Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Песна на денот

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Песна на денот Empty Песна на денот

Пишување by Admin on Чет Јан 17, 2008 9:23 pm

Самиот наслов кажува се.
avatar
Admin
Admin

Број на мислења : 34
Registration date : 2008-01-05

http://anarhija.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Песна на денот Empty Re: Песна на денот

Пишување by Anarchist on Пет Јан 18, 2008 1:19 am

Oh oh I love her so - Ramones
Anarchist
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Песна на денот Empty Re: Песна на денот

Пишување by Секс Објект on Пет Јан 18, 2008 1:20 am

edna od Virus 9 Smile
Секс Објект
Секс Објект

Број на мислења : 210
Age : 32
Registration date : 2008-01-05

Вратете се на почетокот Go down

Песна на денот Empty Re: Песна на денот

Пишување by Haker on Сре Јан 23, 2008 9:08 pm

elephant
Arhangel - Pif Paf Puf
avatar
Haker
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Песна на денот Empty Re: Песна на денот

Пишување by negative_h on Чет Јан 24, 2008 2:18 pm

Razlog ZA - Hardcore
Е ова е права PUNK/ HARDCORE песна
суштината на оваа музика е тука
negative_h
negative_h

Број на мислења : 163
Age : 35
Location : nekade vo Tetovo (najverojatno na rabota)
Registration date : 2008-01-24

http://www.myspace.com/negative_h

Вратете се на почетокот Go down

Песна на денот Empty Re: Песна на денот

Пишување by Fatty on Чет Јан 24, 2008 2:58 pm

Bitch Bitch Bitch - Chaos U.K. definitivno Very Happy
Fatty
Fatty

Број на мислења : 23
Age : 29
Location : Skopjeah:)
Registration date : 2008-01-24

http://www.myspace.com/fatty_ana

Вратете се на почетокот Go down

Песна на денот Empty Re: Песна на денот

Пишување by Anarchist on Чет Јан 24, 2008 8:15 pm

Fuck Authority - Pennnywise
Anarchist
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Песна на денот Empty Re: Песна на денот

Пишување by Fatty on Чет Јан 24, 2008 9:57 pm

Anarchist напиша:Fuck Authority - Pennnywise

ej da da, dobra pesna:) i spotot e krs:)
Fatty
Fatty

Број на мислења : 23
Age : 29
Location : Skopjeah:)
Registration date : 2008-01-24

http://www.myspace.com/fatty_ana

Вратете се на почетокот Go down

Песна на денот Empty hmm

Пишување by agent47 on Пет Фед 01, 2008 7:41 am

Lyrical - Eyesburn
Definitivno Smile
agent47
agent47

Број на мислења : 7
Age : 30
Registration date : 2008-02-01

Вратете се на почетокот Go down

Песна на денот Empty Re: Песна на денот

Пишување by Anarchist on Саб Фед 02, 2008 12:56 am

IT'S NOT ABOUT POLITICS, IT'S ABOUT LIFE od A//Political
Anarchist
Anarchist

Број на мислења : 603
Registration date : 2008-01-05

http://anarhija.tk

Вратете се на почетокот Go down

Песна на денот Empty Re: Песна на денот

Пишување by Kittentits on Чет Мар 20, 2008 7:05 am

Bobby Darin ~ Beyond the sea Razz I love you и скоро ќе заборавев, Lily Marlene. Very Happy
Kittentits
Kittentits

Број на мислења : 79
Age : 33
Registration date : 2008-03-19

Вратете се на почетокот Go down

Песна на денот Empty Re: Песна на денот

Пишување by Kittentits on Нед Мар 23, 2008 7:09 am

Tiamat (lol!) ~ Cain
Kittentits
Kittentits

Број на мислења : 79
Age : 33
Registration date : 2008-03-19

Вратете се на почетокот Go down

Песна на денот Empty Re: Песна на денот

Пишување by Che on Пет Мар 28, 2008 3:43 pm

najdobra pesna...
Guerrilla Radio od Rage Against The Machine

mislam... edna od moite najomileni!!!
Che
Che

Број на мислења : 18
Registration date : 2008-03-26

Вратете се на почетокот Go down

Песна на денот Empty Песна на денот

Пишување by -off- on Пет Мар 28, 2008 6:41 pm

epa togas:
Aktivna propaganda-Senza Frontiere
-Drzavno nasilje

dobar hc-punk band
-off-
-off-

Број на мислења : 190
Age : 30
Location : skopje
Registration date : 2008-03-03

Вратете се на почетокот Go down

Песна на денот Empty Re: Песна на денот

Пишување by GODless on Пон Јун 30, 2008 6:35 am

From
Ashes Rise-Flags
GODless
GODless

Број на мислења : 14
Registration date : 2008-06-13

Вратете се на почетокот Go down

Песна на денот Empty Re: Песна на денот

Пишување by Mice on Нед Сеп 07, 2008 12:57 pm

tezok izbor, ama koga bi biral teroristi od ak47!
Mice
Mice

Број на мислења : 3
Age : 29
Registration date : 2008-09-07

Вратете се на почетокот Go down

Песна на денот Empty Re: Песна на денот

Пишување by M-1 on Пет Сеп 19, 2008 12:47 am

M-1
M-1

Број на мислења : 351
Registration date : 2008-05-31

Вратете се на почетокот Go down

Песна на денот Empty Re: Песна на денот

Пишување by M-1 on Саб Ное 08, 2008 6:01 am

M-1
M-1

Број на мислења : 351
Registration date : 2008-05-31

Вратете се на почетокот Go down

Песна на денот Empty Re: Песна на денот

Пишување by negative_h on Нед Дек 14, 2008 10:47 pm

negative_h
negative_h

Број на мислења : 163
Age : 35
Location : nekade vo Tetovo (najverojatno na rabota)
Registration date : 2008-01-24

http://www.myspace.com/negative_h

Вратете се на почетокот Go down

Песна на денот Empty Re: Песна на денот

Пишување by Kittentits on Сре Дек 17, 2008 7:31 pm

Рандом песница од Godspeed You! Black Emperor
Kittentits
Kittentits

Број на мислења : 79
Age : 33
Registration date : 2008-03-19

Вратете се на почетокот Go down

Песна на денот Empty Re: Песна на денот

Пишување by Kittentits on Пон Јан 05, 2009 3:05 am

The Ink Spots ~ I don't want to set the world on fire
Kittentits
Kittentits

Број на мислења : 79
Age : 33
Registration date : 2008-03-19

Вратете се на почетокот Go down

Песна на денот Empty Re: Песна на денот

Пишување by punk_bt on Саб Мај 16, 2009 5:08 pm

Rancid - let me go
punk_bt
punk_bt

Број на мислења : 69
Registration date : 2008-03-27

Вратете се на почетокот Go down

Песна на денот Empty Re: Песна на денот

Пишување by rastur-sistem on Нед Јун 21, 2009 3:32 pm

kill - albertos paranoias
rastur-sistem
rastur-sistem

Број на мислења : 1
Registration date : 2009-06-21

Вратете се на почетокот Go down

Песна на денот Empty Re: Песна на денот

Пишување by Pucha on Вто Aвг 11, 2009 6:09 pm

Песна на денот Watch?v=arvdIkB8PqQ
Pucha
Pucha

Број на мислења : 9
Age : 30
Location : Kocani
Registration date : 2009-08-11

Вратете се на почетокот Go down

Песна на денот Empty Re: Песна на денот

Пишување by Renegade on Вто Aвг 11, 2009 7:15 pm

Дефинитивно Tracy Chapman - Talkin' bout a revolution
Renegade
Renegade

Број на мислења : 62
Location : Битола
Registration date : 2009-02-23

Вратете се на почетокот Go down

Песна на денот Empty Re: Песна на денот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот