Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

ANTIFA!!!

Страна 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

ANTIFA!!!

Пишување by negative_h on Вто Апр 08, 2008 10:48 am

Немам многу време за да пишувам на темава моментално (ме ебе капитализмот) па ќе ви оставам неколку слики и клипови
[img][/img]
avatar
negative_h

Број на мислења : 163
Age : 34
Location : nekade vo Tetovo (najverojatno na rabota)
Registration date : 2008-01-24

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/negative_h

Вратете се на почетокот Go down

Re: ANTIFA!!!

Пишување by schizzo on Вто Апр 08, 2008 6:16 pm

џессс

фациве се закон ејј...
и тоалетната... муахахаххахах
треба да си напраиме и ние!
avatar
schizzo

Број на мислења : 53
Age : 29
Location : skopje
Registration date : 2008-03-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/the_idle_artist

Вратете се на почетокот Go down

Re: ANTIFA!!!

Пишување by Anarchist on Вто Апр 08, 2008 6:42 pm

хаха интересно е како темава доаѓа од еж кој самиот рече во македонија не ни треба антифа кога нема фа! Razz

па ајде да чуеме кога ќе имате време се разбира кажете повеќе што е работава.

мислам и видов на мајспејс антифа-мкд па ... Smile
avatar
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Re: ANTIFA!!!

Пишување by BaXAnt on Вто Апр 08, 2008 7:04 pm

Anarchist напиша:хаха интересно е како темава доаѓа од еж кој самиот рече во македонија не ни треба антифа кога нема фа! Razz

па ајде да чуеме кога ќе имате време се разбира кажете повеќе што е работава.

мислам и видов на мајспејс антифа-мкд па ... Smile
абе види нема NAZI (нели за среќа), али фа - па има посо фа е самата држава,фа е тоа ти што немаш никаква автономија, фа е централизацијата,фа е капитализмот фа е....
и посто тоа е антифа нејзиното делување на се сведува само на безмислено тепање деца што носат кукасти крстови (што лично и ми пречи) ..... ме мрзи натака
avatar
BaXAnt

Број на мислења : 119
Registration date : 2008-01-24

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ANTIFA!!!

Пишување by BaXAnt on Вто Апр 08, 2008 7:15 pm

BaXAnt напиша:
Anarchist напиша:хаха интересно е како темава доаѓа од еж кој самиот рече во македонија не ни треба антифа кога нема фа! Razz

па ајде да чуеме кога ќе имате време се разбира кажете повеќе што е работава.

мислам и видов на мајспејс антифа-мкд па ... Smile
абе види нема NAZI (нели за среќа), али фа - па има посо фа е самата држава,фа е тоа ти што немаш никаква автономија, фа е централизацијата,фа е капитализмот фа е....
и посто тоа е антифа нејзиното делување на се сведува само на безмислено тепање деца што носат кукасти крстови (што лично и ми пречи) ..... ме мрзи натака
а да и фа е тоа што немам никакви шанси да добијам ебана виза за да одам на PGA во Атина
avatar
BaXAnt

Број на мислења : 119
Registration date : 2008-01-24

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ANTIFA!!!

Пишување by -off- on Вто Апр 08, 2008 9:28 pm

ha super tema ste otvorile a za fasovci neznam kolku znaete moze vo skopje nema no bitola i po nekoj vo ohrid e toa e veke nesto drugo.
kolku sto znam imalo nekolku nazi faci vo bitola sto bile povrzani so "blood and honor"

i dobra rabota za toa e sto se napravi antifa mkd,no neznam kolku e aktivna no bi ja podrzal ako se organizira nesto ili pak bi pomognal vo organiziranje,koga bi stapil vo kontakt se razbira.


*da rascistime:kaj nas(sk) skinerive ne se deklariraat kako nazi-skinheads, no sepak ja mislam deka moze nekoj od niv so samiot (naci)onalizam odat po toj pat,no mislam deka e toa nesvesno.
avatar
-off-

Број на мислења : 190
Age : 29
Location : skopje
Registration date : 2008-03-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ANTIFA!!!

Пишување by Anarho on Сре Апр 09, 2008 12:32 am

schizzo напиша:
точно.
придружи се на АНТИФА.
Smile

Се придружувам !
Кој ќе ми објасни што е фашизам.
avatar
Anarho

Број на мислења : 146
Registration date : 2008-01-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ANTIFA!!!

Пишување by -off- on Сре Апр 09, 2008 1:06 pm

http://mk.wikipedia.org/- poubavo objasnuvanje zravje!

vo glavno fasizam ti e desnica,militarizam,anti-anarhizam,i znaci snob kako nasive snobovi.toa ti e vo glavno a a ko te interesira pokonkretno wikipedia druze!

fasizam(sranje)!
avatar
-off-

Број на мислења : 190
Age : 29
Location : skopje
Registration date : 2008-03-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ANTIFA!!!

Пишување by negative_h on Сре Апр 09, 2008 7:10 pm

ANTIFA - Kolektiv koj sto se bori protiv site oblici na diskriminacija.
Clenstvo nema. ANTIFA e sekoj koj sto deluva, a voedno e i nikoj, prazno mnozestvo. ANTIFA e samo ideja, aktivna ideja. Very Happy
Ke dopisam od doma (me ebe kapitalizmot sega Razz)

Pozz
avatar
negative_h

Број на мислења : 163
Age : 34
Location : nekade vo Tetovo (najverojatno na rabota)
Registration date : 2008-01-24

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/negative_h

Вратете се на почетокот Go down

Re: ANTIFA!!!

Пишување by negative_h on Сре Апр 09, 2008 7:12 pm

-off- напиша:
fasizam(sranje)!

Mnogu kratka i ubava definicija, treba da konkurira za u recnik or something Very Happy
jocolor
Pozdrav
avatar
negative_h

Број на мислења : 163
Age : 34
Location : nekade vo Tetovo (najverojatno na rabota)
Registration date : 2008-01-24

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/negative_h

Вратете се на почетокот Go down

Re: ANTIFA!!!

Пишување by Anarho on Сре Апр 09, 2008 9:32 pm

-off- напиша:http://mk.wikipedia.org/- poubavo objasnuvanje zravje!

vo glavno fasizam ti e desnica,militarizam,anti-anarhizam,i znaci snob kako nasive snobovi.toa ti e vo glavno a a ko te interesira pokonkretno wikipedia druze!

fasizam(sranje)!

Ако е срање значи е неизбежно.
А срањето валка и мириса.
Па ќе го чистиме, ама ќе сереме.
avatar
Anarho

Број на мислења : 146
Registration date : 2008-01-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Анархија

Пишување by -off- on Сре Апр 09, 2008 9:50 pm

haha sranje si e sranje kako sto znaeme.a sranje e samo mal zbor vo sporedba so fasizmot.

WAR is a PEACE of SHIT!
pozdrav
avatar
-off-

Број на мислења : 190
Age : 29
Location : skopje
Registration date : 2008-03-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ANTIFA!!!

Пишување by Anarho on Чет Апр 10, 2008 7:17 am

-off- напиша:haha sranje si e sranje kako sto znaeme.a sranje e samo mal zbor vo sporedba so fasizmot.

WAR is a PEACE of SHIT!
pozdrav

Во секој случај прочитав во Уикипедија и ми стана појасно.
Репресијата не ја прифаќам ни како репресант.
Благодарам !!!
Поздрав и до тебе.
avatar
Anarho

Број на мислења : 146
Registration date : 2008-01-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ANTIFA!!!

Пишување by schizzo on Чет Апр 10, 2008 3:44 pm

тука најмногу преовладува национализмот, РАСИЗМОТ... алооо, и фејк демократија... дека нели као демек сме многу мирољубиви као држава и сето тоа..
овие работи ги делат луѓето во хејтерски групи кои од далеку гледани, и не само од далеку туку со други ставови гледани, изгледаат толку.... ахх... плитко!! амааан, у основно се учи што е тоа стереотип, и мислам дека секој при здрав памет сфаќа дека не е океј работа.

еве некои потточки... ја украдов сликава...

avatar
schizzo

Број на мислења : 53
Age : 29
Location : skopje
Registration date : 2008-03-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/the_idle_artist

Вратете се на почетокот Go down

Re: ANTIFA!!!

Пишување by negative_h on Пон Апр 14, 2008 10:06 am

Само на кратко...
Пред некој ден, на гитаријадата во Гевгелија е нападнат млад човек од страна на наци SHITheads, само затоа што им изгледал како SHARP skinhead ( ретардираните тоа го заклучиле по маицата EXPLOITED (?!) ). Тепачката била 15 на 1 (колку се само храбри). При тепачката дечкото е исечен со скршено шише на раката.
SHITheadsite наводно се од Битола, Кавадарци и Гевгелија. Ако некој случајно има инфо за некој од овие идиоти или за SHITheadi од споменативе градови, нека ми пише приватна ОК Wink
Сепак имало некакво ретардирано фа движење во македонијава. Затоа, сега сме уште повеќе АНТИФА!!! Razz
Во секој случај, ова нема да остане вака! Кога тогаш ќе налетаат на волеј!
Поздрав
avatar
negative_h

Број на мислења : 163
Age : 34
Location : nekade vo Tetovo (najverojatno na rabota)
Registration date : 2008-01-24

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/negative_h

Вратете се на почетокот Go down

Re: ANTIFA!!!

Пишување by -off- on Пон Апр 14, 2008 6:08 pm

ej znae li nekoj koj bil toj skinerot sto go istepale?ok kade e kako se vika?
zar toj otisol sam nakaj toj kraj, nikoj li ne mu pomognal?kolku sto znam nekoj od facite(nazi)bile i povrzani so blood and honor ama neznam kolku e ova tocno!daj pisete ako znae nekoj nesto poveke za nastanov!
avatar
-off-

Број на мислења : 190
Age : 29
Location : skopje
Registration date : 2008-03-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ANTIFA!!!

Пишување by Anarchist on Пон Апр 14, 2008 6:33 pm

Да, дајте повеќе инфо, ако има. Мислам знае ли некој/а за повеќе вакви случки?
avatar
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Re: ANTIFA!!!

Пишување by negative_h on Пон Апр 14, 2008 9:05 pm

-off- напиша:ej znae li nekoj koj bil toj skinerot sto go istepale?ok kade e kako se vika?
zar toj otisol sam nakaj toj kraj, nikoj li ne mu pomognal?kolku sto znam nekoj od facite(nazi)bile i povrzani so blood and honor ama neznam kolku e ova tocno!daj pisete ako znae nekoj nesto poveke za nastanov!
Прво, типот не е скинер, панкер е. Другарче ми е. Нешто се закачиле зашто демек носел експлоитед маица, бил шарпер демек (од кога се експлоитед шарп ?!). Како и да е, ако случајно знаете некој од тие, мислам знаете кај се движат или слично, пишете приватна. Кога седат само на јадење гомна, можеби можат да се толерираат некако (под толерирање мислам да не јадат ќотек), ама чим почнале да напаѓаат... Не им се пишува убаво! Во секој случај, ако почнале да се понашаат така, припазете кај и со кого се движите, да не прејде ова во навика. Инаку дознав дека има некои ретарди во Лисиче, што се као нацисти или слично, така да внимавајте.
avatar
negative_h

Број на мислења : 163
Age : 34
Location : nekade vo Tetovo (najverojatno na rabota)
Registration date : 2008-01-24

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/negative_h

Вратете се на почетокот Go down

Re: ANTIFA!!!

Пишување by Anarho on Пон Апр 14, 2008 9:28 pm

negative_h напиша:Кога седат само на јадење гомна, можеби можат да се толерираат некако (под толерирање мислам да не јадат ќотек), ама чим почнале да напаѓаат... Не им се пишува убаво!

Еж објава за војна ли е ова?
Треба да им се покаже на тие храбри дечки што значи 15 на 1.
Имаше една крвава пресаметка во Софија на концертот на Експлоитед.
Тоа не беше пресметка, ами пијана толпа скинери тепаат неколку да не речам дечиња.
Тоа беше страшно да се гледа на сликите во весникот, а како било во живо можам да си замислам.
И најстрашно беше што ако разберев порано за концертот ќе ги однесев ќерките да ги гледаат.
И никогаш немаше да си простам ако им се случеше нешто.
Не сум за насилство, ама ми се чини дека овие, нацисти или како ги нарекуваш друг јазик не разбираат.
Во секој случај убаво е што предупредуваш да се внимава.
Деца чувајте се. Опасно е. Не знам што ги прави толку злобни луѓето, но ги прави.
Нашето гесло беше „ ВОДЕТЕ ЉУБОВ НЕ ВОЈНА “.
Поздрав !!!
avatar
Anarho

Број на мислења : 146
Registration date : 2008-01-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ANTIFA!!!

Пишување by Секс Објект on Пон Апр 14, 2008 10:08 pm

malku off topic...chale,ne se druzam vekje so tebe i so taa tvoja kelava glava,strav mi e Very Happy
uste eden off topic....trebase da me odneses na koncertot,ne e bitno vo kakva sostojba,bitno kje gi gledav Exploited Very Happy

aj sega malku da se vratam na temata...KOPILINJA!IDIOTI!(Mali izlivi na emocii,lud i krizen period Very Happy )mI SE GADI OD TAKVI BOLNI UMOVI!Btw,ne znaev deka i kaj nas gi ima,zatruena mladina!

Mozev i jas da bidam izdzigerena od bugarskite skineri.Sum se dvizela bas na mestoto kade so se sobiraat.Duri pokasno svativ vo kakva belja kje sum se stavela,eden panker mi kaza...duri i na tipot mu bese cudno so se setam onaka hrabro vo Bugarija voopsto
Inaku mi imaat kazuvano deka vo Bg,skiner si cuval doma nekoj cigan,zavrzan kako kuce i go teral da mu robuva. :@
avatar
Секс Објект

Број на мислења : 210
Age : 31
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ANTIFA!!!

Пишување by zika on Вто Апр 15, 2008 3:54 am

ezo ce sredimo sve ne se sekiraj Very Happy
inace stvarno nemozem da razberem so im e filmov so naci sranjava......??? pa dobro be ljudi nacizmot go unistija 45
mnogu sa glupi kako i dae
make peace not war cheers

zika

Број на мислења : 1
Age : 31
Location : tetovo
Registration date : 2008-04-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ANTIFA!!!

Пишување by -off- on Вто Апр 15, 2008 7:44 pm

greska drugar1nacizmot ne e unisten "45 samo e "zabranet",kako sto gledate i po vestive tipot od formula mislam, imal snimano pornic so nacisticki sceni, i javno kazuva deka e nacist,tatko mu bil glacen na nazi dvizenjeto vo britanija a sepak ima podrska(javna) od "svetiot covek"-ebaniot papa koj isto se borel za fasitite!

nazi ke postojat use dodeka lugevo ne svatat deka nema rasa sto dominira i rasa sto treba da sluzi!kratko i jasno-ANARHIJA!
avatar
-off-

Број на мислења : 190
Age : 29
Location : skopje
Registration date : 2008-03-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ANTIFA!!!

Пишување by negative_h on Вто Апр 15, 2008 9:28 pm

-off- напиша:

nazi ke postojat use dodeka lugevo ne svatat deka nema rasa sto dominira i rasa sto treba da sluzi!kratko i jasno-ANARHIJA!
да те поправам малку друже Very Happy
НЕМА РАСИ!!! Толку! Нема доминантни и недоминантни. Сите имаме исти корени. Се друго е наметнато од страна
Позз
avatar
negative_h

Број на мислења : 163
Age : 34
Location : nekade vo Tetovo (najverojatno na rabota)
Registration date : 2008-01-24

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/negative_h

Вратете се на почетокот Go down

Re: ANTIFA!!!

Пишување by Anarho on Сре Апр 16, 2008 7:16 am

AntiSocial_Bitch напиша:malku off topic...chale,ne se druzam vekje so tebe i so taa tvoja kelava glava,strav mi e Very Happy
uste eden off topic....trebase da me odneses na koncertot,ne e bitno vo kakva sostojba,bitno kje gi gledav Exploited Very Happy

aj sega malku da se vratam na temata...KOPILINJA!IDIOTI!(Mali izlivi na emocii,lud i krizen period Very Happy )mI SE GADI OD TAKVI BOLNI UMOVI!Btw,ne znaev deka i kaj nas gi ima,zatruena mladina!

Mozev i jas da bidam izdzigerena od bugarskite skineri.Sum se dvizela bas na mestoto kade so se sobiraat.Duri pokasno svativ vo kakva belja kje sum se stavela,eden panker mi kaza...duri i na tipot mu bese cudno so se setam onaka hrabro vo Bugarija voopsto
Inaku mi imaat kazuvano deka vo Bg,skiner si cuval doma nekoj cigan,zavrzan kako kuce i go teral da mu robuva. :@

Малку почит кон ќелавата глава на татко ти, што се уште мисли за тебе.
Реков! Доцна разбрав за концертот иначе ќе го гледаше со преврзана глава можеби.
А твојата храброст би ја нарекол лудост. Сепак внимавај!
avatar
Anarho

Број на мислења : 146
Registration date : 2008-01-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ANTIFA!!!

Пишување by Anarho on Сре Апр 16, 2008 7:28 am

negative_h напиша:
-off- напиша:

nazi ke postojat use dodeka lugevo ne svatat deka nema rasa sto dominira i rasa sto treba da sluzi!kratko i jasno-ANARHIJA!
да те поправам малку друже Very Happy
НЕМА РАСИ!!! Толку! Нема доминантни и недоминантни. Сите имаме исти корени. Се друго е наметнато од страна
Позз

Раси имало и ќе ги има. Природата ги створила.
Коренот е ист. Клетка!
Човекот има моќ да створи со генетички инженеринг само една раса.
Но тоа е поголема лудост и од самиот нацизам.
Полесно е да се почитуваат расите меѓу себе.
Ако се појави дегенерирано размислување да го искорениш од почеток е подобро отколку да му дозволиш га го уништи организмот.
Ама и тоа не е ли доминантност.
Секое уништување е еден вид борба.
А нели сме против неа?
Пак многу филозофија. Која е вистинската постапка?
Ајдеее пак залутав со мислите. Да ги средам ќе се вратам.
Поздрав.
avatar
Anarho

Број на мислења : 146
Registration date : 2008-01-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ANTIFA!!!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот