Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

Protest-reakcija na racijata vo Shuto Orizari!

Go down

Protest-reakcija na racijata vo Shuto Orizari!

Пишување by netocka on Пон Апр 19, 2010 6:01 pm

Protest vo vtornik 20.04.2010 godina - reakcija na racijata vo Shuto Orizar

12:00 - 13:00 Marsh od Shuto Orizari do Vlada
13:15 - 13:30 Obrakjanje do Vladata na R.M
13:30 - 14:00 Vlada na R.M - EU Komisija
14:15 - 14:30 Obrakjanje do EU Komisijata vo Makedonija
14:30 - Kraj na protestot

OVOJ PROTEST NEMA POLITICKA POZADINAAAA,TAKA DA SI ZNAETE SITE !!!
I DA NEMA DVOUMEJNA !!!!!!
OVOJ PROTEST E OD MLADINATA I GRAGANITE NA SUTO ORIZARI !!!!

od FB
http://www.facebook.com/profile.php?id=779625281&ref=nf#!/event.php?eid=114637235227949&index=1

netocka

Број на мислења : 95
Registration date : 2008-09-18

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Protest-reakcija na racijata vo Shuto Orizari!

Пишување by Rastapunk on Пон Апр 19, 2010 6:15 pm

Не ја отвара групата на фејзбук. А кажете ми поопширно нешто за случкава, не сум у тек со настаните.
avatar
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 26
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Protest-reakcija na racijata vo Shuto Orizari!

Пишување by netocka on Пон Апр 19, 2010 6:42 pm

napishi
"Protest-reakcija na racijata vo Shuto Orizari!" na Fb. Ke ti izvaj nastan.
Eve pak:
http://www.facebook.com/profile.php?id=779625281&ref=nf#!/event.php?eid=114637235227949&ref=ts

netocka

Број на мислења : 95
Registration date : 2008-09-18

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Protest-reakcija na racijata vo Shuto Orizari!

Пишување by netocka on Пон Апр 19, 2010 6:44 pm

Napisi
Protest-reakcija na racijata vo Shuto Orizari!
na FB na search, ke ti izvaj Event

netocka

Број на мислења : 95
Registration date : 2008-09-18

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Protest-reakcija na racijata vo Shuto Orizari!

Пишување by Rastapunk on Вто Апр 20, 2010 12:01 pm

Океј тогаш Smile
avatar
Rastapunk
Admin

Број на мислења : 236
Age : 26
Location : Во Скопјето!
Registration date : 2009-10-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Protest-reakcija na racijata vo Shuto Orizari!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот