Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Критика...

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Критика...

Пишување by Admin on Пет Јан 25, 2008 12:12 am

Би сакал да прочитам ваши критики за форумот, позитивни, негативни, било какви.
Ви се допаѓа ли, големина на фонт и слични детали.

Admin
Admin

Број на мислења : 34
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Критика...

Пишување by Fatty on Пет Јан 25, 2008 1:36 am

Ma sve e TOP, nema vreme za kritika Smile
avatar
Fatty

Број на мислења : 23
Age : 28
Location : Skopjeah:)
Registration date : 2008-01-24

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/fatty_ana

Вратете се на почетокот Go down

Re: Критика...

Пишување by negative_h on Пет Јан 25, 2008 4:25 am

Ааааааааааааааааааааааааааааа...
Критика за форумот? Еве вака.
Значи, многу пријатно ме изненади тоа што се појави ваков форум на македонски. Тоа ме наведе на мислење дека сепак има некој who gives a fuck тука. Значи, уште еднаш фала Very Happy
Е сега, гледам дека многу многу не се дешава нешто (бар сега за сега), па да предложам да почнат луѓето што стварно знаат и прочитале по нешто, да пишат за основите на идејата (денес налетав ПАК на тоа дека анархија е хаос, и тоа баш на форумов).
Значи, што повеќе да има напишани работи во врска со идеологијата како таква, па од таму да се изродат дискусии и евентуални заеднички акции и така натаму. Мислам, fuck, луѓе што уопште знаат што е тоа анархија се бројат на прсти. Луѓе што искрено веруваат дека такво нешто може да функционира се уште помалку! А луѓе што прават нешто во “корист“ на идејата скоро и да не постојат! Така да, дај заебете глупи теми, и ајде да се запознаеме! Кој што мисли, какви ставови има спрема што, па да збориме за евентуално организирање!
Поздрав до сите
И уште една работа. Не е лошо на форумов да се стават линкови до некои левичарски сајтови (немора да се анархо) со цел тие што немаат јасна слика ( и поготово тие што имаат погрешна слика) за идеологијата, да се информираат.
Пример се:
www.anarchopedia.org
www.kontra-punkt.info
www.teror13.anarhija.org
тие се некои кои најчесто ги посетувам
друг сајт, којшто на некој начин е врзан со слободарската идеја е www.veganthis.org
знам дека ќе речете дека ова нема врска со анархизам, ама дефинитивно има врска со слобода, така да има врска и со анархизам
Тоа би кажал сега за сега. Ако има нешто ќе допишам.
Инаку, ако можам некако некому да помогнам, да објаснам или било што, слободно пишете.
Јас најискрено навивам за форумов, се надевам дека ќе го биде
Поздрав
avatar
negative_h

Број на мислења : 163
Age : 34
Location : nekade vo Tetovo (najverojatno na rabota)
Registration date : 2008-01-24

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/negative_h

Вратете се на почетокот Go down

Re: Критика...

Пишување by Anarho on Пон Фед 04, 2008 12:12 am

Интересно место да се научи нешто и да се изгуби време но во лошата смисла, ами навистина ми поминува времето брзо и не бескорисно. Многу сакам да мислам, да мислам многу сакам јас. Ова го напишав затоа што ме развеселува иако темата не е несериозна и ме радува што можам да научам што мисли младиот човек.
Во целост го поддржувам сајтот. БРАВО !!!
avatar
Anarho

Број на мислења : 146
Registration date : 2008-01-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Критика...

Пишување by Ghost Dog on Пет Мар 21, 2008 7:29 pm

Боље лајаут треба... а и повеќе секции, категории... особено ако се прошири форумот. Ко на пример, „други идееологии“ и сл... Вака само ќе се повторуваме меѓусебно и ќе гниеме у досада, а форумот нема да служи ко ништо повеќе од информатор за настани, со што ќе ја изгуби поентата како форум... Што треба да се избегне по секоја цена Wink
avatar
Ghost Dog

Број на мислења : 14
Age : 31
Registration date : 2008-03-18

Преглед на профилот на членот http://myspace.com/damjanaleksiev

Вратете се на почетокот Go down

Re: Критика...

Пишување by Anarchist on Саб Мар 22, 2008 12:51 pm

Ghost Dog напиша:Боље лајаут треба... а и повеќе секции, категории... особено ако се прошири форумот. Ко на пример, „други идееологии“ и сл... Вака само ќе се повторуваме меѓусебно и ќе гниеме у досада, а форумот нема да служи ко ништо повеќе од информатор за настани, со што ќе ја изгуби поентата како форум... Што треба да се избегне по секоја цена Wink

Боље лејаут ок, како на пример, мислам предлог ни треба. А за категории и лесно е тоа, може да се смени брзо, но сепак треба да има луѓе кои ќе пишуваат. Сега гледам почнуваат луѓево, па кога веќе ќе видиме дека има потреба ќе направиме. Smile
avatar
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Критика...

Пишување by BaXAnt on Сре Апр 16, 2008 12:34 am

dajte be ova pozadinava crvena smeneteja Twisted Evil
avatar
BaXAnt

Број на мислења : 119
Registration date : 2008-01-24

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Критика...

Пишување by BaXAnt on Саб Апр 19, 2008 4:54 pm

BaXAnt напиша:dajte be ova pozadinava crvena smeneteja Twisted Evil

heheheheheh lol! mi se sviga ovaa
avatar
BaXAnt

Број на мислења : 119
Registration date : 2008-01-24

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Критика...

Пишување by negative_h on Саб Апр 19, 2008 7:26 pm

hahahhahhahahhahha
partali e pozadinava Very Happy
mi se svigja
samo uste letecki ovci so crveni nametki falat Razz
pozz (ne znam od kaj kur mi e ova so ovcite...)
avatar
negative_h

Број на мислења : 163
Age : 34
Location : nekade vo Tetovo (najverojatno na rabota)
Registration date : 2008-01-24

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/negative_h

Вратете се на почетокот Go down

Re: Критика...

Пишување by -off- on Сре Апр 23, 2008 1:58 pm

ej ke moze li za svirki koga ke pisuvame da se ima eden topick kako sto e hardcore/punk koncerti i da se pisuva samo tamu za swekoja naredna svirka a da ne se otvara nov za sekoja svika samo se pravi guzva
pozdrav
avatar
-off-

Број на мислења : 190
Age : 29
Location : skopje
Registration date : 2008-03-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Критика...

Пишување by -off- on Чет Апр 24, 2008 9:25 pm

zar stvarno mislite deka ni treba taa tema 88????? ja znam deka ima sekoj pravo na mislenje ama da dades na nacista da ti objasnuva sto e nacizam ja mislam deka ne treba da postoi forumov togas.ako veke si na forumov i pisuvas i te interesira A nema potreba da ti se objasnuva sto e nacizam !

ako nekoj misli deka ne sum vo pravo neka kaze (osven nazi facava me boli k*r za negovoto mislenje)

pozdrav!
avatar
-off-

Број на мислења : 190
Age : 29
Location : skopje
Registration date : 2008-03-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Критика...

Пишување by negative_h on Пет Апр 25, 2008 12:13 am

-off- напиша:zar stvarno mislite deka ni treba taa tema 88????? ja znam deka ima sekoj pravo na mislenje ama da dades na nacista da ti objasnuva sto e nacizam ja mislam deka ne treba da postoi forumov togas.ako veke si na forumov i pisuvas i te interesira A nema potreba da ti se objasnuva sto e nacizam !

ako nekoj misli deka ne sum vo pravo neka kaze (osven nazi facava me boli k*r za negovoto mislenje)

pozdrav!
prav si be druze! Very Happy
ali zadnava recenica... PRAVA UNETNOST!!! loooooooooooooooooool
postuem Very Happy
pozz
avatar
negative_h

Број на мислења : 163
Age : 34
Location : nekade vo Tetovo (najverojatno na rabota)
Registration date : 2008-01-24

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/negative_h

Вратете се на почетокот Go down

Re: Критика...

Пишување by Секс Објект on Пет Апр 25, 2008 12:15 am

decki,ne e interesno ako sme site istomislenici...jas predlagam da mu objasnime na deckoto kolku samo ne e vo pravo!
avatar
Секс Објект

Број на мислења : 210
Age : 31
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Критика...

Пишување by negative_h on Пет Апр 25, 2008 10:28 pm

ја предлагам да најдеме кој е и да го убиеме Razz
шала Very Happy
не би лежел вакво гомно, не вреди jocolor
avatar
negative_h

Број на мислења : 163
Age : 34
Location : nekade vo Tetovo (najverojatno na rabota)
Registration date : 2008-01-24

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/negative_h

Вратете се на почетокот Go down

Re: Критика...

Пишување by Trajce on Вто Апр 29, 2008 7:35 pm

Mojata adreasa e talepatale@gmail.com
Odvaj se snajdov...
Trajce

Trajce

Број на мислења : 2
Registration date : 2008-04-29

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Критика...

Пишување by Trajce on Вто Апр 29, 2008 7:36 pm

a, i telefonot mi e 075 576 156
Trajce

Trajce

Број на мислења : 2
Registration date : 2008-04-29

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Критика...

Пишување by negative_h on Пон Мај 05, 2008 11:06 am

еј, боки, ми текна нешто
дај стај нешто горе каооооо “новите useri, кои не се запознаени со терминот анархија а сакаат да дознаат повеќе, нека прочитаат ОВА (ова нека биде линк до нешто дали на форумов, или нешто од линковиве Razz )
Поштооооооооо, глеам луѓе се логираат и после ништо. Мислам дека станува збор за незнаење како да се почне Razz
И дај отвори тема нешто тема или подобро скроз ново вакво, како се вика (?), категорија де Razz FAQ (ЧПП, често поставувани прашања), ја неам време Very Happy
Позз
avatar
negative_h

Број на мислења : 163
Age : 34
Location : nekade vo Tetovo (najverojatno na rabota)
Registration date : 2008-01-24

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/negative_h

Вратете се на почетокот Go down

Re: Критика...

Пишување by Anarchist on Чет Мај 08, 2008 10:16 am

Ez dobra e idejava... kje bide, samo mi treba vreme, se mislev takvo nesto da napravam i so banerot i na glavnata strana... I'll see what I can do Smile
avatar
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Критика...

Пишување by negative_h on Саб Jул 05, 2008 12:11 pm

Боки, значи отидов на тоа што е анархија и погоди: неам фонтови. Не дека ми е проблем да си инсталирам, АМА, ќе влезе некој друг и ќе му се појават хиероглифи. Сакам да кажам, подобро ќе е ако ја стаиш со македонска поддршка наместо со фонт. Very Happy
поздрав
И btw, што стана со url то? Итно треба попристојно! Very Happy
Ајт
avatar
negative_h

Број на мислења : 163
Age : 34
Location : nekade vo Tetovo (najverojatno na rabota)
Registration date : 2008-01-24

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/negative_h

Вратете се на почетокот Go down

Re: Критика...

Пишување by Anarchist on Саб Jул 05, 2008 12:16 pm

Еж, ако се појавуваат хиероглифи треба да се оди на твојот веб пребарувач View->Character Encoding->Cyrilic za firefox.

Финтата е што текстот е копи/пејст од терор13-ка најверојатно така го пишувале шо знам.

За урл-то коа ќе стаам пак интернет дома Razz
avatar
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Критика...

Пишување by schizzo on Саб Jул 05, 2008 4:33 pm

Anarchist напиша:Еж, ако се појавуваат хиероглифи треба да се оди на твојот веб пребарувач View->Character Encoding->Cyrilic za firefox.

Финтата е што текстот е копи/пејст од терор13-ка најверојатно така го пишувале шо знам.

За урл-то коа ќе стаам пак интернет дома Razz

не функционира
Very Happy
avatar
schizzo

Број на мислења : 53
Age : 29
Location : skopje
Registration date : 2008-03-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/the_idle_artist

Вратете се на почетокот Go down

Re: Критика...

Пишување by Anarchist on Саб Jул 05, 2008 5:51 pm

schizzo напиша:
Anarchist напиша:Еж, ако се појавуваат хиероглифи треба да се оди на твојот веб пребарувач View->Character Encoding->Cyrilic za firefox.

Финтата е што текстот е копи/пејст од терор13-ка најверојатно така го пишувале шо знам.

За урл-то коа ќе стаам пак интернет дома Razz

не функционира
Very Happy

Што се појавува?
avatar
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Критика...

Пишување by BaXAnt on Саб Jул 05, 2008 6:48 pm

Anarchist напиша:
schizzo напиша:
Anarchist напиша:Еж, ако се појавуваат хиероглифи треба да се оди на твојот веб пребарувач View->Character Encoding->Cyrilic za firefox.

Финтата е што текстот е копи/пејст од терор13-ка најверојатно така го пишувале шо знам.

За урл-то коа ќе стаам пак интернет дома Razz

не функционира
Very Happy

Што се појавува?
ova
Øòî å „àíàðõèçàì“? Øòî å „àíàðõè¼à“? Êîè ñå „àíàðõèñòè“?
avatar
BaXAnt

Број на мислења : 119
Registration date : 2008-01-24

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Критика...

Пишување by negative_h on Саб Jул 05, 2008 7:05 pm

BaXAnt напиша:
Anarchist напиша:

Што се појавува?
ova
Øòî å „àíàðõèçàì“? Øòî å „àíàðõè¼à“? Êîè ñå „àíàðõèñòè“?
looooooooooooooooooooooooooooooooooool lol!
avatar
negative_h

Број на мислења : 163
Age : 34
Location : nekade vo Tetovo (najverojatno na rabota)
Registration date : 2008-01-24

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/negative_h

Вратете се на почетокот Go down

Re: Критика...

Пишување by BaXAnt on Саб Jул 05, 2008 7:10 pm

negative_h напиша:
BaXAnt напиша:
Anarchist напиша:

Што се појавува?
ova
Øòî å „àíàðõèçàì“? Øòî å „àíàðõè¼à“? Êîè ñå „àíàðõèñòè“?
looooooooooooooooooooooooooooooooooool lol!
не е баш смешно
avatar
BaXAnt

Број на мислења : 119
Registration date : 2008-01-24

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Критика...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот