Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Како дозна за форумов?

Go down

Како дозна за форумов?

Пишување by schizzo on Пон Апр 21, 2008 9:40 pm

хмм
мислам дека е доста важно да знаеме како најефикасно се шири awareness за постоењето на форумов,
бидејќи има на доста места и начини истакнато линк. било на мајспејс, флаери, банери, блог, или шкртнато негде по град линкчето, на поминување само кажете кој како бил привлечен од нашата пропаганда.
(мислам дека сепак е најефикасно од човек на човек директно Razz)

ај поздрав!
avatar
schizzo

Број на мислења : 53
Age : 29
Location : skopje
Registration date : 2008-03-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/the_idle_artist

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како дозна за форумов?

Пишување by -off- on Вто Апр 22, 2008 4:59 pm

hmmm kako doznav za forumov?? pa,vaka:si dremev doma i si barav po stranicive(anarchopedia,contra-punkt,)pa dojded red i na teror13 (nasa str)i sto da vidam!!pisuva"anarhija forum" i op makedonski forum, nov so dobri temi i ete napraviv user name i ete me dremam tuka po cel den!(ej ako na nekoj mu bide dosadno pisete i tuka sum!hehehhe
pozdrav!
avatar
-off-

Број на мислења : 190
Age : 29
Location : skopje
Registration date : 2008-03-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како дозна за форумов?

Пишување by Anarchist on Чет Мај 08, 2008 10:30 am

Odlicna tema... lugje ve zamoluvam da pisete site da ne vi.. se salam se razbira.. ama ova e prilicno vazno za da dozneme na koj nacin ste doznale so cel da ima sto povekje ucesnici/ki vo forumov... Smile
avatar
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како дозна за форумов?

Пишување by GODless on Саб Јун 14, 2008 12:58 am

Se zapocna od Plagij.at.....pa terror 13.......i.......taka...
avatar
GODless

Број на мислења : 14
Registration date : 2008-06-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како дозна за форумов?

Пишување by LowNicotine on Саб Јун 14, 2008 4:18 am

za forumov doznav sosem sluchajno, dodeka barav na google nekoja sluchka za Anarhija otvoriv poveke prozorci megu koi sluchajno i forumov, prochitav interesni razmisluvanja pa reshiv da naravam profil.
avatar
LowNicotine

Број на мислења : 7
Age : 36
Registration date : 2008-06-10

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како дозна за форумов?

Пишување by Alexander on Чет Окт 02, 2008 10:24 pm

Я дознав за форумот од един другар од Русе.

Alexander

Број на мислења : 20
Registration date : 2008-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Anarhija

Пишување by HawkTheGreat1 on Сре Ное 19, 2008 6:54 pm

Jas ne znaev do sea sa forumov, GaZiRaNmOzOk mi kaza i ke sacleniv I milo mi so so go napraiv toa.
avatar
HawkTheGreat1

Број на мислења : 16
Location : Kumanovo
Registration date : 2008-11-19

Преглед на профилот на членот http://www.google.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како дозна за форумов?

Пишување by Zuty on Сре Јан 07, 2009 11:08 pm

Преку http://www.inicijativa.org/ па на линковите за Балкан па на терор13 и еве ме тука.
Добро ве најдов!
avatar
Zuty

Број на мислења : 1
Age : 49
Registration date : 2009-01-07

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како дозна за форумов?

Пишување by M-1 on Пет Јан 09, 2009 12:33 am

Od Evolutionary...
avatar
M-1

Број на мислења : 351
Registration date : 2008-05-31

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како дозна за форумов?

Пишување by S K E L E T O R on Пон Мар 16, 2009 9:24 pm

ovaa prilika ja koristam da i se zablagodam do anti-social-bitch Smile
avatar
S K E L E T O R

Број на мислења : 99
Age : 32
Registration date : 2009-03-11

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/325960485

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како дозна за форумов?

Пишување by Ravachol on Нед Апр 12, 2009 9:21 pm

Pozdrav Durgari i Drugarki !
Forumov go najdov na Google - Anarhija+forum i toa bese toa
Forumov vi e dobar, ima mnogu temi koi se tretiraat osven najvaznata - drzavata i kako da se oslabi/unisti.
Inaku jas sum od Ohrid. Dali ima uste nekoj od Ohrid na forumov.

Vive l'Anarchy !

Ravachol

Број на мислења : 79
Registration date : 2009-04-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како дозна за форумов?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот