Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Атеистите и левичарите се поинтелигентни од конзервативците

Go down

Re: Атеистите и левичарите се поинтелигентни од конзервативците

Пишување by punknown_bw on Пет Ное 19, 2010 3:16 am

ништо ново Very Happy
avatar
punknown_bw

Број на мислења : 2
Age : 25
Registration date : 2010-11-18

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Атеистите и левичарите се поинтелигентни од конзервативците

Пишување by quantuм on Чет Јан 13, 2011 10:33 am

Зарем не е ова дискриминација??
кој мерел IQ??

На крај краеви Интелегенцијата сеуште не е докрај разјаснета или ова ти иде како да кажеш белците се попаметни од црнците.

Поделба на луѓе по основ Интелегенција е нефер,истото важи и по основ на "квалитетен" ген,ген кој не е контаминиран и кој нема наследни болести.
avatar
quantuм

Број на мислења : 6
Registration date : 2011-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Атеистите и левичарите се поинтелигентни од конзервативците

Пишување by Драге Земјотрес on Пон Фед 07, 2011 8:05 pm

Нема везе... знаење се стекнува со учење, некои имаат поголем I.Q. и побрзо учат од другите. Интелегенцијата се пренесува преку гени, но само некогаш, а ПАМЕТ не зависи од каква религиска определба или идеали имаш! :O

Сега еден збор за ретардираноста на црквата на средниот век и притисокот врз старите научници - Ненормално ме нервираат тие католички клергии и папството таму у шеснаесети век, кога палеле и кољале секакви пионири и мислители, само затоа што застранеле од ЗАКОНИТЕ на црквата. Никој не смеел да писне. Ретко некој имал муда па се спротиставил со факти и научни докази, но џабе...
Разно разни астрономи, физичари, биолози, секакви умови биле под константен ризик од палење пред плоштад, и секогаш се плашат како постапуваат со научните експерименти, независно од на кое поле работат
Сека ај да не зборувам глупости но да не беше глупоста на Католичката црква у старите векови, до сега ќе имасме колонизирани планети.
avatar
Драге Земјотрес

Број на мислења : 31
Age : 24
Location : Куманово
Registration date : 2010-11-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Атеистите и левичарите се поинтелигентни од конзервативците

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот