Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Thames meets the bridge...

Go down

Thames meets the bridge... Empty Thames meets the bridge...

Пишување by Rastapunk on Вто Мар 29, 2011 4:25 pm

Еве го целиот евент... И почињал од десет, сори Smile


Thames meets the Bridge Festival 2011
-Бранот што никој не го очекуваше!-
<Последен авторски концерт во нашето омилено Кастро>

Настапуваат:
Фонија: https://www.facebook.com/pages/Fonija/75126990750?ref=ts
Heart Stroke: https://www.facebook.com/pages/Heart-Stroke/115539485133550
Generiss: https://www.facebook.com/pages/Generiss/159158630779150
Never Mind: https://www.facebook.com/pages/Never-Mind/111716765542471
Picket: https://www.facebook.com/pages/Picket/124768820890403

Сабота, 2ри април, 20:00. Влез - 150 денари.
На концертот ќе бидат присутни All Together Distro и Анархистички Фронт.

Time
02 April at 20:00 - 03 April at 00:00
Rastapunk
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 27
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот