Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Crtezi, Skici ili takvi raboti ....

Go down

Crtezi, Skici ili takvi raboti .... Empty Crtezi, Skici ili takvi raboti ....

Пишување by skatanic on Сре Сеп 08, 2010 8:55 pm

eve vi tema kade sto mozete da go postirate vasite sliki ili sliki omileni ..... epa aj poelete aj ja deabidam prv... slikata ja napraiv na PS se obidov so porealno da ja praam slikata ama tolku mozev buyrum a kje se obidam da crtam i nekoi racni rabtoi na PS samo da soberam 500evra i da kupam drawing tablet :S ..... znaci kje treba mn mn vreme samo za da soberam tolku pari :S ......

Crtezi, Skici ili takvi raboti .... Sessizgemi.th
skatanic
skatanic

Број на мислења : 116
Registration date : 2009-08-11

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот