Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

5 години Анархија форум

Go down

5 години Анархија форум Empty 5 години Анархија форум

Пишување by Anarchist on Пон Дек 31, 2012 7:29 pm

На 5-ти јануари е 5 години Анархија форум. Баш сакам да знам мислења критики, за форумов, што луѓето мислат, за пасивноста на форумот дали е полезно да се има ваков форум?
Дали некој нешто научил од формов?
Пишете! Smile
Anarchist
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

5 години Анархија форум Empty Re: 5 години Анархија форум

Пишување by Секс Објект on Пон Јан 07, 2013 2:41 pm

Доцнам со одговор. Нека се множат! Smile
Немам научено, но имам доучено. Драго ми е што преку форумов остваривме контакти меѓу себе, се запознавме, се дружиме...

Што се однесува до пасивноста... Мислам дека форумов би бил доста поактивен доколку во дискусиите се вклучат и луѓе кои не размислуваат слично како нас. Нормално, без арогантност(искуство кое го веќе го имавме тука), отворени за критики меѓу себе, прифаќање на критиките доколку се поткрепени со јаки аргументи и „држат вода“ итн.

Дури и да не успееме да го реализираме ова погоре, сметам дека пак сме во плус со тоа што доаѓаат нови лица, се информираат повеќе околу идеологијата, а во меѓувреме и го шириме кругот на пријатели.
Секс Објект
Секс Објект

Број на мислења : 210
Age : 32
Registration date : 2008-01-05

Вратете се на почетокот Go down

5 години Анархија форум Empty Re: 5 години Анархија форум

Пишување by Rastapunk on Пет Јан 18, 2013 1:18 pm

Форумот е супер,.
Би бил уште посупер кога би се ослободиле од она „freediscussions“ во домејнот и кога би се направил по јузер-френдли.

Пасивноста мислам дека е продукт на нашиот начин на дискутирање, на самата пасивност на луѓето, но и на срамот(стравот) кои го имаат одредени луѓе за вклучување во дискусии за кои не се сто посто сигурни.

За дали сум научил...
Сите основи за анархизмот ги научив тука Smile
Тука дознав за Анархистички фронт, запознав многу луѓе, а и не толку важно, дознав за одредени бендови.

Мислам дека е пренеопходен-најмногунацелсвет-неопходен ваквиот форум и треба да продолжи да функционира... Smile

Поздрав и нека постои уште многу години Smile
Rastapunk
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 27
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Вратете се на почетокот Go down

5 години Анархија форум Empty Re: 5 години Анархија форум

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот