Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Критика...

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Критика... - Page 2 Empty Re: Критика...

Пишување by Секс Објект on Нед Jул 06, 2008 12:28 am

ne e smesno.IC!
Covekot se trudi da pomogne,a nekoj "go dupi u zdrav mozok" ... ili barem se trudi
WOOOOOW
You're my idol!
Секс Објект
Секс Објект

Број на мислења : 210
Age : 32
Registration date : 2008-01-05

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 2 Empty Re: Критика...

Пишување by Anarchist on Нед Jул 06, 2008 12:41 am

Baxant encoding-от ти е на western постави го на Cyrillic и готово.

Ако пак ви се појавуваат прашалници тогаш е на Unicode или UTF и пак треба да го ставите на Cyrillic.
Anarchist
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 2 Empty Re: Критика...

Пишување by BaXAnt on Нед Jул 06, 2008 12:24 pm

Anarchist напиша:Baxant encoding-от ти е на western постави го на Cyrillic и готово.

Ако пак ви се појавуваат прашалници тогаш е на Unicode или UTF и пак треба да го ставите на Cyrillic.
ne funkcionira ni taka nema vrska
BaXAnt
BaXAnt

Број на мислења : 119
Registration date : 2008-01-24

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 2 Empty Re: Критика...

Пишување by -off- on Пон Jул 07, 2008 6:11 pm

i ja go imam istiot problem a namestiv se kako so viakte i pak e istoto: ocjacpajca;na1 No
-off-
-off-

Број на мислења : 190
Age : 30
Location : skopje
Registration date : 2008-03-03

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 2 Empty Re: Критика...

Пишување by schizzo on Сре Jул 09, 2008 12:26 pm

упс...

пробајте откога ќе го отворите линкот наместете encoding, оти на форумов е cyrillic, па ја не го проверив кога го отворив линкот, сега сакав да напраам printscreen од тоа што се појавува, ама кога отидов на опцијата беше автоматски сменета на western. така да, проработе со промена на cyrillic.

ако не проработува... жал ми е Sad
schizzo
schizzo

Број на мислења : 53
Age : 30
Location : skopje
Registration date : 2008-03-20

http://www.myspace.com/the_idle_artist

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 2 Empty Re: Критика...

Пишување by BaXAnt on Сре Jул 09, 2008 2:39 pm

schizzo напиша:упс...

пробајте откога ќе го отворите линкот наместете encoding, оти на форумов е cyrillic, па ја не го проверив кога го отворив линкот, сега сакав да напраам printscreen од тоа што се појавува, ама кога отидов на опцијата беше автоматски сменета на western. така да, проработе со промена на cyrillic.

ако не проработува... жал ми е Sad
фала
BaXAnt
BaXAnt

Број на мислења : 119
Registration date : 2008-01-24

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 2 Empty Re: Критика...

Пишување by -off- on Сре Jул 09, 2008 6:13 pm

se snajdov i uspeav!no neso drugo od tekstot mi padna vo oci,no ova e samo moe kriticko mislenje:
о анархија, моќта е редуцирана и раштркана. Секој има по малку, но никој нема многу. Во државата, моќта е сконцентрирана, а повеќето луѓе всушност и нималку не ја поседуваат. На која моќ би сакале да ѝ се спротиставите?vo anarhistickoto ziveenjeil opstestvo spored mene nema mok i taa mok ne e podelena na lugeto taka sto site imaat po malce.vo takva zaednica site imaat SPOSOBNOST za razlicni raboti -podeleni sposobnosti i podelen trud.dokolku bi imal sekoj mok bi doslo do zloupotreba dali svesno ili nesvesno!mokta e vo dzizenjeto,vo kolektivnosta,mokta za odbrana i samopocituvanje!

ej boki ovaa e samo moe mislenje sto mislev deka treba da go kazam,sepak imam pravo neli?.iako malku zabegav so mislata!

*a moze i ja zbrkav rabotata zs mi dojdoa mnogu idei naednas!auuuuuuuuuuu! affraid

pozdrav!(bez navreda)
* i uste malku da go tupam:aa dobro si pocnal ako bi mozel nekako da ti pomognam kazi ke se potrudam!
-off-
-off-

Број на мислења : 190
Age : 30
Location : skopje
Registration date : 2008-03-03

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 2 Empty Re: Критика...

Пишување by Anarchist on Саб Jул 12, 2008 9:02 pm

-off- напиша:se snajdov i uspeav!no neso drugo od tekstot mi padna vo oci,no ova e samo moe kriticko mislenje:
о анархија, моќта е редуцирана и раштркана. Секој има по малку, но никој нема многу. Во државата, моќта е сконцентрирана, а повеќето луѓе всушност и нималку не ја поседуваат. На која моќ би сакале да ѝ се спротиставите?vo anarhistickoto ziveenjeil opstestvo spored mene nema mok i taa mok ne e podelena na lugeto taka sto site imaat po malce.vo takva zaednica site imaat SPOSOBNOST za razlicni raboti -podeleni sposobnosti i podelen trud.dokolku bi imal sekoj mok bi doslo do zloupotreba dali svesno ili nesvesno!mokta e vo dzizenjeto,vo kolektivnosta,mokta za odbrana i samopocituvanje!

ej boki ovaa e samo moe mislenje sto mislev deka treba da go kazam,sepak imam pravo neli?.iako malku zabegav so mislata!

*a moze i ja zbrkav rabotata zs mi dojdoa mnogu idei naednas!auuuuuuuuuuu! affraid

pozdrav!(bez navreda)
* i uste malku da go tupam:aa dobro si pocnal ako bi mozel nekako da ti pomognam kazi ke se potrudam!

Значи ако добро те разбрав, велиш дека моќ нема да постои кај луѓето така?
Не се согласувам секој човек има моќ, дали човекот ќе ја злоупотреби таа моќ што ја има како единка во општеството(анархистичко) зависи од тој човек, но тоа е помалку страшно од злоупотребата на моќ на некој државник во денешното општество. Анархија нема да биде совршено општество, само многу подобро од ова денешново.

Инаку секоја помош е добредојдена, па планирам нешто само ќе те известам за некое време.
Anarchist
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 2 Empty Re: Критика...

Пишување by Alexander on Чет Окт 02, 2008 10:34 pm

Мислам овде да се пишува само на кирилска азбука.
avatar
Alexander

Број на мислења : 20
Registration date : 2008-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 2 Empty Re: Критика...

Пишување by Anarchist on Пет Окт 03, 2008 12:13 pm

Alexander напиша:Мислам овде да се пишува само на кирилска азбука.
Добредојде другар, па гледам проблем е тоа за луѓето од бугарија, ќе видиме што може да напрвиме Smile
Anarchist
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 2 Empty Re: Критика...

Пишување by Alexander on Пет Окт 03, 2008 9:09 pm

Немам проблем да разбирам, но ми е потрудно. Па нема што да се срамим от ова да пишем на кирилица.
avatar
Alexander

Број на мислења : 20
Registration date : 2008-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 2 Empty Re: Критика...

Пишување by M-1 on Пон Ное 03, 2008 8:19 pm

Izvini Alexander, ama jas sum malku anti-kirilicar:)
M-1
M-1

Број на мислења : 351
Registration date : 2008-05-31

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 2 Empty Re: Критика...

Пишување by Секс Објект on Пон Ное 03, 2008 11:02 pm

Anarchist напиша:Koj kako saka neka pisuva, bitno da se razbirme
Секс Објект
Секс Објект

Број на мислења : 210
Age : 32
Registration date : 2008-01-05

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 2 Empty Re: Критика...

Пишување by M-1 on Вто Ное 04, 2008 4:54 am

Póg mo thóin...ili kiss my ass. Ebate ja otkriv Amerika:)
M-1
M-1

Број на мислења : 351
Registration date : 2008-05-31

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 2 Empty Re: Критика...

Пишување by Секс Објект on Вто Ное 04, 2008 1:18 pm

Fucking google! Smile
Секс Објект
Секс Објект

Број на мислења : 210
Age : 32
Registration date : 2008-01-05

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 2 Empty Re: Критика...

Пишување by M-1 on Пет Ное 28, 2008 11:58 pm

Na dnoto na sekoja nishka pisuva OTIDI NA STRANA...treba da pisuva ODI NA STRANA.
M-1
M-1

Број на мислења : 351
Registration date : 2008-05-31

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 2 Empty Re: Критика...

Пишување by M-1 on Сре Јан 07, 2009 7:36 pm

Mi se pojavuva nekoja smrdena reklama koga vlagam na sajtot.
M-1
M-1

Број на мислења : 351
Registration date : 2008-05-31

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 2 Empty Re: Критика...

Пишување by -off- on Сре Јан 07, 2009 8:01 pm

da da mnogu go tupi reklamava
-off-
-off-

Број на мислења : 190
Age : 30
Location : skopje
Registration date : 2008-03-03

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 2 Empty Re: Критика...

Пишување by Секс Објект on Сре Јан 07, 2009 9:41 pm

i mene mi e bad reklamata, ama po se izgleda od tamu e i ne moze da se trgne : /
Секс Објект
Секс Објект

Број на мислења : 210
Age : 32
Registration date : 2008-01-05

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 2 Empty Re: Критика...

Пишување by Anarchist on Саб Јан 10, 2009 3:56 pm

Рекламата е од серверот, инаку додека сурфате на повеќе веб страни видите повеќе исти реклами, многу е веројатно дека имате ad-ware. Па скенирајте си го компјутерот со некој антивирус.
Anarchist
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 2 Empty Re: Критика...

Пишување by M-1 on Пет Мај 22, 2009 2:13 pm

Не можам да имбедувам видео. Може ли некој да ми помогне?
M-1
M-1

Број на мислења : 351
Registration date : 2008-05-31

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 2 Empty Re: Критика...

Пишување by Секс Објект on Нед Мај 24, 2009 9:16 pm

odis na "post reply", gore ti se prikazani kopcinja, na edno ima slika od video lenta or something...koga kje go ostavis mausot na nego bez da kliknes, pisuva "video".
Ili imas nekoj poinakov problem?
Секс Објект
Секс Објект

Број на мислења : 210
Age : 32
Registration date : 2008-01-05

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 2 Empty Re: Критика...

Пишување by M-1 on Чет Мај 28, 2009 10:12 pm

Фала краљице :p Отупија сам начисто хахахаха
M-1
M-1

Број на мислења : 351
Registration date : 2008-05-31

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 2 Empty Re: Критика...

Пишување by M-1 on Сре Сеп 23, 2009 11:25 pm

Treba da ima retrospektiva na site vesti objaveni na forumot a ne samo na najskoresnite 3-4.
M-1
M-1

Број на мислења : 351
Registration date : 2008-05-31

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 2 Empty Re: Критика...

Пишување by Rastapunk on Нед Јан 17, 2010 4:52 pm

Нашите членови се испратиле точно 2676 мислења
Постојат b>180 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е TonA ...

Не знам дали е до мене само, или стварно се покажува вака бројот на регистрирани членови... Се надевам дека требаше тука да го пишам постов Smile
Rastapunk
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 27
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Вратете се на почетокот Go down

Критика... - Page 2 Empty Re: Критика...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот