Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Дискусии

Go down

Дискусии  Empty Дискусии

Пишување by Pandonetti on Пет Aвг 16, 2013 8:47 pm

Iskreno, mi nedostasuvaat denovite koga so Rothbard diskutiravme za mnogu temi i koga so netrpenie cekav da go otvoram forumov da go procitam odgovorot i da dadam odgovor. Sudirot na dve razlicni mislenja i argumentite koi se iznesuvaat vo taa "borba" se 100000 pati poproduktivni od tapsanjeto po ramo od istomislenicite. Na zalost ama vo posledno vreme forumov zamre......
Pandonetti
Pandonetti

Број на мислења : 136
Age : 39
Location : Skopje
Registration date : 2010-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Дискусии  Empty Re: Дискусии

Пишување by Rastapunk on Нед Aвг 25, 2013 3:41 pm

Се согласувам дека Ротбард (а и некои фашисти што се обидуваа да аргументираат) се добри за форумов, а и за идејата.

Форумов замре бидејќи многу луѓе се сомневаат во своите мислења и не си ги вреднуваат како што треба. Затоа им е страв да постираат и мислат дека „ќе згрешат“ и некој дека ќе ги осуди за тоа.

Гледам дека постојано се прати форумов и дека се читаат работи, што значи дека има активност, ама едноставно на луѓето им е страв да пишуваат. Затоа ги охрабрувам да пишуваат и да ги изјаснуваат своите најрадикално контроверзни сфаќања, или пак нивните најобични сфаќања, или било што на крај краева Smile
Rastapunk
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 27
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот