Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Sto slusate vo momentov?

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Sto slusate vo momentov? Empty Sto slusate vo momentov?

Пишување by Kittentits on Сре Апр 02, 2008 11:52 pm

Ne moze forum bez vakva tema. Boholuie e Very Happy

LCD Soundsystems ~ Daft Punk is playing at my House
Kittentits
Kittentits

Број на мислења : 79
Age : 33
Registration date : 2008-03-19

Вратете се на почетокот Go down

Sto slusate vo momentov? Empty Re: Sto slusate vo momentov?

Пишување by Anarchist on Чет Апр 03, 2008 12:35 am

Cello Concerto No. 1 in C Major, H. 7b/1: II. Adagio (Excerpt) - Franz Joseph Haydn

period na ucenje, jebiga
Anarchist
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Sto slusate vo momentov? Empty Re: Sto slusate vo momentov?

Пишување by Kittentits on Чет Апр 03, 2008 3:23 am

Dirty Sanchez ~ Youth in Asia
Kittentits
Kittentits

Број на мислења : 79
Age : 33
Registration date : 2008-03-19

Вратете се на почетокот Go down

Sto slusate vo momentov? Empty Re: Sto slusate vo momentov?

Пишување by Kittentits on Чет Апр 03, 2008 5:34 am

Dirty Sanchez ~ Fucking on the Dancefloor
Kittentits
Kittentits

Број на мислења : 79
Age : 33
Registration date : 2008-03-19

Вратете се на почетокот Go down

Sto slusate vo momentov? Empty Re: Sto slusate vo momentov?

Пишување by Kittentits on Пет Апр 04, 2008 6:01 am

PMG Kolektiv ~ Somnitelno Lice
Kittentits
Kittentits

Број на мислења : 79
Age : 33
Registration date : 2008-03-19

Вратете се на почетокот Go down

Sto slusate vo momentov? Empty Re: Sto slusate vo momentov?

Пишување by schizzo on Вто Апр 08, 2008 6:50 pm

Ashes of the Wake од истоимениот албум, by Lamb of God

спот.. слабо, преферирам да не ви пастам видео од counter strike, и плус е 90% инструментал песната

ама држи добар текст, според мене:

We killed a lot of innocent civilians.
To us every civilian in Baghdad was a terrorist.
They said 'they are now in civilian clothes' that makes everybody free game,
But if they came within our perimeter, we lit 'em up.
And when we would pull the body out, and when we would search the car, we would find nothing.
This took place time and time again. No harm, no foul, that's OK, don't worry about it,
Because this is a new type of war, this is an eradication.
....
I honestly feel we're committing genocide over here,
I don't believe in killing civilians, and I'm not going to kill civilians for the United States Marine Corp.
schizzo
schizzo

Број на мислења : 53
Age : 30
Location : skopje
Registration date : 2008-03-20

http://www.myspace.com/the_idle_artist

Вратете се на почетокот Go down

Sto slusate vo momentov? Empty Re: Sto slusate vo momentov?

Пишување by Anarchist on Вто Апр 08, 2008 10:09 pm

Pennywise - Fuck Authority
дефинитивно една од моите омилени
Anarchist
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Sto slusate vo momentov? Empty Re: Sto slusate vo momentov?

Пишување by MARIO on Вто Апр 15, 2008 2:30 pm

OD MUZIKA MOMENTALNO NAJMNOGU GI SLUSAM DEFEKT ALBUMOT SEZONA NA LOV OI!THE ARRASE DISORDER CASUALTIES I EXPLOITED affraid pale
MARIO
MARIO

Број на мислења : 9
Age : 25
Location : SKOPJE
Registration date : 2008-04-15

Вратете се на почетокот Go down

Sto slusate vo momentov? Empty Re: Sto slusate vo momentov?

Пишување by Che on Сре Апр 16, 2008 4:50 pm

Rage Against The Machine, Aktivna Propaganda, FxPxOx i Bumbiks...
Barem vo poslednite mesec i nesto!!!
Che
Che

Број на мислења : 18
Registration date : 2008-03-26

Вратете се на почетокот Go down

Sto slusate vo momentov? Empty Re: Sto slusate vo momentov?

Пишување by negative_h on Чет Апр 17, 2008 1:59 am

Feeling This - Blink 182, и се кезам ко печен Razz
negative_h
negative_h

Број на мислења : 163
Age : 35
Location : nekade vo Tetovo (najverojatno na rabota)
Registration date : 2008-01-24

http://www.myspace.com/negative_h

Вратете се на почетокот Go down

Sto slusate vo momentov? Empty Re: Sto slusate vo momentov?

Пишување by BaXAnt on Чет Апр 17, 2008 2:28 am

сите обични луѓе - BADMIGTONS cheers
BaXAnt
BaXAnt

Број на мислења : 119
Registration date : 2008-01-24

Вратете се на почетокот Go down

Sto slusate vo momentov? Empty Re: Sto slusate vo momentov?

Пишување by Kittentits on Пет Мај 09, 2008 3:06 am

Za pogornite clenovi. Pisuvate sto slusate vo momentot dodeka go kucate ova. Very Happy

Nine Inch Nails ~ Discipline pirat
Kittentits
Kittentits

Број на мислења : 79
Age : 33
Registration date : 2008-03-19

Вратете се на почетокот Go down

Sto slusate vo momentov? Empty Re: Sto slusate vo momentov?

Пишување by negative_h on Пет Мај 09, 2008 10:21 pm

Twilight's End Theatre напиша:Za pogornite clenovi. Pisuvate sto slusate vo momentot dodeka go kucate ova. Very Happy

Nine Inch Nails ~ Discipline pirat
ај да ти биде по мерак
Само што пуштив Fight Back - Pank Pankerima
Very Happy
negative_h
negative_h

Број на мислења : 163
Age : 35
Location : nekade vo Tetovo (najverojatno na rabota)
Registration date : 2008-01-24

http://www.myspace.com/negative_h

Вратете се на почетокот Go down

Sto slusate vo momentov? Empty Re: Sto slusate vo momentov?

Пишување by negative_h on Пет Мај 09, 2008 10:23 pm

И ми почна на repeat пак, изгледа некое време ќе ја слушам, топ е песнава!!! Very Happy

Fight Back - Pank Pankerima
negative_h
negative_h

Број на мислења : 163
Age : 35
Location : nekade vo Tetovo (najverojatno na rabota)
Registration date : 2008-01-24

http://www.myspace.com/negative_h

Вратете се на почетокот Go down

Sto slusate vo momentov? Empty Re: Sto slusate vo momentov?

Пишување by -off- on Саб Мај 10, 2008 5:02 pm

aus-rotten(absent minded)

i po nesto aktivna propaganda
-off-
-off-

Број на мислења : 190
Age : 30
Location : skopje
Registration date : 2008-03-03

Вратете се на почетокот Go down

Sto slusate vo momentov? Empty Re: Sto slusate vo momentov?

Пишување by negative_h on Саб Мај 10, 2008 9:16 pm

Nocif - Ca Sent Le Sapin (album)
дечкиве се партали!
Мнооооооооооогу добар анархо панк од Франција
Штета што албумов трае само 7 минути и нешто
Razz
Али се супер 7 минути
У нив има 5 песни со разни тематики, од геј права до тоа дека Франција е полициска држава, како и една супер песничка (мојата омилена) со нешто као “на улици со молотови во рацете...“ or something Razz
Ако некој е заинтересиран, можам да ви ги пратам по маил или слично (или да се потрудам барем Razz )
Иначе текстовите се на француски
eeeeeeeeeeeeeeej
најдов омилената песна на спот
http://oldschoolhc.blogspot.com/2008/01/nocif-vlan-dans-la-gueule.html
изволте

Very Happy
negative_h
negative_h

Број на мислења : 163
Age : 35
Location : nekade vo Tetovo (najverojatno na rabota)
Registration date : 2008-01-24

http://www.myspace.com/negative_h

Вратете се на почетокот Go down

Sto slusate vo momentov? Empty Re: Sto slusate vo momentov?

Пишување by negative_h on Саб Мај 10, 2008 9:30 pm

negative_h
negative_h

Број на мислења : 163
Age : 35
Location : nekade vo Tetovo (najverojatno na rabota)
Registration date : 2008-01-24

http://www.myspace.com/negative_h

Вратете се на почетокот Go down

Sto slusate vo momentov? Empty Re: Sto slusate vo momentov?

Пишување by negative_h on Саб Мај 10, 2008 9:38 pm

negative_h
negative_h

Број на мислења : 163
Age : 35
Location : nekade vo Tetovo (najverojatno na rabota)
Registration date : 2008-01-24

http://www.myspace.com/negative_h

Вратете се на почетокот Go down

Sto slusate vo momentov? Empty Re: Sto slusate vo momentov?

Пишување by anarhitetka on Вто Мај 13, 2008 12:16 am

buzzcocks - sixteen again
anarhitetka
anarhitetka

Број на мислења : 6
Age : 31
Registration date : 2008-04-17

Вратете се на почетокот Go down

Sto slusate vo momentov? Empty Re: Sto slusate vo momentov?

Пишување by Секс Објект on Чет Мај 22, 2008 3:55 pm

i'm sick of coloured hair
don't care about what you wear
i hate the things i see
don't care about anarchy
i'm sick of boring bands
rock stars and all their fans
the new wave overtones
and all the leather jacket clones

i'm so bored of you (and you)

i'm sick of pins and chains
hard drugs and dizzy brains
i'm sick of cheap romance
people who never dance
i'm sick of all the punks
the poseurs and the punks
the stupid things they've done
i'm getting sick of everyone
Секс Објект
Секс Објект

Број на мислења : 210
Age : 32
Registration date : 2008-01-05

Вратете се на почетокот Go down

Sto slusate vo momentov? Empty Re: Sto slusate vo momentov?

Пишување by Anarchist on Нед Јун 08, 2008 5:17 pm

BRUCH Violin Concerto No. 1 G minor
Anarchist
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Sto slusate vo momentov? Empty Re: Sto slusate vo momentov?

Пишување by Kittentits on Нед Јун 08, 2008 10:20 pm

Sneaker Pimps ~ Destroying Angel
Kittentits
Kittentits

Број на мислења : 79
Age : 33
Registration date : 2008-03-19

Вратете се на почетокот Go down

Sto slusate vo momentov? Empty Re: Sto slusate vo momentov?

Пишување by GODless on Пет Јун 13, 2008 9:08 pm

Ak 47-boli njih kurac za nas (triute to RAZLOG ZA) Pesnata jebe kevu
GODless
GODless

Број на мислења : 14
Registration date : 2008-06-13

Вратете се на почетокот Go down

Sto slusate vo momentov? Empty Re: Sto slusate vo momentov?

Пишување by LowNicotine on Саб Јун 14, 2008 4:14 am

Negovoto Visochestvo Jimi Hendrix-Born under a Bad Sing afro
LowNicotine
LowNicotine

Број на мислења : 7
Age : 36
Registration date : 2008-06-10

Вратете се на почетокот Go down

Sto slusate vo momentov? Empty Re: Sto slusate vo momentov?

Пишување by negative_h on Нед Јун 15, 2008 10:57 pm

pazi sea ova Razz


Последната промена е направена од negative_h на Пон Јун 16, 2008 2:56 pm. Мислењето е променето 1 пати
negative_h
negative_h

Број на мислења : 163
Age : 35
Location : nekade vo Tetovo (najverojatno na rabota)
Registration date : 2008-01-24

http://www.myspace.com/negative_h

Вратете се на почетокот Go down

Sto slusate vo momentov? Empty Re: Sto slusate vo momentov?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот