Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

NE SE PROPUSTA OVA!!!!

Go down

NE SE PROPUSTA OVA!!!! Empty NE SE PROPUSTA OVA!!!!

Пишување by SANTOS on Нед Мај 11, 2008 6:35 pm

Во четврток 15Мај 2008, во клубот Вулкан ке се одржи свирка за подршка на фудбалскиот клуб Вардар, на кој ке бидат присутни следните бендови: Дружината ВЕП, Defekt, Totem, Лоши Деца и др. Воедно ке има и отворено студио за тетовирање( studio enTAcTTOgenic ) на кое ке биде 50%попуст за одделни логоа на Вардар, Комити, Loyal Fans и сл.
Блез 100денари +конзумација, почеток 20часот
avatar
SANTOS

Број на мислења : 4
Registration date : 2008-04-22

Вратете се на почетокот Go down

NE SE PROPUSTA OVA!!!! Empty Re: NE SE PROPUSTA OVA!!!!

Пишување by Aco.B. on Чет Јан 22, 2009 7:51 pm

neka nekoj go izbrisa tova polovin godina sedi
avatar
Aco.B.

Број на мислења : 27
Registration date : 2008-07-14

Вратете се на почетокот Go down

NE SE PROPUSTA OVA!!!! Empty Re: NE SE PROPUSTA OVA!!!!

Пишување by Anarchist on Пет Јан 23, 2009 1:29 pm

Fala na sugestijata Smile . Neka sedi forum e ova ne se brisat mislenja, barem ne ovde. Taka ako nekoj drug/a saka da najavi svirka kje moze da vidi deka moze slobodno da si postira.
Anarchist
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

NE SE PROPUSTA OVA!!!! Empty Re: NE SE PROPUSTA OVA!!!!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот