Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

STONERIZER PULJP FEST #12 [4-5. JUL, 2014 Srbija]

Go down

STONERIZER PULJP FEST #12 [4-5. JUL, 2014 Srbija]  Empty STONERIZER PULJP FEST #12 [4-5. JUL, 2014 Srbija]

Пишување by ljubicasta on Сре Јун 18, 2014 2:29 pm

STONERIZER PULJP FEST #12 [4-5. JUL, 2014 Srbija]  65zkuu

STONERIZER PULJP FEST #12
TIMOK VALLEY INCANTATIONS 2014
4-5. JUL @ RTANJ HOLY MOUNTAIN

www.puljp.org
https://www.facebook.com/events/1420596058197444/

Petak, 4. Jul

TIDAL YIELD (belgrade)
https://www.facebook.com/pages/Tidal-Yield/491520017564307

DOMUS OCCULTIS (belgrade)
https://www.facebook.com/domus.occultis

TAUUSK (oradea)
http://tauusk.bandcamp.com/

AWWO/LIVIA SURA (timisoara)
https://www.facebook.com/aworldwithone

LUCID (belgrade)


Subota, 5. Jul

TORN FROM EARTH (budapest)
https://www.facebook.com/tornfromearth

TRYSTH (sofia)
https://www.facebook.com/trysthmetal

VOID FORGER (bucharest)
http://voidforger.bandcamp.com/

OWL OXIDANT (ćuprija / jagodina)
https://soundcloud.com/owl-oxidant

PROPOVED (belgrade)
https://www.facebook.com/Propoved
avatar
ljubicasta

Број на мислења : 90
Registration date : 2009-09-02

http://www.pmkrecords.com

Вратете се на почетокот Go down

STONERIZER PULJP FEST #12 [4-5. JUL, 2014 Srbija]  Empty Re: STONERIZER PULJP FEST #12 [4-5. JUL, 2014 Srbija]

Пишување by ljubicasta on Вто Јун 24, 2014 5:59 pm

STONERIZER PULJP FEST #12 [4-5. JUL, 2014 Srbija]  2h3wo4w

V/A "THE HOLY MOVNTAIN"
kompilacija bendova koji nastupaju na SPXII
[Stonerizer Records 007]

TRYSTH - Ordeal Vision (demo) 13:12
TORN FROM EARTH - Lost and Found 08:10
VOID FORGER - Automation 06:32
PROPOVED - Iza Maske Milosti 07:48
DOMUS OCCULTIS - Raskol (demo) 09:49
AWWO - A Monument to Fear ... to be Remembered, But Never Awaken Again 20:06
TAUUSK - Relief 19:54
OWL OXIDANT - My Name is William Blake 06:49

FREE DOWNLOAD/STREAM:
http://stonerizerrecords.bandcamp.com/album/va-the-holy-movntain
avatar
ljubicasta

Број на мислења : 90
Registration date : 2009-09-02

http://www.pmkrecords.com

Вратете се на почетокот Go down

STONERIZER PULJP FEST #12 [4-5. JUL, 2014 Srbija]  Empty Re: STONERIZER PULJP FEST #12 [4-5. JUL, 2014 Srbija]

Пишување by ljubicasta on Сре Jул 02, 2014 1:31 am

ZVANIČNE MAJCE FESTIVALA

STONERIZER PULJP FEST #12 [4-5. JUL, 2014 Srbija]  A9xw0w

I OVE GODINE:

KAMP
FUDBAL
DISTRIBUCIJE
ŠTAMPA MAJICA
JEFTIN ALKOHOL
AFTERPARTI (01:30-03:30)

I ZAUVEK - BESPLATAN FESTIVAL!!!

STONERIZER PULJP FEST #12 [4-5. JUL, 2014 Srbija]  3178bvl
avatar
ljubicasta

Број на мислења : 90
Registration date : 2009-09-02

http://www.pmkrecords.com

Вратете се на почетокот Go down

STONERIZER PULJP FEST #12 [4-5. JUL, 2014 Srbija]  Empty Re: STONERIZER PULJP FEST #12 [4-5. JUL, 2014 Srbija]

Пишување by ljubicasta on Вто Jул 15, 2014 1:43 pm

avatar
ljubicasta

Број на мислења : 90
Registration date : 2009-09-02

http://www.pmkrecords.com

Вратете се на почетокот Go down

STONERIZER PULJP FEST #12 [4-5. JUL, 2014 Srbija]  Empty Re: STONERIZER PULJP FEST #12 [4-5. JUL, 2014 Srbija]

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот