Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Песна на денот

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Песна на денот - Page 4 Empty Re: Песна на денот

Пишување by Anarchist on Чет Јан 06, 2011 11:39 pm

RATM - Know Your Enemy
Anarchist
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Песна на денот - Page 4 Empty Re: Песна на денот

Пишување by Rastapunk on Пет Јан 07, 2011 3:19 am

Pandonetti напиша:https://www.youtube.com/watch?v=fCFibtD3H_k

Ova ne e samo pesna na denot, tuku e pesna na progresot. UZIVAJTE !!!!

http://www.marxists.org/makedonski/internacionala/index.htm

Не е бољи вака? Smile
Rastapunk
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 27
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Вратете се на почетокот Go down

Песна на денот - Page 4 Empty Re: Песна на денот

Пишување by р on Нед Јан 09, 2011 3:42 am

http://www.myspace.com/sinamena/music

На сајтов има две песни од нашиот бивши бенд од пред 4-5 годиниSmile. Хахаха. Па кој сака нека чуе...нешто изводевме и мој став е дека имаше потенцијал во бендот. Но, јеби га не успеа!Smile
р
р

Број на мислења : 206
Registration date : 2010-10-21

Вратете се на почетокот Go down

Песна на денот - Page 4 Empty Re: Песна на денот

Пишување by Rastapunk on Нед Јан 09, 2011 7:37 pm

Ќе ве чујам сега Smile
Rastapunk
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 27
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Вратете се на почетокот Go down

Песна на денот - Page 4 Empty Bandierra Rossa

Пишување by Pandonetti on Сре Јан 19, 2011 3:15 pm

Pandonetti
Pandonetti

Број на мислења : 136
Age : 39
Location : Skopje
Registration date : 2010-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Песна на денот - Page 4 Empty Re: Песна на денот

Пишување by Rastapunk on Пет Јан 21, 2011 4:58 am

Ротбард, заборавив да ти кажам... Ми се свиѓа твојот бивши бенд музички Smile За текстуално, не памтам искрен да бидам, а ако сакаш можеш и да пишеш дел од текстовите на некоја од темите, да видиме како си размислувал порано Smile
Rastapunk
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 27
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Вратете се на почетокот Go down

Песна на денот - Page 4 Empty Re: Песна на денот

Пишување by Anarchist on Саб Јан 22, 2011 9:32 pm

Ноу јор енеми од рејџ агенст д машин!
Anarchist
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Песна на денот - Page 4 Empty Re: Песна на денот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот