Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

ДО АДМИН?:)

Go down

ДО АДМИН?:) Empty ДО АДМИН?:)

Пишување by р on Саб Фед 05, 2011 9:55 pm

1. Дечки ми интересира дали може на форумов да се воведе можност да се "атачираат" документи?

2. На пример преводите на различни текстови и книги... пдф фајлови од текстовите на Слобода или пак некој друг што пишал нешто и сл.


Сепак, на форумов има и момци и девојки (?) кој размислуваат и сакаат да научат нешто повеќе за анархизмот. Мислам дека таква опција ќе даде можност за ширење знаење и добра само-едукација.

Поздрав,
р
р

Број на мислења : 206
Registration date : 2010-10-21

Вратете се на почетокот Go down

ДО АДМИН?:) Empty Re: ДО АДМИН?:)

Пишување by Rastapunk on Пон Фед 07, 2011 4:44 am

Имаш погоре ти пишува портал, таму ги имаш PDF верзиите на Слобода, одредени текстови, линк до Терор13 каде има текстови, а и низ самиот форум има пораки во кои има директни линкови до некои закачени текстови. А ако ти сакаш да атачуваш некој текст, подбро исконтактирај некој што го администрира форумот, или обратно, некој што го администрира форумот нека те исконтактира тебе, хаха Smile
Rastapunk
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 27
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Вратете се на почетокот Go down

ДО АДМИН?:) Empty Re: ДО АДМИН?:)

Пишување by р on Пон Фед 07, 2011 6:08 am

ОК.

Fair and simple enough.

р
р

Број на мислења : 206
Registration date : 2010-10-21

Вратете се на почетокот Go down

ДО АДМИН?:) Empty Re: ДО АДМИН?:)

Пишување by Admin on Пон Фед 07, 2011 4:43 pm

Idejata ne e losa. Samo sto kje treba da najdam vreme da vidam dali imam takva opcija, bidejki sepak hostingot e besplaten. Koga kje najdam vreme i ako uspeam da napravam nesto kje pisam tuka povtorno. Vo megjuvreme predlagam dokolku sakate da koristite uploadiranje na pdf i drugi dokumenti koristete gi besplatnite rapidshare i sl. pa od vasiot blog ili sajt ili od forumot linkuvajte. E sega i toa ne e nekoja trajna solucija no sepak e privremena merka.
avatar
Admin
Admin

Број на мислења : 34
Registration date : 2008-01-05

http://anarhija.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

ДО АДМИН?:) Empty Re: ДО АДМИН?:)

Пишување by atanasov ile on Сре Мар 27, 2013 3:33 am

здраво другари,интересира ме дали би можел овој сајт да се преведе на италијански,или барем на англиски,за да можат моите другари у торино да разберат Smile
јас немам можност да ви пружам помош у превод,ама можам да ја ширам страната на тамошните наши браќа
atanasov ile
atanasov ile

Број на мислења : 1
Age : 40
Location : Torino Italia
Registration date : 2013-03-27

http://ileatanasovloc.freeservers.com/

Вратете се на почетокот Go down

ДО АДМИН?:) Empty Re: ДО АДМИН?:)

Пишување by Che on Пон Мар 24, 2014 2:21 pm

ве молам избришете го мојот account
не го користам долго време и не сакам џабе да дреме
поздрав
Che
Che

Број на мислења : 18
Registration date : 2008-03-26

Вратете се на почетокот Go down

ДО АДМИН?:) Empty Re: ДО АДМИН?:)

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот