Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

SO DA SE PRAIS SO U4ENJETO?

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

SO DA SE PRAIS SO U4ENJETO? - Page 2 Empty Re: SO DA SE PRAIS SO U4ENJETO?

Пишување by Драге Земјотрес on Сре Дек 15, 2010 12:41 am

Секс Објект напиша:interesno.Tuka imam primeteno upotrebuvaat dosta turcizmi.
Epten... haha Very Happy:D:D
Драге Земјотрес
Драге Земјотрес

Број на мислења : 31
Age : 25
Location : Куманово
Registration date : 2010-11-27

Вратете се на почетокот Go down

SO DA SE PRAIS SO U4ENJETO? - Page 2 Empty Re: SO DA SE PRAIS SO U4ENJETO?

Пишување by Pandonetti on Сре Јан 19, 2011 3:22 pm

Ucenjeto vodi kon znaenje. A ZNAENJETO E NESTO STO NIKOJ NEMOZE DA VI GO ODZEME!!!
Pandonetti
Pandonetti

Број на мислења : 136
Age : 39
Location : Skopje
Registration date : 2010-08-26

Вратете се на почетокот Go down

SO DA SE PRAIS SO U4ENJETO? - Page 2 Empty Re: SO DA SE PRAIS SO U4ENJETO?

Пишување by Драге Земјотрес on Пет Фед 04, 2011 1:47 am

Pandonetti напиша:Ucenjeto vodi kon znaenje. A ZNAENJETO E NESTO STO NIKOJ NEMOZE DA VI GO ODZEME!!!

Освен CIА. Ги знаеш оние... Project MK ULTRA, Project MK NAOMI, MK DELTA, MK OFTEN... ?

Не знам тачно ли е, не ли е... ама користат психотерапевтски супстанци и дроги, разно разни експерименти за контролирање мозок, бришење меморија, вадење витални податоци... мада ја не сам сигуран...
Драге Земјотрес
Драге Земјотрес

Број на мислења : 31
Age : 25
Location : Куманово
Registration date : 2010-11-27

Вратете се на почетокот Go down

SO DA SE PRAIS SO U4ENJETO? - Page 2 Empty Re: SO DA SE PRAIS SO U4ENJETO?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот