Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Preku kur/pichka!!!

Go down

Preku kur/pichka!!! Empty Preku kur/pichka!!!

Пишување by Fatty on Пет Мар 28, 2008 12:28 am

Onaka kao drugarka na eden od clenovite na Scorch, bev prinudena da prisustvuvam na rock fest iako ne slusam metal! Otidov od pocit da go gleam drugarcevo i nesto sto najveke vidov bea ANTIROCK FESTOVKI (ne prilagodni za mesto kako sto e MKC i manifestacija kako sto e ROCK FEST - na celo im pisuvase "kafana je moja sudbina"). Pokraj niv i pokraj tolku bendovi koi golem del od svojot zivot i vreme gi potrosile i posvetile na svirenje, vezbanje, muzika...pobedija TIE koi od nigde negde se pojavija VCERA!!! Aj toa sto se pojavile vcera, a sluh za muzika be i izmutiran glas?! NIKAKO!!! Promoviraat nekoja PUNK kultura, a textovite im se od stilot "pcelkite letaat, prolet ide, sonceto gree, ptickite peat.." Evil or Very Mad Pa decata od "Majski cvetovi" imaat po prifatlivi pesni za nivna vozrast... sramota... Evil or Very Mad Mn se nafurav od faktot sto nekoj sviri cel zivot, a novo komponiranive kopiljaci im zimaat mesto (radi donesenata publika) Evil or Very Mad morav da se ispraznam... Mad Drugo... kaj ne prifakaat kritika od postari i poiskusni, mislat deka go fatile gospod za muda zaso pobedile so edna ebana svoja publika so si ja donele... pa vaka ne ide Evil or Very Mad
Fatty
Fatty

Број на мислења : 23
Age : 29
Location : Skopjeah:)
Registration date : 2008-01-24

http://www.myspace.com/fatty_ana

Вратете се на почетокот Go down

Preku kur/pichka!!! Empty Re: Preku kur/pichka!!!

Пишување by schizzo on Пет Мар 28, 2008 4:40 am

ооолеле

Sad
погрешно место си одбрала за ферско однесување...
аман, тоа ти е како rock eurosong!!
не се напињај, неможно е да биде фер таква работа, познато е дека нешто смрди во изборот,
а за луѓе што не припаѓаат на такви места... јбг... навикни се оти, и они платиле влез (знам дека боље е да не се таму, ама шо да се праи) и гарант имале некој таму исто како тебе...

еј... а и не чини да победат добрите на фестивал... ќе се дигнат па после тапа ќе станат!! сами си се подобри Smile

поздрав!!
schizzo
schizzo

Број на мислења : 53
Age : 30
Location : skopje
Registration date : 2008-03-20

http://www.myspace.com/the_idle_artist

Вратете се на почетокот Go down

Preku kur/pichka!!! Empty Re: Preku kur/pichka!!!

Пишување by Anarchist on Пет Мар 28, 2008 12:52 pm

Секој фест со натпреварувачки карактер sux ass.
Веројатно овој бил таков, и како по обичај кај секое такво случување главните работи се случуваат зад сцената. Имам другарче во еден бенд, и ми кажуваше што се прават на вакви случувања, дури и видов со моите очи дека им ги модифицираат звуците, другарчето пееше а микрофонот му го исклучија или намалија звукот ептен, па пак го враќаа. Мене не ми беше јасно зошто сето тоа замарање на бендовите да се биде ПРВ. Дали ја креираат таа музика да бидат први на некое си фестивалче? Дали пак за да ги има на MTV можеби? Според мене, ако си ја сакаат и ценат нивната музика, нека не се натпреваруваат.
Anarchist
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Preku kur/pichka!!! Empty Re: Preku kur/pichka!!!

Пишување by punk_bt on Чет Дек 11, 2008 12:42 pm

abe aj ti rock fest ami ja ko gi vidov svastikite na akot fest vo bt
ispukav cela nok son ne me fakase
mi idese da ja zapalam cela fabrika kaj sto se odrzuvase
pa gnasite uste pari mi baraa na vlezot
punk_bt
punk_bt

Број на мислења : 69
Registration date : 2008-03-27

Вратете се на почетокот Go down

Preku kur/pichka!!! Empty Re: Preku kur/pichka!!!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот