Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Арачиново

Go down

Арачиново Empty Арачиново

Пишување by DarkSerpent on Чет Јан 24, 2008 5:43 am

Мислиш дека целата таа анархија во Арачиново може да се сопре?
avatar
DarkSerpent

Број на мислења : 2
Registration date : 2008-01-24

Вратете се на почетокот Go down

Арачиново Empty Re: Арачиново

Пишување by Anarchist on Чет Јан 24, 2008 5:56 am

DarkSerpent напиша:Мислиш дека целата таа анархија во Арачиново може да се сопре?

Еве јас што мислам...

Мислам дека реченицата нема смисла. Моменталната состојба во Арачиново нема никаква врска со анархија, всушност и ако има тогаш сликата за сстојбата во Арачиново е сосема спротивна од онаа во состојба на анархија.

Но, препоставувам дека знаеш што е анархија, и покрај тоа што од прашањето што го постави имплицира дека не знаеш, затоа да не го тупам многу...

Ако прашањето беше:

"Мислиш дека целата таа ситуација во Арачиново може да се сопре?"

- Да, мислам дека може да се сопре.
Anarchist
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Арачиново Empty Re: Арачиново

Пишување by DarkSerpent on Чет Јан 24, 2008 6:00 am

Па да речеме дека си во право...
Јас многу се исфрустрирав, поготово денеска...
Анархија е во однос со Македонската безбедност, мораш да се сложиш со тоа !!!
avatar
DarkSerpent

Број на мислења : 2
Registration date : 2008-01-24

Вратете се на почетокот Go down

Арачиново Empty Re: Арачиново

Пишување by Anarchist on Чет Јан 24, 2008 6:10 am

DarkSerpent напиша:Па да речеме дека си во право...
Јас многу се исфрустрирав, поготово денеска...
Анархија е во однос со Македонската безбедност, мораш да се сложиш со тоа !!!
Не, не се согласувам.
Прво, за да продолжиме со темава мора да расчистиме некои работи:
  • Што подразбираш ти под поимот анархија?
  • Што подразбираш ти под поимот Македонска безбедност?


Те молам, одговори на тие две прашања.
Anarchist
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Арачиново Empty Re: Арачиново

Пишување by negative_h on Чет Јан 24, 2008 12:31 pm

Значи вака. Очигледно, Dark Serpent врска си нема со тоа што е анархија (без навреда, ама така е).
мои препораки
www.anarchopedia.org
www.teror13.anarhija.org
www.kontra-punkt.info


Значи, прелистај ги страниве, мислам дека ќе ти бидат (и не само тебе) од помош
Немој да се лутиш на ова, не мислам да попувам, само те упатувам на вистинскиот пат Very Happy
Поздрав
negative_h
negative_h

Број на мислења : 163
Age : 35
Location : nekade vo Tetovo (najverojatno na rabota)
Registration date : 2008-01-24

http://www.myspace.com/negative_h

Вратете се на почетокот Go down

Арачиново Empty Re: Арачиново

Пишување by Fatty on Чет Јан 24, 2008 10:21 pm

Zasto jas ne sum informirana za aracinovo ili pa tolku sum se zainteresirala?! Rolling Eyes ili pa mala sum?! Smile ili...
Fatty
Fatty

Број на мислења : 23
Age : 29
Location : Skopjeah:)
Registration date : 2008-01-24

http://www.myspace.com/fatty_ana

Вратете се на почетокот Go down

Арачиново Empty Re: Арачиново

Пишување by agent47 on Пет Фед 01, 2008 7:55 am

abe ljudi drzavava i drzavnata bezbednost odamna otidoa Smile

ne ja tupite okolu ovaa tema, dajte neso da pratimo nekoja poraka na svetov kao...

ANTI SCIENTOLOGY Smile
agent47
agent47

Број на мислења : 7
Age : 30
Registration date : 2008-02-01

Вратете се на почетокот Go down

Арачиново Empty Re: Арачиново

Пишување by punk_bt on Чет Дек 11, 2008 12:39 pm

bulshit
punk_bt
punk_bt

Број на мислења : 69
Registration date : 2008-03-27

Вратете се на почетокот Go down

Арачиново Empty Re: Арачиново

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот