Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

MOUNT OF ARTAN FEST (ex-Stonerizer) Srbija, 1-2.7.2016

Go down

MOUNT OF ARTAN FEST (ex-Stonerizer) Srbija, 1-2.7.2016 Empty MOUNT OF ARTAN FEST (ex-Stonerizer) Srbija, 1-2.7.2016

Пишување by ljubicasta on Чет Јун 02, 2016 11:11 am

www.puljp.org

KOMPILACIJA BENDOVA KOJI NASTUPAJU NA FESTIVALU

V/A "MOUNTAINGAZE XIV" (Artan Records 009)
https://stonerizerrecords.bandcamp.com/album/mountaingaze-xiv

1.TOPOGRAPHER - Emergence 07:16
2.FIELDS OF LOCUST - Conqueror 10:09
3.TORN FROM EARTH - Consumed 07:23
4.DEAD ELEPHANT - Cruising on the sun 06:21
5.VVVLV - Homo economicus 06:15
6.FEEDBACKER - 20 v krug 03:02
7.AUTUMN ACID - Ache 05:55
8.SNØGG - Snøgg (excrept) 07:47
9.TEETH OF DIVINE - Vahiy 07:52
10.TAUUSK - Famine 07:32

STREAM / FREE DOWNLOAD:
https://stonerizerrecords.bandcamp.com/album/mountaingaze-xiv
avatar
ljubicasta

Број на мислења : 90
Registration date : 2009-09-02

http://www.pmkrecords.com

Вратете се на почетокот Go down

MOUNT OF ARTAN FEST (ex-Stonerizer) Srbija, 1-2.7.2016 Empty Re: MOUNT OF ARTAN FEST (ex-Stonerizer) Srbija, 1-2.7.2016

Пишување by ljubicasta on Чет Јун 09, 2016 5:30 pm

avatar
ljubicasta

Број на мислења : 90
Registration date : 2009-09-02

http://www.pmkrecords.com

Вратете се на почетокот Go down

MOUNT OF ARTAN FEST (ex-Stonerizer) Srbija, 1-2.7.2016 Empty Re: MOUNT OF ARTAN FEST (ex-Stonerizer) Srbija, 1-2.7.2016

Пишување by ljubicasta on Чет Јун 23, 2016 5:16 pm

MOUNT OF ARTAN FEST (ex-Stonerizer) Srbija, 1-2.7.2016 K4y05j
avatar
ljubicasta

Број на мислења : 90
Registration date : 2009-09-02

http://www.pmkrecords.com

Вратете се на почетокот Go down

MOUNT OF ARTAN FEST (ex-Stonerizer) Srbija, 1-2.7.2016 Empty Re: MOUNT OF ARTAN FEST (ex-Stonerizer) Srbija, 1-2.7.2016

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот