Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Модерација на форумот

Go down

Модерација на форумот Empty Модерација на форумот

Пишување by Admin on Нед Јун 05, 2011 8:31 pm

Ги известуваме сите членови дека форумот ќе биде модериран, т.е. оние постови кои немаат никаква допирна точка со темата ќе бидат ставени во соодветна тема ако веќе има креирана таква, а ако нема ќе се креира. Во секој случај ова е неопходно поради чисто технички причини, за да луѓето кои сакаат да дознаат за некој тема да може да читаат за таа тема.

Модерацијата ќе се изврши во наредниов период. Секоја ваша критика е добредојдена.


Последната промена е направена од Admin на Сре Дек 28, 2011 11:49 pm. Мислењето е променето 1 пати
avatar
Admin
Admin

Број на мислења : 34
Registration date : 2008-01-05

http://anarhija.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Модерација на форумот Empty Re: Модерација на форумот

Пишување by Rastapunk on Нед Јун 26, 2011 6:55 am

Thumbs up Very Happy
Rastapunk
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 27
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот