде некој арогантен интелектуалец, на кој не можеш да му објасниш ништо, затоа што е „секогаш во право“, или пак, не сакаат воопшто да си го трошат времето на дебатирање на овие теми...
Секс Објект
Секс Објект

Број на мислења : 210
Age : 32
Registration date : 2008-01-05

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 3 Empty Re: Критика...

Пишување by Anarchist on Пон Фед 20, 2012 5:16 am

Секс Објект напиша:Мислам дека проблемот можеби и е поинаков, освен недоволната посетеност како што спомна shadow, проблем е и тоа што горе-доле сите сме истомисленици, сме издискутирале, сме размениле мислења и ставови и тоа е тоа. Оние што не се согласуваат со нашата идеологија, или се некои наци вжештени глави, неспособни за дискусија, или ќе ни дојде некој арогантен интелектуалец, на кој не можеш да му објасниш ништо, затоа што е „секогаш во право“, или пак, не сакаат воопшто да си го трошат времето на дебатирање на овие теми...

Можеби си во право, но мислам дека има и друг момент. Ако луѓето барем оние кои се нарекуваат анархисти, ќе најдат време за дискусија за она што го прочитале, искусиле, ќе споделат помеѓу себе. Не праам муабет само за теорија, ете ќе се информираме за нашите другари и другарки надвор шо праат, како е ситуацијата таму, ќе праиме муабет за локални проблеми за капитализмот мн. други работи. Но испаѓа ддекаа е побитно да се прави тоа на фејсбук за да бидат прочитани и сл...

Мислам луѓето порано оделе два дена пешки за д апраат муабет со другарите, особено нашите предци анархисти, а ние денес некако премногу сме пластични, она инстант анархисти сеа сум анархо пошо е кул... Нека не е овој форум, нека е мејлинг листа или друг форум или чет, битно е да има комуникација заради комуникација а не заради фалење или цепање...
Anarchist
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 3 Empty Re: Критика...

Пишување by Секс Објект on Пон Фед 20, 2012 9:33 am

Anarchist напиша:
Можеби си во право, но мислам дека има и друг момент. Ако луѓето барем оние кои се нарекуваат анархисти, ќе најдат време за дискусија за она што го прочитале, искусиле, ќе споделат помеѓу себе. Не праам муабет само за теорија, ете ќе се информираме за нашите другари и другарки надвор шо праат, како е ситуацијата таму, ќе праиме муабет за локални проблеми за капитализмот мн. други работи. Но испаѓа ддекаа е побитно да се прави тоа на фејсбук за да бидат прочитани и сл...

Мислам луѓето порано оделе два дена пешки за д апраат муабет со другарите, особено нашите предци анархисти, а ние денес некако премногу сме пластични, она инстант анархисти сеа сум анархо пошо е кул... Нека не е овој форум, нека е мејлинг листа или друг форум или чет, битно е да има комуникација заради комуникација а не заради фалење или цепање...

Да бидеме реални, повеќето се познаваме меѓу себе и сме размениле мислења или во живо, или на мејлинг листа, или на чет Smile Колку, горе-доле, луѓе што се „поактивни“ на форумов не познаваш? 5-6?
Секс Објект
Секс Објект

Број на мислења : 210
Age : 32
Registration date : 2008-01-05

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 3 Empty Re: Критика...

Пишување by Rastapunk on Саб Jул 07, 2012 2:10 pm

Ајде „Cheers“ за новиот банер Smile
Rastapunk
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 27
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 3 Empty Re: Критика...

Пишување by Anarchist on Нед Jул 08, 2012 3:19 pm

Rastapunk напиша:Ајде „Cheers“ за новиот банер Smile
ti se svigja?
Inaku e delo na scatanic Smile
Anarchist
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 3 Empty Re: Критика...

Пишување by Rastapunk on Пон Jул 09, 2012 10:20 am

Anarchist напиша:
Rastapunk напиша:Ајде „Cheers“ за новиот банер Smile
ti se svigja?
Inaku e delo na scatanic Smile

Да, убав е дизајнот. Доста се освежува целиот форум.

П.С. Ако може да се тргне „fuckcopyrights“ од „Филмови“ подфорумот пошто веќе не постои блогот.
Rastapunk
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 27
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 3 Empty Re: Критика...

Пишување by Admin on Пон Jул 09, 2012 6:15 pm

Rastapunk напиша:
Anarchist напиша:
Rastapunk напиша:Ајде „Cheers“ за новиот банер Smile
ti se svigja?
Inaku e delo na scatanic Smile

Да, убав е дизајнот. Доста се освежува целиот форум.

П.С. Ако може да се тргне „fuckcopyrights“ од „Филмови“ подфорумот пошто веќе не постои блогот.
дан.
avatar
Admin
Admin

Број на мислења : 34
Registration date : 2008-01-05

http://anarhija.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 3 Empty Re: Критика...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот