Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Policiska brutalnost

Go down

Policiska brutalnost

Пишување by Pandonetti on Нед Јун 12, 2011 1:11 am

Mislam deka nema podobar primer od poslednoto ubistvo na momceto na plostadot. Ako onie koi ne "zastituvaat" se najsilni, koj ke ne zastiti od niv ako doziveat kratok spoj??? Strasno
ima edna dobra pogovorka
Cum Catapultae Proscriptae Erunt Tum Soli Proscripti Catapultas Habebunt--Ako katapultite se protivzakoniti togas samo onie koi se von zakonot ke imaat katapulti...
avatar
Pandonetti

Број на мислења : 136
Age : 38
Location : Skopje
Registration date : 2010-08-26

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Policiska brutalnost

Пишување by р on Пон Јун 13, 2011 3:50 pm

http://slobodnoopstestvo.blog.mk/2011/06/07/policija-od-chuvar-do-grobar/

некои мои размислувања за случката погледната од анархистичка перспектива...
avatar
р

Број на мислења : 206
Registration date : 2010-10-21

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Policiska brutalnost

Пишување by Pandonetti on Сре Јун 15, 2011 12:11 am

Super tekst Rothbard !!!
avatar
Pandonetti

Број на мислења : 136
Age : 38
Location : Skopje
Registration date : 2010-08-26

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Policiska brutalnost

Пишување by р on Сре Јун 15, 2011 12:18 am

Фала, Пандонети...
avatar
р

Број на мислења : 206
Registration date : 2010-10-21

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Policiska brutalnost

Пишување by р on Чет Јун 16, 2011 1:40 pm

http://slobodnoopstestvo.blog.mk/2011/06/15/policija-od-chuvar-do-grobar-del-2/

Втор дел од текстот за Државната полиција.
avatar
р

Број на мислења : 206
Registration date : 2010-10-21

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Policiska brutalnost

Пишување by Rastapunk on Нед Јун 26, 2011 6:42 am

И мене ми се свиѓа Smile Браво Very Happy
avatar
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 26
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Policiska brutalnost

Пишување by р on Пон Јун 27, 2011 4:18 am

Thanks...Smile
avatar
р

Број на мислења : 206
Registration date : 2010-10-21

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Policiska brutalnost

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот