Онлајн текстови
Бог е злобен, човекот е слободен - Прудон

Анархизмот во Латинска Америка

Смртта на еден Палестинец - Полак

Моќта ги корумпира и најдобрите - Бакунин

Развој на анархистичките идеи во Македонија - Инџиќ

Анархизмот и насилството - Малатеста

Капиталистичкиот систем - Бакунин

Комунизам и анархија - Кропоткин

Анархизам и комунизам - Фабри

Анархизам - Савески

Што е анархија?

Што е анархизам?

Кои се анархистите?

Што е безвластие?

Вовед во анархокомунизам

Што е анархокомунизам? - Прајс

Кон анархизмот - Малатеста

ОРГАНИЗАЦИОНА ПЛАТФОРМА - Махно и др.

Правото на глас на жените - Голдман

Писмо на Кропоткин до Ленин

АНАРХИЈА ПОЕМА

Југославија – Империјалистичка војна

Улогата на Католичката црква во Холокаустот во Југославија

Анархизам - Беркман

Синдикализам и анархизам - Кропоткин

Што да се прави? - Малатеста

Што е капитализам?

Први Мај - Махно

Последното писмо на Кропоткин

Организацијата на Првата Интернационала - Бакунин

Бездржавен социјализам: Анархизам - Бакунин

Петар Манџуков - биографија од Хаџиев

Дискусија за анархија - Малатеста

Анархија и организација - Букчин

Site Meter

ANTI NATO SOBIR

Go down

ANTI NATO SOBIR

Пишување by Admin on Сре Апр 07, 2010 11:55 am

Во сабота, 10 април, со почеток од 13:00 часот на Школка во Градски парк, ќе се одржи АНТИ - НАТО СОБИР чија цел е подигнување на свеста на граѓаните за ВОЕНАТА организација НАТО.

Сметаме дека луѓето не се доволно информирани за оваа организација, нема доволно јавни дебати по прашањето за зачленувањето на Р. Македонија во НАТО.

Затоа се одлучивме да организираме мирен собир каде ќе може луѓето да дознаат повеќе за оваа ВОЕНА организација.
Ќе се држат говори.
Ќе се чита антивоена поезија.
Ќе се изведе флеш моб за Повлекување на војниците од Р. Македонија од Авганистан.
Ќе се подели информативен памфлет за НАТО.
Ќе се дискутира.

Доколку ја поддржувате оваа иницијатива, тогаш споделете ја оваа вест на сите ваши познаници и познанички.

Пријавете го вашето присуство овде:
http://www.facebook.com/event.php?eid=106386829396658


Admin
Admin

Број на мислења : 34
Registration date : 2008-01-05

Преглед на профилот на членот http://anarhija.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: ANTI NATO SOBIR

Пишување by netocka on Пет Апр 09, 2010 10:51 am

Локацијата е сменета, нема да биди на Школка туку Жена Парк.
Кој планира да доаѓа од Битола? За да извадиме групна карта со воз или ако е некој за автостоп?

netocka

Број на мислења : 95
Registration date : 2008-09-18

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ANTI NATO SOBIR

Пишување by skatanic on Пет Апр 09, 2010 6:29 pm

a zasto e smeneto ..... a inace do kaj sobranie ke bsetame ili??
avatar
skatanic

Број на мислења : 116
Registration date : 2009-08-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ANTI NATO SOBIR

Пишување by M-1 on Пет Апр 09, 2010 6:34 pm

Сменето е ради тоа што Т-мобајл ја окупираат школка на истиот ден.
avatar
M-1

Број на мислења : 351
Registration date : 2008-05-31

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ANTI NATO SOBIR

Пишување by S K E L E T O R on Пет Апр 09, 2010 6:58 pm

pozdrav do comrad M-1...
avatar
S K E L E T O R

Број на мислења : 99
Age : 32
Registration date : 2009-03-11

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/325960485

Вратете се на почетокот Go down

Re: ANTI NATO SOBIR

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот