Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Слободен индекс организира Fundraiser свирка

Go down

Слободен индекс организира Fundraiser свирка Empty Слободен индекс организира Fundraiser свирка

Пишување by Rastapunk on Нед Окт 16, 2011 2:27 pm

Слободен Индекс ќе организира fundraiser свирка во клубот Ла Кања, на датум 20.10.2011 со почеток од 21:00 часот. Влезот е сто(100) денари.

Кратко инфо:
Покрај музиката и зближувањето на луѓето од слични музички стилови, основната идеја на свирката е бојкотот на парламентарните студентски избори.

Проблемот со студентскиот парламентаризам се состои во неговата нелегитимност и недемократичност, но исто така и во полтронската класа која се создава во тие нивни редови - идни политичари - поданици на сегашната, или идната власт. Недовербата која ја имаме спрема нив и потребата од тоа секој човек да се претставува само себе си и никој друг нè натера да ја организираме оваа свирка. Свирката е од fundraiser тип и сите финансии кои ќе се соберат ќе се искористат за кампањата за бојкотот на студентските „избори“.

Нормално, на свиркава секој е добродојден. Па бујрум!!! Smile

Ќе настапуваат:
Outlaw - NY Hardcore/Punk - бендот иако постои само 2 години, тие до сега имаа многу јаки настапи. Нивната сцена ја делеа со многу македонски и странски HC бендови и атмосферата којашто ја одржуваат е секогаш на ниво.
https://www.facebook.com/pages/Outlaw/156469544393881

Defekt - Anarcho Street Punk - Бенд кој што постои од 2002та година и кој до сега имал многу настапи. После голема пауза, Defekt повторно го возвраќаат ударот.
https://www.facebook.com/group.php?gid=280428986326

Picket - Anarcho Street/HC Punk(Experimental Punk во поново време Smile) - До сега немаа многу настапи, но тие кои ги имаа беа многу добри. Дечките од Picket за правење музика се доста успешни.
https://www.facebook.com/pages/Picket/124768820890403

Thames Meets the Bridge - Чудно - експериментален, но страшно добар бенд. Ќе пропуштите многу ако не ги фатите Wink

Facebook event-от:
https://www.facebook.com/event.php?eid=259017124141828&view=wall&ref=notif&notif_t=event_wall

Слободен индекс организира Fundraiser свирка 276558_259017124141828_107507197_n
Rastapunk
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 27
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот