Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Сердарот

Go down

Сердарот

Пишување by Драге Земјотрес on Нед Фед 13, 2011 10:35 pm

Абе луѓе да не знае некој дали ја има Сердарот од Прличев, а препевот од Георги Сталев? Ако некој знае, дај нека прати линк само ми треба, не успеав да ја најдам...

Фала однапред
avatar
Драге Земјотрес

Број на мислења : 31
Age : 24
Location : Куманово
Registration date : 2010-11-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сердарот

Пишување by Rastapunk on Пон Фед 14, 2011 12:44 am

Библиотека, мејби? Smile
avatar
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 26
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сердарот

Пишување by Драге Земјотрес on Пон Фед 14, 2011 2:33 am

Клета мрза ме обвива Very Happy

Ама овака на нет, слабо некако... Најдов само препев од 2005 и други, а Георги Сталев нигде го нема...
avatar
Драге Земјотрес

Број на мислења : 31
Age : 24
Location : Куманово
Registration date : 2010-11-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сердарот

Пишување by Rastapunk on Вто Фед 15, 2011 1:51 pm

Не знам стварно, јас книги (освен анархистичка литература) читам во хард копи, така да, не можам да ти помогнам :/ Башка излези, не вегетирај само Smile Ништо нема да изгубиш, освен малку калории. Хаха, ова ко реклама на топ шоп Very Happy
avatar
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 26
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сердарот

Пишување by Драге Земјотрес on Вто Фед 15, 2011 11:30 pm

Хахаха Very Happy Океј, ајде ќе се снајдам некако... Фала, па ипак Smile
avatar
Драге Земјотрес

Број на мислења : 31
Age : 24
Location : Куманово
Registration date : 2010-11-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сердарот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот